chrupki flips skladnik E621

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
justyna1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 24 mar, 2012 11:47
Lokalizacja: nowy Dwór Mazowiecki

chrupki flips skladnik E621

Post autor: justyna1986 »

witam, mojej corce kupuje chrupki FLIPS o smaku keczupowym, produkt rekomendowany przez stowarzyszenie, wiec bezpieczny.moje pytanie brzmi :
czy skladnik E 621(glutaminian sodu) jest bezpieczny? bo na wizycie u pani dietetyk dostalam informacje, ze mam unikac tego skladnika od 621-624 .prosze o wyjasnieniecaly sklad tych chrupkow
grys kukurydziany,olej roslinny.preparat o smaku ketchupu( maltodekstryna,sol, wzmacniacze smaku E 621, E 635, dekstroza, cukier , proszek pomidorowy, cebula w proszku, proszek z czewonego buraka, przyprawy,sproszkowany czosnek, regulator kwasnosci : E 330, barwnik E 160c , olej slonecznikowy, substancje slodzace : E951 ekstrakt rozmarynu.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Glutaminianowi sodu przypisuje się czynność drażniącą zdaje się i niektórzy mogą na niego źle reagować. I w ogóle odradza się spożywania go w nadmiarze. Ale z glutenem nie musi mieć nic wspólnego.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

może bezpieczny, ale ma tyle tych składników. Ja nie jem w ogóle czegoś co ma w składzie wzmacniacze smaku. Może lepiej kup orzechowe, tam jest tylko prosty skład, grys i orzechy.
ODPOWIEDZ