potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Post autor: monisiak81 »

Witam,
trochę zawiła historia mąż i dziecko celiak'owii ja z różnymi alergiami od dłuższego czasu jesteśmy sobie bezglutenowi (ja i syn dodatkowo bezmleczni - wściekła alergia).
W najbliższej rodzinie wyszła nam również cukrzyca 2 typu, i takie zapytanko?
czy istnieją przepisy bezglutenowe/ dla cukrzyków?
Szczególnie chodzi mi o ew. możliwości ciasta, bo na obiad wiem że mogę podać surówkę z uduszonym lub ugotowanym delikatnym mięskiem (indyk, królik) i wiem, że nasz cukrzyk to zje, ale chcąc zrobić jakikolwiek deser dla cukrzyka (uwzględniając naszą bezglutenowość - przyjmując zasadę wszystko dla wszystkich) mam mętlik w głowie.

Co mogą jeść bezglutenowi cukrzycy? czy w ogóle ... można przyjąć że cukrzyk może zjeść bezglutenowo?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Post autor: pleomorfa »

Tak cukrzyk może jeść bezglutenowo, nawet jest to dosyć popularne, bo cukrzyca t. 1 (trochę inna jednostka) występuje często z celiakią.
Najlepiej ciasta oprzeć wtedy na mąkach pełnoziarnistych i nie stosować cukru, a słodziki. Do tego jakiś dodatek tłuszczu, który w praktycznie każdym cieście jest czy tam orzechów i opóźniamy wchłanianie cukru dodatkowo.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
cross92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 mar, 2019 22:15

Re: potrzebne przepisy bezglutenowe dla cukrzyka

Post autor: cross92 »

Dieta dla cukrzyków jest bardziej rygorystyczna niż dieta bezglutenowa. Przepisy są podobne, problemem jest ilość dodawanego cukru oraz najważniejsze chyba ilość zjadanych słodkości. Nie używam słodzików bo są szkodliwe. Zamiast tego ksylitol lub syrop z agawy. Wg mnie dodanie płaskiej łyżeczki zwykłego cukru do pieczonego chleba nie jest wielkim błędem. Są też galaretki bez cukru i gotowe słodycze bezcukrowe i bg.
ODPOWIEDZ