Kebab/Sushi

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Grażyna » Cz 16 maja, 2013 12:51

sunshine napisał(a):Ryż do sushi jest zakwaszany. Stosuje się do tego sos, w którego skład wchodzi sos sojowy zawierający pszenicę. Dowiedzieliśmy się tego z Mężem, kiedy chcieliśmy zamówić sushi w restauracji. Tak więc poprawnie przygotowane sushi nie jest bezglutenowe (w restauracjach), nie spotkałam jeszcze restauracji używającej bezglutenowego sosu sojowego.

Nie w każdej restauracji dodawany jest sos sojowy do ryżu. Czasem jest to tylko cukier i ocet ryżowy. Trzeba pytać.
A sos sojowy rzeczywiście zawsze mają pszenny - tak więc wszelkie sosy do maczania odpadają.

Jak na razie jedyną knajpką z sushi w Polsce, która ma stale bezglutenowy sos Tamari jest Miseczka Oshin w Warszawie (należy do programu Menu bez Glutenu). http://www.menubezglutenu.pl/lokal/sush ... n-warszawa
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Adrian » Pn 20 maja, 2013 17:48

Grażyna napisał(a):
sunshine napisał(a):Ryż do sushi jest zakwaszany. Stosuje się do tego sos, w którego skład wchodzi sos sojowy zawierający pszenicę. Dowiedzieliśmy się tego z Mężem, kiedy chcieliśmy zamówić sushi w restauracji. Tak więc poprawnie przygotowane sushi nie jest bezglutenowe (w restauracjach), nie spotkałam jeszcze restauracji używającej bezglutenowego sosu sojowego.

Nie w każdej restauracji dodawany jest sos sojowy do ryżu. Czasem jest to tylko cukier i ocet ryżowy. Trzeba pytać.
A sos sojowy rzeczywiście zawsze mają pszenny - tak więc wszelkie sosy do maczania odpadają.

Jak na razie jedyną knajpką z sushi w Polsce, która ma stale bezglutenowy sos Tamari jest Miseczka Oshin w Warszawie (należy do programu Menu bez Glutenu). http://www.menubezglutenu.pl/lokal/sush ... n-warszawa

Muszę sprawdzić to miejsce :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Pn 20 maja, 2013 18:15

ja również!!! był ktoś?
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Re: Kebab/Sushi

Postprzez salsamichal » N 17 sty, 2016 19:15

A jest sos rybny pewny bg
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez gronkowiec » Pn 18 sty, 2016 07:44

Ja jeszcze nie spotkałam się z glutenowym sosem rybnym. Zazwyczaj skład to anchois, sól morska, woda i cukier. Kupuję często różnych firm i nigdy nie było nic w składzie poza to co wymieniłam.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez salsamichal » Pn 18 sty, 2016 08:13

Ok dzięki za info
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez chrisQu » Pn 18 sty, 2016 12:37

W sushi zushie jest sos bezglutenowy (sojowy) można też prosić o bezglutenowy ryż do sushi.
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy przy stole