smaczniemi.blogspot.com

W tym dziale prosimy zamieszczać linki do blogów o tematyce bezglutenowej.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

smaczniemi.blogspot.com

Post autor: gronkowiec »

Moja zona wlasnie zaczela pisac bloga:
smaczniemi.blogspot.com
Sa na nim glownie przepisy bezglutenowe.
Giulietta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 27 lip, 2011 10:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Giulietta »

Bardzo fajne przepisy i cenne wskazówki. Pozdrawiam, Ania
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

super jest ten blog,
ale nie rozumiem pewnoego stwierdzenia cyt" ziemniaczana - powinno się używać jej w niewielkich ilościach w potrawach pieczonych; nadaje im chrupkość i gęstość. Ma lekki ziemniaczany smak, ciężka, jasnobrązowa wytwarzana z całych ziemniaków, łącznie ze skórką. Jest błędnie mylona ze skrobią ziemniaczana, mają jednak zupełnie inne właściwości. Przechowujemy z szczelnym pojemniku w lodówce.
skrobia ziemniaczana - wspaniały dodatek do pieczenia, szczególnie w połączeniu z jajkami; bardzo puszysta; za każdym odmierzeniem powinna być przemieszana. Bardzo drobny, biały proszek, ma łagodny smak. Ma strukturę bardzo drobnego proszku, wytwarzana jest ze skrobi otrzymywanej z suszonych ziemniaków. Przekonywujemy w szczelnym pojemniku w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu."
mnie zawsze uczono (chodziłam do szkoły ciastkarskiej) że mąka i skrobia ziemniaczana to jedno i to samo? a tu okazuje się że nie? czy może się ktoś wypowiedzieć? bo nawet w sklepie jak patrzę na opak. to niektórzy piszą skrobia (mąka) ziemniaczana.?
jestem w kropce.
ps. bardzo przydatny jest ten załącznik o mąkach - która ma jaką właściwość. dziękuję i polecam.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mrygielska pisze:mnie zawsze uczono (chodziłam do szkoły ciastkarskiej) że mąka i skrobia ziemniaczana to jedno i to samo? a tu okazuje się że nie?
może dlatego, że nie było u nas wtedy (a i teraz nie widziałam, a chętnie bym spróbowała) MĄKI ziemniaczanej,
bo była tylko skrobia, inaczej "mączka" - błędnie nazywana "mąką", którą przecież nie jest. ale takie nazwy zwyczajowe nie tylko tutaj pokutują.

czy autorka bloga pisze, skąd wziąć ową mąkę ziemniaczaną? nie czytałam bloga, nie przepadam za nimi, więc będę wdzięczna za takie info - jeśli jest.

znalazłam coś po angielsku na ten temat:

http://www.wisegeek.com/what-is-potato-flour.htm

i tam piszą wyraźnie, żeby nie mylić mąki ze skrobią.

jestem coraz bardziej ciekawa tej mąki...
Ostatnio zmieniony wt 04 wrz, 2012 13:01 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Nigdzie nie widziałam mąki ziemniaczanej do kupienia. Wszędzie jest tylko skrobia, mylnie nazywana mąką. Doprawdy irytująca jest ta pomyłka.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

mąką a skrobia ziemniaczana

Post autor: gronkowiec »

Dziękuję za miłe opinie, cieszę się, że mój blog jest czytany :)
co do skrobi i mąki ziemniaczanej - nigdzie nie znalazłam mąki ziemniaczanej, nawet jeżeli w sklepie była oznaczona jako mąka miała właściwości skrobi. Póki co znalazłam w internecie informację, że mąka otrzymywana jest z całych ziemniaków, które wcześniej zostały poddane obróbce cieplnej i są zmielone łącznie ze skórką a skrobia to sama skrobia otrzymana z ziemniaków, które nie są poddawane żadnym procesom.
Obiecuję, że znajdę wolną chwilkę i więcej się na ten temat dowiem i podzielę się z Wami nowymi informacjami.
Pisząc notkę o rodzajach mąk posiłkowałam się książką Carol Fenster "Dieta bezglutenowa"
Ostatnio zmieniony wt 04 wrz, 2012 21:23 przez gronkowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

zaintrygowała mnie ta mąka wielce, porozpuszczałam wici wśród znajomych gotujących (glutenowo - ale za to dużo i rozmaicie) i dam znać, jak ktoś gdzieś znajdzie tę mąkę,

a tymczasem uśmiecham się szeroko do naszych zaprzyjaźnionych sklepów bezglutenowych (pozdrawiam Glufree i Schowek Zdrowia :)) o poszukanie i być może sprowadzenie mąki z ziemniaków :)

rzeczona mąka wygląda na przykład tak:

http://www.google.pl/search?q=potato+fl ... 20&bih=934
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
faktycznie nawet po zdjęciach widać, że można ją odróżnić od skrobii, bo ma inną "strukturę", widać jej lekkość.
Dobre jest powiedzenie że człowiek uczy się całe życie :)
jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie się sprawą
pozdrawiam wszystkich
Monika
ps. a blogi - warto przeglądać. np. Chlebek tam zamieszczony ma piękną strukturę i gdyby nie to że czytałam skład to w życiu bym nie uwierzyła że jest bezglutenowy (super miękkisz przypominający zupełnie zwykły glutenowy chleb, który czasem piecze mój tata :) ) na pewno wypróbuję przepis <lala>
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja raczynam wykorzsytywać przepisy Twojej żony, wielki buziak dla niej :)
biorę się dzisiaj za wegetę
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

a rozdaję link do Waszego bloga znajomym
Obrazek
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: smaczniemi.blogspot.com

Post autor: gronkowiec »

Umieściłam przepisy na pierniczki bg bez jajek i bez mleka. Może komuś się przyadzą przepisy.
http://smaczniemi.blogspot.com/2013/12/ ... nskie.html
http://smaczniemi.blogspot.com/2013/12/ ... i-bez.html
Pozdrawiam
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: smaczniemi.blogspot.com

Post autor: gronkowiec »

Zapraszam na fanpage https://www.facebook.com/smaczniemi
Pozdrawiam
tolanowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 mar, 2014 14:14

Re: smaczniemi.blogspot.com

Post autor: tolanowak »

Odwiedzam regularnie i bardzo lubie. Można tam znaleźć naprawdę świeże spojrzenie na problem i fajne, przyjemne pomysły. Nie wiedziałam że jest tez FP, zaraz z przyjemnością dołącze, bede zaglada jeszcze czesciej z niemniejza ochota:). Pozdrawiam!
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: smaczniemi.blogspot.com

Post autor: gronkowiec »

Dziękuję i zapraszam :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ