Guma guar, pierogi

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Pierogi od dawna za mną chodziły więc i ja postanowiłam je zrobić, te gotowe nie smakowały mi. Więc dałam mąkę makaronowe-nalesnikowo- pierogowa ciepla wode i sol. Nigdzie nie moglam sie doczytac czy w koncu mam dodac jajko czy nie. Wiec nie dalam. (nastepnym razem sprobuje z jajkiem). Ciasto rozwalkowalo sie super ale juz jak farsz dodalam (farsz: pokrojne jablka + cukier + bulka tarta) to zaczely mi sie robic dziury. Wiec strasznie sie nameczylam przy tych 13 pierogach. Podczas gotowania by sie nie rozkleily musialam wyjac je szybciej wiec troche byly niedogotowane i twarde. Ale jak polalam smazona bulka tarta na masle plus cukier to nawet nawet wyszly.
Aha dodam ze nigdy w zyziu nie robilam pierogow.
Ale jedna uwaga pozostale pierogi po podgrzaniu w mikrofalowce byly nie dobre.

Jednak bardzo tesknie za glutenowymi pierogami.
Obrazek
Margot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 08 cze, 2005 21:55
Lokalizacja: pomorza

Post autor: Margot »

kochani gdzie przez internet można kupić
gumę guar
i
skrobię kukurydzianą?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W Bezglutenie na przykłąd:
http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... ucts_id/64
lub w Glutenexie:
http://www.glutenex.com.pl/?k=katalog&d ... a2218aa2dd
Wyszukiwarki to dobra rzecz... ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Margot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 08 cze, 2005 21:55
Lokalizacja: pomorza

Post autor: Margot »

kabran pisze:W Bezglutenie na przykłąd:
http://www.bezgluten.pl/sklep/product_i ... ucts_id/64
lub w Glutenexie:
http://www.glutenex.com.pl/?k=katalog&d ... a2218aa2dd
Wyszukiwarki to dobra rzecz... ;)
wiem ,ze to dobra rzecz
,ale ja chciałam takie solidne adresy ,bo w marcu kupiłam(juz więcej predzej nie zapłace za towar) skrobię,guar i kilka innych rzeczy w slepie MAŁY ALERGIK i do dzisiaj nie mam tych produktów tylko mniej 70 w kieszeni ;(
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Akurat Bezgluten i Glutenex to firmy porządne i można na nich śmiało polegać. Nie, zeby nigdy żadnych wpadek nie miały (w rodzaju pomylenia opakowania czy coś takiego), ale są uczciwe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gumę guar widziałem ostatnio w sklepie ze zdrową żywnością oraz żywnością bezglutenową. Jestem co prawda z Krakowa, ale jeśli masz taki sklep niedaleko siebie to popytaj. A jakby nie mieli to zapytaj czy mogą zamówić dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

A ja mam pytanie. Czy ktoś z was używał gumy ksantan? Czy różni sie od gumy guar np. smakiem w gotowym cieście. Czy zastępując gumę guar gumą ksantan, dodaje się do ciasta taką samą ilość?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Grażyna pisze:A ja mam pytanie. Czy ktoś z was używał gumy ksantan? Czy różni sie od gumy guar np. smakiem w gotowym cieście. Czy zastępując gumę guar gumą ksantan, dodaje się do ciasta taką samą ilość?
Tak, ja używam gumy ksantan. Wg. mnie ksantan nadaje się bardziej do zagęszczania potraw, chociaż ma właściwości lepiące (bo ciasto się dzięki niemu nie rozpadało), ale nie takie jak guar. Jak się gumy guar doda za dużo, to ciasto jest jak guma, przy ksantanie tak nie jest. Kupiłam sobie jakiś czas temu ksantan Dr.Oetkera w Turcji. W składzie jest dodatkowo skrobia ziemniaczana modyfikowana i cukier puder. Używam tej mieszanki do pieczenia ciast. Do ciasta z ok. 3 szklanek mąki dodaję 2 łyżeczki proszku. Ksantanu w tym proszku będzie pewnie ok. 0.5 łyżeczki.
Z uwagi na to, że nie mogę jajek, to dodaję do ciasta siemię lniane zamiast jajka. Łyżkę siemienia zmielonego, odtłuszczonego zalewam niewielką ilością gorącej wody, tak aby miało konsystencję jajka. Czekam aż wystygnie i dodaję do ciasta. Spełnia swoje zadanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Z tym siemieniem zamiast jajka - dla mnie bomba! Muszę to koniecznie wypróbować.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Margot skąd jesteś??
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ja kiedyś wymyśliłem sobie że dodam gumy guar do racuchów. Tak dla experymentu no i efekt był taki że najpierw nie mogłem ich odkleić od patelni więc postanowiłem wylać to na blache i upiec w piekarniku jak ciasto ;) W efekcie dostałem gumową płyte chodnikową :D Ogólnie teraz staram się takie żeczy robić z mieszanek schara i wychodzą dużo lepsze niż z naszych polskich - cena może troszkę wyższa ale ja zdecydowanie wole smak placków z tej mąki - nawet niż tej zwykłej sprzed diety.
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Generalnie po dodaniu Gumy Guar ciasto jest bardziej sklejone - nie rozpada się i nie kruszy. Tylko trzeba uważać, żeby nie za dużo. Na 300 g mąki nie więcej niż 8 g (łyżeczka do herbaty)
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

Gdzie w Warszawie można kupić gume guar?. Z braku laku stosuje agar-agar ale rozultat jest średni, ale jak się niema co się lubi ,to się lubi co się ma.Pozdrawim.pl
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Nie wiem, gdzie można kupić w Warszawie, ale na pewno można przez internet. Np. Bezgluten ma w ofercie, ale chyba nie tylko on. Guma guar to zupełnie co innego niż agar, ma inne właściwości, raczej nie używałabym ich jako zamienniki....
Szukaj w sklepach z żywością bg i tzw. zdrową. I poczytaj posty powyżej.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

niedawno zamawiałam w ,,Bezgluten" ale tam niestety niemieli tej gumy guar.W sklepach ze zdrową żywnością też niema ale sprubóje w Glutenex-chociaż podobno firma kurierska która rozwozi ich towar ,cieszy się złą sławą.
ODPOWIEDZ