Jak schudnąć...

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Jak schudnąć...

Post autor: Młoda_17 »

Zdarzało mi sie nie przestrzeganie diety...Konsekwencją tego jest to, że przytyłam....
Teraz przestrzegam dietę, chodzę na basen, ale i tak nie moge nic a nic schudnąć..Co zrobić??
Prosze o pomoc...
Ostatnio zmieniony wt 29 kwie, 2008 20:10 przez Młoda_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

dużo pić wody niegazowanej , dużo sportu i przedewszystkim zero słodyczy :043:
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Dzięki=) spróbuje;);)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak schudnąć...

Post autor: Magdalaena »

Młoda_17 pisze:Zdarzało mi sie nie przestrzeganie diety...Konsekwencją tego jest to, że przytyłam....
Wydaje mi się, że przytyłaś raczej od stosowania diety. Stan kosmków jelitowych poprawia się, więcej wartości odżywczych jest wchłanianych ....
Większość z nas przytyła po przejściu na dietę - tylko, że niektórzy byli wcześniej wychudzeni i to przytycie stanowiło powrót do normalnej wagi.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
gosiamarcinkowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 29 paź, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: gosiamarcinkowska »

Tak zgadzam sie z poprzedniczką Ja do mometu niestosowania diety czyli do 7 roku życia ważyłam 14 kilo a od momentu stosowania diety zaczełam przytyłam i wszystko wruciło do normy pozdrawiam Gosia
olusia15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 09:44
Lokalizacja: slask

Post autor: olusia15 »

A może ktoś ma sposób jak przytyć?
Ja jak przytyję 1 kilo wystarczy dzień bólu(stawów, mięśni) i spadam z wagi o jakieś 2-3 kila.
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Tylko, że ja byłam szczupła jak dietę przestrzegałam..Jak zaczęłam jeść gluten to przytyłam i nie mogę schudnąć..
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

olusia15, mój sposób na przytycie to podjadanie przez cały dzień:) Nie jest to najzdrowsze, ale w ten sposób można kilkaset kalorii dziennie mimochodem dorzucić ;) Moje ulubione, to żelki, orzeszki, czasem jakaś czekoladka:)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Jak schudnąć?- Przejść dodatkowo na dietę bezmleczną i bezjajeczną :D i po sprawie. Można się opychać czym się da :)
Ostatnio zmieniony pn 05 maja, 2008 00:07 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Jestem na diecie bezmlecznej, ale spróbuje bezjajeczną;) dzięki;)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Nastka pisze:Jak schudnąć?- Przejść dodatkowo na dietę bezmleczną i bezjajeczną :D i po sprawie. Można się opychać czym się da :)
mówisz poważnie ? Przecież zostaje wtedy do jedzenia mięso, olej, smalec, cukier, mąki nieglutenowe, ziemniaki ...
Duża porcja pysznych domowych frytek codziennie i przestałabym się mieścić w drzwi.

Czy ktoś z Was, kto przytył po przejściu na dietę, też ma problemy ze schudnięciem ? Jem dużo mniej niż kiedyś , a waga nie chce iść w dół. Wręcz wystarczy chwila nieuwagi (np. święta) spodnie przestają się dopinać.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
olusia15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 09:44
Lokalizacja: slask

Post autor: olusia15 »

-ania- niestety nie działa na mnie taki sposób. Ja prędzej zchudnę niż przytyję. Niedawno byłam w szpitalu gdzie prawie w ogóle sie nie ruszałam a zchudłam- a posiłki były regularne i co chwilkę podjadałam- oczywiście bezglutenowe żeczy :)
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Przyznam szczerze, że też przytyłam po przejściu na dietę, ale 10 minutek skakanki i trochę ćwiczeń dziennie robi swoje ;) Polecam skakaneczkę każdemu niezależnie od wieku...
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Magdalaena pisze:Nastka napisał/a:
Jak schudnąć?- Przejść dodatkowo na dietę bezmleczną i bezjajeczną :D i po sprawie. Można się opychać czym się da :)
mówisz poważnie ? Przecież zostaje wtedy do jedzenia mięso, olej, smalec, cukier, mąki nieglutenowe, ziemniaki ...
Duża porcja pysznych domowych frytek codziennie i przestałabym się mieścić w drzwi.
Pół żartem, pół serio :) Bo wykluczając te produkty, na prawdę sporo ci odchodzi- większość słodyczy zawiera laktozę i białka mleka, odchodzą wszystkie kupne wypieki bezglutenowe z powodu jaj. Smalcu nie lubię, mięsa jadam dużo, frytki dosyć często, ale nie koniecznie smażone, bo za ciężkostrawnymi potrawami nie przepadam. Poza tym jadam dużo warzyw, ryżu, ziemniaków, chleb bg na bazie kukurydzy, produkty sojowe, cukier, bakalie, itp. Jadam wszytko co mogę i lubię w ilościach jakich chcę. No może oprócz napojów gazowanych, które z refluksem żołądka średnio się lubią. Będąc na diecie bg, ale jedząc nabiał i jaja byłam grubsza. Teraz trudno mi przybrać na wadze i ją utrzymać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Zaczęłam lepiej trzymać dietyte, ćwiczyć nio i zmniejszyłam słodycze;) pomału zaczynam gubić zbędne kilogramy;);) czyli dieta to u mnie podstawa;)
ODPOWIEDZ