Witam:)

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
evellka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 wrz, 2011 20:59
Lokalizacja: Zduńska Wola

Witam:)

Post autor: evellka »

Witam wszystkich.
Szczerze to szukam tutaj jakiejś pomocy. Od roku czasu jestem na diecie bezglutenowej. Ponieważ wykryto u mnie celiakie w wieku 21 lat, to lekarz powiedział, że muszę stosować ją już do końca swojego życia. Oprócz poprawy mojego stanu zdrowia miała się również przyczynić do wzrostu mojej wagi. Niestety mimo iż stosuję ją, co sprawiło, że już nie mam silnych bólów brzucha, to mimo wszystko moja waga spadła po niżej 50 kg. Strasznie się z tym czuję. Chciałabym normalnie żyć choć nie jest to do końca możliwe - wiadomo trzeba sprawdzać zawartość wybieranych przeze mnie produktów. Podejrzewam, że duży wpływ na to ma również stres. Niby się pogodziłam ze swoją chorobą ale chyba ciągle coś robię nie tak skoro moja waga zmienia się nie tak jak bym chciała. Z góry dziękuję za każdą radę.
siostrawodza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 23 maja, 2011 11:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: siostrawodza »

Witaj. Mnie również zdiagnozowali w wieku 21 lat i też mam dietę do końca życia. I podobnie jak ty raczej nie jestem z tym do końca pogodzona (mam ją od roku). Myślę, żę jeśli chcesz przytyć to najlepiej byłby skontaktować się z dietetykiem. Ja waże 62 kilo i nawet w czasie sesji, kiedy potrafię pochłaniać 3 obiady dziennie i dwie kolacje i mnustwo słodyczy moja waga nie drgnie.
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

dziewczyny dietę trzeba polubić :) , ja co prawda nie mam celiakii, ale mam alergię w tym na gluten, a poza tym na 49 alergenów pokarmowych z 60 badanych, więc sama dieta bezglutenowa to pikuś :) , waga drgnie po mniej więcej 3-5 miesiącach rygorystycznej diety. Uszy do góry, życzę wytrwałości :)
evellka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 wrz, 2011 20:59
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: evellka »

dzięki wam bardzo:) o dietetyku myślałam i chyba bez niego się nie obejdzie... a moja waga to 47 kg przy 173cm wzrostu to za mało jak dla mnie... Basiar mnie waga drgnęła ale nie w tą stronę co bym chciała:)
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

przebadaj się może na lamblie i posiew kału na bakterie, drożdże i grzyby, czasami w tym leży problem
ODPOWIEDZ