PŁATKI OWSIANE ,CZY MOŻNA PODAWAĆ?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
BASIAAA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 lis, 2010 21:29
Lokalizacja: CZŁUCHÓW

PŁATKI OWSIANE ,CZY MOŻNA PODAWAĆ?

Post autor: BASIAAA »

WITAM CZY MOZE KTOŚ WIE CZY W DIECIE BEZGLUTENOWEJ MOŻNA STOSOWAC OWIES,PŁATKI OWSIANE?NA WIKIPEDII JEST PODANE ZE MOŻNA TYLE ŻE PISZĄ ZE OWIES W POLSCE JEST ZANIECZYSZCZONY INNYMI ZBOŻAMI.I PODOBN O OPINIE SA TEŻ RÓZNE .CO MYŚLICIE?


PS.JESZCZE JEDNO CZY SKROBIA PSZENNA JEST ZAWSZE BEZGLUTENOWA?
MAM WLASNIE PUDELKO TEJ SKROBI I JEST TYLKO NAPISANE ''SKROBIA PSZENNA''I SYMBOL PRZEKREŚLONEGO KŁOSA.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

O owsie:

http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=55

Niektórzy twierdzą, że skrobia pszenna jest zawsze bezglutenowa. Ja w to nie wierzę. Ma zbyt blisko glutenu, żeby nie zdarzały się wpadki (np. zanieczyszczenia krzyżowe czy zaprzestanie oczyszczania przed osiągnięciem progu bezglutenowości). Gdyby tak było, większość produktów na rynku byłaby bezglutenowa.
Ostatnio zmieniony śr 03 lis, 2010 22:15 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Co do owsa to taki zwykły w sklepie jest zanieczyszczony,ale można dostać owies i płatki firmy Provena.
Skrobię np.kukurydzianą też należy kupować jedynie bezglutenową.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Co do skrobii pszennej to mozna kupować tylko taką na której jest wyrażnie napisane, że jest bezglutenowa lub jest znaczek Przekreślonego Kłosa. Zwykła skrobia pszenna jest za bardzo zanieczyszczona glutenem.
Obrazek
Zablokowany