Wiórki kokosowe

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

titrant,

wiesz lepiej ,nie pytaj ! wiesz mniej nie deprecjonuj doświadczeń innych tylko dlatego ze ich nie posiadasz . How ;)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jeli pisze: wiesz lepiej ,nie pytaj ! wiesz mniej nie deprecjonuj doświadczeń innych tylko dlatego ze ich nie posiadasz . How ;)
Nie deprecjonuję, tylko właśnie przyznaję, że nigdzie nie mogę się doszukać.

Zresztą mniejsza o to, bo pytałem, dlaczego nikt nie poleca wiórków kokosowych jako źródła błonnika. Jest w nich dużo więcej błonnika niż w polecanych kaszach (też glutenowych), a przy okazji też dużo mniej cukru (co cukrzykom też nie jest obojętne). A ludzi, którzy muszą mieć restrykcję tłuszczu jak celiacy glutenu jest zapewne bardzo niewielu. Być może Ty jesteś wyjątkiem, ale Ty stanowisz rzeczywiście znikomy ułamek populacji :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Anna Kozłówska-Kwaczyńska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt 27 wrz, 2011 21:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Anna Kozłówska-Kwaczyńska »

Tłuszcz kokosowy to mnóstwo nasyconych kwasów tłuszczowych , a kasz to źródło białka i witamin. ... tłuszcz podnosi poziom cukru we krwi; a w cikrzycy ważny jest nie tylko IG ale też ŁD (ładunek glikemiczny).
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ale chyba tłuszcz mniej podnosi poziom cukru niż cukier?
Ostatnio zmieniony czw 27 paź, 2011 21:56 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ