nie drażnią was opakowania?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

nie drażnią was opakowania?

Post autor: dorkub »

Nie wiem jak u was, ale drażnią mnie strasznie opakowania np. na chleb - wiem że ta podwójna folia jest dla bezpieczeństwa, ale kurcze jak to otworzyć, żeby nie rozedrzeć całego opakowania :D ewentualnie płatki - kupujesz pudełko, myślisz - masz całe pudełko, a po otwarciu zonk :P kolejny woreczek, który nie zajmuje nawet połowę opakowania.

ale płatki w sumie całkiem dobre :D
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

dorkub, opakowania to coś, co można jakoś przecierpieć. Podwójna folia problemem? Da się otworzyć tak, żeby nie zepsuć całego opakowania. Ja tnę je nożyczkami albo nożem, a jak mi się to środkowe opakowanie zepsuje to wkładam chleb w nową folię i jest okej. A co do ilości czegoś np. w kartoniku... To chyba z każdym produktem tak jest. Patrz - glutenowe chipsy. 1/3 to produkt, a reszta powietrze.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
hanulinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie drażnią was opakowania?

Post autor: hanulinka »

dorkub pisze:kupujesz pudełko, myślisz - masz całe pudełko, a po otwarciu zonk :P kolejny woreczek, który nie zajmuje nawet połowę opakowania.
To pewnie usprawiedliwienie dla cen produktów - w końcu ktoś musi im zwrócić za taką ilość kartonu i plastiku użytych do produkcji opakowania ;)

Natomiast w kwestii gotowych chlebów - nie widzę problemu. Zewnętrzne opakowanie rozcina się po prostu bardzo blisko bocznego "szwu". Wtedy nie uszkadza się wewnętrznego, a spokojnie daje się je wyciągnąć :)
Ale szczerze mówiąc, wolę sobie upiec sama. Nie dość że frajda z obserwacji zakwasu, to jeszcze pełna dowolność w kształtowaniu smaku i konsystencji, a w dodatku bez nadmiarowych składników, które polepszają właściwości strukturalne pieczywa.
IBS+Hashimoto
ODPOWIEDZ