dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paulla86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 20:19
Lokalizacja: Polska/Norwegia

dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: paulla86 »

Witam, od prawie roku jestem na bardzo rygorystycznej diecie bezglutenowej, wyniki mam super i dobrze się czuje :) Dowiedziałam się że jestem w ciąży :) obecnie około 6 tygodnia i moje pytanie i cały ten wątek chciałabym żeby dotyczył diety w ciąży.. Czy trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?, jeść jakiś produktów więcej innych mniej?.. czy jest utworzona specjalna dieta dla ciężarnych celiakowców? czy jest jakaś strona gdzie mogłabym się takich rzeczy dowiedzieć? pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: Leeloo »

Jesli jesteś w pełni zdiagnozowana, na 100% diecie BG, wyniki masz prawidłowe, to zalecenia żywieniowe jak przy każdej diecie dla kobiet ciężarnych (tam gdzie gluten, zamiana na bezglut ;) ).

Teraz nie mam warunków, leżę w szpitalu, ale gdzieś mam na kompie eleganckie opracowanie własne dot. żywienia w ciąży.
paulla86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 20:19
Lokalizacja: Polska/Norwegia

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: paulla86 »

Dziękuje za odpowiedź :) diagnoza 100% Celiakia. Zdrówka i pozdrawiam :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: monisiak81 »

ja jestem niezdiagnozowanym typem i mimo wszystko jestem na diecie. całą ciążę byłam również na diecie bezglutenowej (ale zajadałam się serkami homo..) a po urodzeniu bezglutenowa i bezmleczna (ze względu na alergię małego) do ... obecnie. Dziewczyna z którą leżałam przed porodem trochę mi opowiadała o swoim przypadku że też zajadała się serkami i jej mały urodził się ze skazą białkową ;/ więc nie wiem czy coś w tym jest czy po prostu nie wolno przesadzać z nabiałem... bynajmniej pod koniec ciąży.
Nie jadłam jakoś "specjalnie" na pewno nie dużo więcej bo w całej ciąży przytyłam 9-10kg, ale ja sama opychałam się wręcz tzw. zielonymi sałatkami typu sałata, pomidor papryka i oliwa z oliwek i pizzą własnej roboty ... raz na jakiś czas.
Myślę że zwykłe racjonalne odżywianie wystarczy.
Mój Smyk ma teraz rok i 2m-ce i jeśli chodzi o pizzę to jak czuje zapach i widzi jak ją robię to zawsze mini placek z samym sosem i dla niego musi być, tak jak szalał mi w brzuchu jak się najadłam, tak szaleje jak i sam ma zjeść :) aż piszczy z radości :):):)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: Leeloo »

nie wiem dlaczego, ale nie mogę załączyć tu pliku z zaleceniami..gdyby ktoś chciał, to mogę wysłać na maila.
paulla86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 20:19
Lokalizacja: Polska/Norwegia

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: paulla86 »

to ja poproszę :) paula.lawicka@interia.pl
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: dieta bezgutenowa u kobiet w ciąży

Post autor: Leeloo »

poszło :)
ODPOWIEDZ