potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Postprzez monisiak81 » Śr 11 sty, 2017 12:53

Witam,
trochę zawiła historia mąż i dziecko celiak'owii ja z różnymi alergiami od dłuższego czasu jesteśmy sobie bezglutenowi (ja i syn dodatkowo bezmleczni - wściekła alergia).
W najbliższej rodzinie wyszła nam również cukrzyca 2 typu, i takie zapytanko?
czy istnieją przepisy bezglutenowe/ dla cukrzyków?
Szczególnie chodzi mi o ew. możliwości ciasta, bo na obiad wiem że mogę podać surówkę z uduszonym lub ugotowanym delikatnym mięskiem (indyk, królik) i wiem, że nasz cukrzyk to zje, ale chcąc zrobić jakikolwiek deser dla cukrzyka (uwzględniając naszą bezglutenowość - przyjmując zasadę wszystko dla wszystkich) mam mętlik w głowie.

Co mogą jeść bezglutenowi cukrzycy? czy w ogóle ... można przyjąć że cukrzyk może zjeść bezglutenowo?
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Re: potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Postprzez pleomorfa » Śr 11 sty, 2017 19:17

Tak cukrzyk może jeść bezglutenowo, nawet jest to dosyć popularne, bo cukrzyca t. 1 (trochę inna jednostka) występuje często z celiakią.
Najlepiej ciasta oprzeć wtedy na mąkach pełnoziarnistych i nie stosować cukru, a słodziki. Do tego jakiś dodatek tłuszczu, który w praktycznie każdym cieście jest czy tam orzechów i opóźniamy wchłanianie cukru dodatkowo.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Powrót do Rozmowy przy stole