PROŚBA O POMOC

Tu można umieszczać ogłoszenia drobne. Podlegają one wstępnej moderacji. Za ich treść Stowarzyszenie nie odpowiada.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zimna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010 15:53
Lokalizacja: poznan

PROŚBA O POMOC

Post autor: Zimna »

Jestem studentką IV roku dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w tym roku piszę prace inżynierską na temat << Dietoterapia w leczeniu Celiakii. >> Temat mojej pracy wybrałam sama po przeprowadzeniu praktyk zawodowych na oddziale gastroenterologii w Poznaniu, gdzie pierwszy raz spotkałam się z pacjentką będącą 20 lat na diecie bezglutenowej, która przedstawiła mi problematykę danego tematu, i skutkami jakimi on ponosi. Jestem bardzo poruszona tym problemem i stwierdzam że jest on wciąż niedoceniany wśród producentów żywności. Jako przyszły dietetyk chciałabym jak najwięcej wiedzieć na ten temat i głębiej wniknąć w jego strukturę , aby móc w przyszłości pomagać tym którzy będą tego potrzebowali, oraz nie są świadomi zagrożeń płynących z żywności gdzie jest ukryty gluten. Dlatego kieruje tego e- maila do Ciebie. Ty najlepiej zdajesz sobie sprawę jak żyć z celiakią i ile wyrzeczeń , oraz stresu kosztuje Cię życie na diecie bezglutenowej. Proszę cię więc o pomoc w przeprowadzeniu badań. Praca badawcza mojej pracy inżynierskiej opiera się na analizowaniu sposobu żywienia osób będących na diecie bezglutenowej i zaproponowania im ewentualnych poprawek wyrazie gdyby było to potrzebne. Przeprowadzam analizę 3 dniowej diety, licząc składniki odżywcze Twojej diety (białko, tłuszcze, węglowodany, Wit., skł. Mineralne) i porównuje je z indywidualnym zapotrzebowaniem twego organizmu. Badam również czy w czasie tych 3 dni mogła być dana osoba narażona na kontakt z glutenem. Proszę Cię więc nie ignoruj mojej prośby i wypełni dzienniczek bieżącego notowania, oraz ankietę które są w załączniku. A ja odwdzięczę się dokładną analiza twego sposobu żywienia i alternatywną dietą.
W załączniku przesyłam dzienniczek bieżącego notowania - mający na celu
określić sposób żywienia - odżywienia, podaż składników odżywczych (białka, tłuszczy, węglowodanów, składników mineralnych, i wit.) ,
ewentualne nagrożenie kontaktu z czynnikiem alergizującym.
Zdaje sobie sprawę że dokładne wypełnienie dzienniczka będzie trudne i
mozolne, lecz im dokładniej będzie określone spożycie tego co zjadłeś przez
te 3 dni pozwoli mi na dokładniejsze przeanalizowanie Twojej diety i
przeprowadzenie ewentualnych zmian w diecie. Również Ty będziesz
miał okazje sprawdzić czy rzeczywiście odżywiasz się prawidłowo i w
odpowiednich porcjach żywieniowych. Gdyby był jakieś
problem proszę wysłać sms. ja zadzwonię.
Bardzo mi zależy na współpracy z osobami , które wskazują nietolerancję
glutenu i bardzo proszę o pomoc z waszej strony w odnalezieniu takich osób które
chciały by zemną współpracować. Współpraca polegała by
na wypełnienie dzienniczka 3 dni bieżącego notowania spożytych posiłków,
i wypełnienie ankiety - aktywność fizyczna, rodzaj wykonywanego zawodu, wiek, pleć ,rozmiary biometryczne ciała, itp. Ja odwdzięczę sie danym
osobom które sie zgłoszą dokładnie zbilansowaną dietą , oraz określeniem
ich sposobu tymczasowego żywienia.
Bardzo dziękuję za pomoc i życzę dużo zdrowia i pomyślności .
z uszanowaniem Joanna Zimna.
JOANNA ZIMNA STUDENTKA IV ROKU TECHNOLOGI ŻYWNOŚCI SPECJALIZACJA DIETETYKA
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WOJSKA POLSKIEGO 28
60-637 Poznań
nr. tel. 504 -600- 913
ps. niestety nie mogę dodać załącznika , prosze o przesłanie adresu e mail na ktory będę mogła go wysłać na joanna.zimna1983@wp.pl
Ostatnio zmieniony sob 17 kwie, 2010 22:05 przez Zimna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja już wysłałam. Mam nadzieje, że pomogłam.
Obrazek
Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

Ja także dzisiaj wysłałam:)
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

wysłałam dzisiaj :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Właśnie wysłałam :)
ODPOWIEDZ