Kawa w sieciówkach

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Kawa w sieciówkach

Post autor: Adrian »

Witam, czy ktoś się może orientuję, czy kawy dostępne w sieciówkach takich jak Coffeheaven, Starbucks coffee, icoffee, costa coffee, są bezglutenowe :?:
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa w sieciówkach

Post autor: ganika »

Adrian pisze:Witam, czy ktoś się może orientuję, czy kawy dostępne w sieciówkach takich jak Coffeheaven, Starbucks coffee, icoffee, costa coffee, są bezglutenowe :?:
Nigdy nie wpadłam na to, żeby podejrzewać, że nie są bezglutenowe. To w końcu kawa mielona (a nie jakaś rozpuszczalna) + mleko.
W czym miałby czaić się ten gluten?
W coffeheaven i costa coffe dodatkowo można poprosić kawę na mleku sojowym, jeśli ktoś ma nietolerancję laktozy (z tego co zauważyłam, spieniają je w innych dzbankach niż mleko zwykłe). W costa coffe dodatkowo ostatnio znalazłam brownie bezglutenowe (ale ze skrobią pszenną bezglutenową w składzie)
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Dość często piję kawę w sieciówkach i również nie przyszło i do głowy mógł być w nich gluten. W Coffeheaven są kawy tzw. chai latte - one są robione z gotowego produkty, rozpuszczanego w wodzie i mleku - kiedyś pytałam o zawartość glutenu w nich i Panie pokazały mi puszkę, na której wyraźnie pisało "gluten free".
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

a ja zawsze pytam czym wprowadzam w osłupienie obsługę :)
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

anikam pisze:a ja zawsze pytam czym wprowadzam w osłupienie obsługę :)
ZUCH!
ja jeszcze nie zawsze mam śmiałość i cierpliwość,
ale dzisiaj poprosiłam w MOJEJ aptece o ulotki leków, żeby sprawdzić, czy nie ma w nich glutenu.
"pani magister" trzy razy dopytywała: "- czego....???".
trzy razy cierpliwie odpowiadałam: "- glutenu".
po trzecim razie zrobiła minę, jak przy typowej reakcji na zdziwaczałą histeryczkę :D
z czego wniosek, że nie wolno ustawać w ciągłym dopytywaniu :D
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa w sieciówkach

Post autor: Adrian »

ganika pisze:
Adrian pisze:Witam, czy ktoś się może orientuję, czy kawy dostępne w sieciówkach takich jak Coffeheaven, Starbucks coffee, icoffee, costa coffee, są bezglutenowe :?:
Nigdy nie wpadłam na to, żeby podejrzewać, że nie są bezglutenowe. To w końcu kawa mielona (a nie jakaś rozpuszczalna) + mleko.
W czym miałby czaić się ten gluten?
W coffeheaven i costa coffe dodatkowo można poprosić kawę na mleku sojowym, jeśli ktoś ma nietolerancję laktozy (z tego co zauważyłam, spieniają je w innych dzbankach niż mleko zwykłe). W costa coffe dodatkowo ostatnio znalazłam brownie bezglutenowe (ale ze skrobią pszenną bezglutenową w składzie)

Na naszej stronie internetowej w tabeli na temat co może mieć gluten jest napisane, że niektóre kawy mogą zawierać gluten, więc postanowiłem rozpocząć ten wątek, a poza tym pijąc na przykład w Starbucksie Caffe Mocha (kawa z bitą śmietaną) można się natknąć na gluten, który jest chyba w bitej śmietanie... :|
Ostatnio zmieniony pt 16 lis, 2012 17:29 przez Adrian, łącznie zmieniany 3 razy.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja się nie dawno zatrułam co prawda kawą rozpuszczalną w domu no ale to jednak kawa
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

No właśnie - "kawa to kawa", ale (przynajmniej dla mnie) urok kaw w tych sieciówkach to rozmaite cuda, które mogą do nich dodać - śmietanki, smaki, aromaty, etc. To, czego nie dodam w domu, bo nie mam. No i to właśnie może być podejrzane, niestety. Zwykłe espresso czy latte bez dodatków niespecjalnie mnie rajcuje. A z kolei te rajcujące mogą być niebezpieczne, ech...
Więc to bardzo dobry i zasadny wątek. I ważna informacja np. o Chai Latte w Coffeheaven, które bardzo lubiłam przed dietą, a nie odważyłam się na nie po przejściu na b/g. Chociaż i tak poproszę o opakowanie, żeby poczytać dokładnie, co tam jest, bo mnie akurat nie tylko gluten poniewiera.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Ola w 100% sie z Tobą zgadzam, też od diety mam troszkę stracha szczególnie jak mam ochotę na moje ukochane Late
zrobiliście mi smaka na kawe w kawiarni
Obrazek
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Witam,

ja piję kawę w Costa Cafe, jak pierwszy raz zapytałem o gluten to kierowniczka od razu odradziła mi zwykłe mleko i zaproponowała sojowe. Cappuccino w Coście na sojowym jest wyborne :) Dodatkowo mają w ofercie batona brownie, najlepszy baton bezglutenowy czekoladowy ever :) Wszystkie słodycze Schara mogą się schować :P
Zawsze jak tam idę to proszę o spienienie mleka w czystym dzbanku i przetarcie dyszy, nikt nie przy mnie jak na dziwaka.
Dodatkowo piję czarną kawę w McDonaldzie, widziałem że robią ją ze świeżo mielonego Jacobsa.
A propos mleka to faktycznie trzeba uważać, mi np. Mlekovita i Łaciate napisało że nie potwierdzają bezglutenowości swoich produktów. Wg mnie pewne jest mleko Piątnica (jest np. w Almie) oraz Jasienica (w Organic Farma Zdrowia). pozdrawiam
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Dzisiaj byłam w Coffee Heaven i pani zaproponowała mi grzańca (bezalkoholowego) zamiast herbaty. Kiedy spytałam, czy nie ma w nim glutenu pani bez problemu poleciała po skład i przeczytała mi cały. Sama to zaproponowała! :) Nie widzę problemu w pytaniu (przy kupnie czegokolwiek), czy jest w tym czymś gluten. W końcu to dla nas bardzo ważne ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Arterius pisze: A propos mleka to faktycznie trzeba uważać, mi np. Mlekovita i Łaciate napisało że nie potwierdzają bezglutenowości swoich produktów. Wg mnie pewne jest mleko Piątnica (jest np. w Almie) oraz Jasienica (w Organic Farma Zdrowia). pozdrawiam
Zaraz zaraz, ale odpisali, że mleko jest niepewne, czy że produkty otrzymane z mleka mogą być niepewne? Bo to jednak różnica, o ile mogę spokojnie uwierzyć, że serek czy jogurt ma jakiś niepożądany wsad, to jednak zwykłe, czyste mleko nic mieć nie powinno?
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Sheep pisze:
Arterius pisze: A propos mleka to faktycznie trzeba uważać, mi np. Mlekovita i Łaciate napisało że nie potwierdzają bezglutenowości swoich produktów. Wg mnie pewne jest mleko Piątnica (jest np. w Almie) oraz Jasienica (w Organic Farma Zdrowia). pozdrawiam
Zaraz zaraz, ale odpisali, że mleko jest niepewne, czy że produkty otrzymane z mleka mogą być niepewne? Bo to jednak różnica, o ile mogę spokojnie uwierzyć, że serek czy jogurt ma jakiś niepożądany wsad, to jednak zwykłe, czyste mleko nic mieć nie powinno?
Myślę, że w mleku nie powinno być glutenu bez względu na firmę.
Ostatnio zmieniony ndz 18 lis, 2012 16:30 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Witajcie,

pamiętajcie o możliwości zakażenia krzyżowego.
Jeżeli firma mi pisze, że nie poleca to ja im wierze, widocznie mają jakiś powód żeby tak pisać.
Może nie prowadzą po prostu badań w firmie i dla pewności piszą żeby nie spożywać ich produktów, albo po prostu jednak ten gluten jakoś może się tak dostawać (np. z serka z ziarnami z linii produkcyjnej obok...)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Arterius pisze:Witajcie,

pamiętajcie o możliwości zakażenia krzyżowego.
Jeżeli firma mi pisze, że nie poleca to ja im wierze, widocznie mają jakiś powód żeby tak pisać.
Może nie prowadzą po prostu badań w firmie i dla pewności piszą żeby nie spożywać ich produktów, albo po prostu jednak ten gluten jakoś może się tak dostawać (np. z serka z ziarnami z linii produkcyjnej obok...)
Paranoja :!:
ODPOWIEDZ