trudne diety początki

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ix Chel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 23 cze, 2012 15:38
Lokalizacja: Kraków

trudne diety początki

Post autor: Ix Chel »

Witajcie!
Od ponad 3 tygodni jestem na diecie bezglutenowej.
Zawsze prowadziłam dość aktywny tryb życia: dużo chodziłam, jeździłam na rowerze, nie unikałam sportu... Niestety odkąd jestem na diecie brakuje mi energii do codziennych aktywności. Kilka razy zdarzyło mi się zasłabnąć, przez większość czasu czuję się zmęczona i pozbawiona sił. Mam też problemy z koncentracją...
Z czego to wynika? Jak mogę to zmienić?
Będę wdzięczna za informacje!
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Jeśli jestes na diecie z powodu celiakii i masz zanik kosmków to brak energii wynika właśnie ze złego trawienia i wchłaniania związanego z zanikiem kosmków. Pojawiają się różne niedobory składników odżywczych.
Jak się kosmki odbudują wraca chęć do życia :) .

Jeśli dieta bezglutenowego nie jest z powodu celiakii to może żle się odżywiasz na tej diecie.
Obrazek
edynburgia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 10 sie, 2012 16:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: edynburgia »

mam to samo! od ok 2-3 tyg jestem na powyzszej diecie i we wspomnianym okresie stwierdzono u mnie celiakie:( nie chce mi sie nawet pracowac!:/ odczuwajac radosc i zadowolenie z wykonywanych obowiazkow sluzbowych, dzis nie chce mi sie nawet wejsc po schodach! o cwiczeniach juz nie wspomne!:( czuje drzenie nóg a nawet i ich nie czuje:/ jakby nawet były z waty:( ponadto mam nieprzyjemny zapach w miejscach intymnych, czy to naturalne i typowe dla poczatku tej choroby:( nie chce juz chodzic do lekarzy. mam 28lat celiakie, wole haschimoto, białkomocz i czuje się jak chodzaca choroba:(
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

edynburgia pisze:mam to samo! od ok 2-3 tyg jestem na powyzszej diecie i we wspomnianym okresie stwierdzono u mnie celiakie:( nie chce mi sie nawet pracowac!:/ odczuwajac radosc i zadowolenie z wykonywanych obowiazkow sluzbowych, dzis nie chce mi sie nawet wejsc po schodach! o cwiczeniach juz nie wspomne!:( czuje drzenie nóg a nawet i ich nie czuje:/ jakby nawet były z waty:( ponadto mam nieprzyjemny zapach w miejscach intymnych, czy to naturalne i typowe dla poczatku tej choroby:( nie chce juz chodzic do lekarzy. mam 28lat celiakie, wole haschimoto, białkomocz i czuje się jak chodzaca choroba:(

Myślę, że masz zaburzenia wchłaniania, a co za tym idzie węglowodany się dobrze nie wchłaniają. Możliwe, że na diecie bg ograniczyłaś tez te węglowodany, bo normalnie jadłaś je w postaci mąki pszennej, czyli chleb, placki, pierogi, ciastko itd, a teraz nastąpił drastyczny spadek dostarczanych tego typu węglowodanów, bo trudniej jest je na początku zastąpić mąkami bg i produktami z tych mąk. Razem może to dawać objawy hipoglikemii, która jest częsta zarówno przy celiakii jak i przy niedoczynności tarczycy, bo masz wtedy wolną przemianę materii i te resztki węglowodanów, które zjadasz, wchłaniają się bardzo wolno. Organizmowi brakuje paliwa do życia. Zapachy także moga wynikać z diety białkowej bardziej niż z węglowodanowej.Zwróć uwagę czy się przypadkiem nieco więcej nie zaczęłaś pocić.
także białkomocz może wskazywać na to, że organizm jest przeładowany w diecie białkiem, brakuje węglowodanów. Czy bialkomocz był wcześniej? Tym się należy zająć, bo to może oznaczać także inne poważne schorzenia min. nerek.

Jakie dawki tyroksyny bierzesz i jakie masz wyniki na nich?
ODPOWIEDZ