leki na regenerację jelit

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

kinga zdesperowana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2012 21:23
Lokalizacja: Żory

leki na regenerację jelit

Post autor: kinga zdesperowana »

Witam,chciałabym się dowiedzieć coś o suplementacji przy celiakii i czy są leki wspomagające regenerację kosmków bo gdzieś zauważyłam jak ktoś o tym pisał ale nie podał nazw leków ani dlaczego. Jakie leki wspomagające regenerację,odciążanie czy też poprawę ogólną jelit powinno się stosować. Moim lekarze ledwo się znają na celiakii...
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Cały czas trwają badania nad lekiem na celiakię, ale takiego specyfiku jeszcze nie ma. Owszem jak byłam zdiagnozowana to brałam np. debridat ale to pewnie dlatrgo, że był stan zapalny dwunastnicy. Tu podstawą jest rygorystyczna dieta a na poprawę samopoczucia trzeba troszkę poczekać.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: Adrian »

kinga zdesperowana pisze:Witam,chciałabym się dowiedzieć coś o suplementacji przy celiakii i czy są leki wspomagające regenerację kosmków bo gdzieś zauważyłam jak ktoś o tym pisał ale nie podał nazw leków ani dlaczego. Jakie leki wspomagające regenerację,odciążanie czy też poprawę ogólną jelit powinno się stosować. Moim lekarze ledwo się znają na celiakii...
Ja na początku brałem MULTILAC (to są dobre bakterie) na lepsze trawienie.
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2012 15:23 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Przy zapaleniu błony śluzowej żołądka i XII-cy łykałam to:
- http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ ... -Caps/2467
Ponoć pomaga też cynk, olejek miętowy, rumianek i probiotyki.
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

Nalewko, orientujesz sie może czy preparat, który podałas w linku mozna zakupić w Polsce?
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Ogromnie zależy mi na uzupełnieniu diety syna bezglutenowo-bezmlecznej o suplementację, może probiotyki jak pisze ktoś powyżej...
Janek ma za 3 miesiące 15 lat. Celiakia zdiagnozowana 2 miesiące temu. Wiek kostny syna 12 lat.
Niedobory wzrostu, opóźnienie dojrzewania, bardzo chudy, ogromnie poirytowany, denerwuje go wszystko, zachowuje się jak przy ADHD.
Nie mogę patrzyć - serce mam rozdarte.....
Oczywiście cały czas czytam, gotuję, kupuję.... Chcę jeszcze jakoś pomóc, przyspieszyć nadrobienie strat. Podaję Ecomer- tran, ale teraz zastanawiam się może lepiej sprawdziłby się olej lniany. Zamówiłam Methylcobalaminę (wit.b12). Selen dostaje ponieważ Hashimoto stwierdzono 3 miesiące temu i takie zalecenie dała p. dr endokrynolog.
Proszę podpowiedzcie mi co mogę jeszcze zrobię oprócz diety.
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Zobacz czy może Nutridrink będzie Wam pomocny.
Pamiętaj że olej lniany należy kupować w aptece a nie w marketach.
Olej lniany jest w aptece na zamówienie, gdyż ma krótki okres przydatności.
A z ryb polecam dorsza lub gładzice, bogate źródło kwasów omega :)
Gluten z organizmu wydala się ok dwóch lat, niektórzy magicy i czarodzieje twierdzą że a dwa tygodnie można go usunąć, jednak ja wole konwencjonalne teorie :) Może minąć trochę czasu zanim wszystko się ustabilizuje... niestety przy tej dolegliwości potrzebna jest cierpliwość.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Zdecydowanie kupię olej lniany w sklepie zielarskim ( widziałam,że przechowują go w lodówce). Dieta bogata w ryby ( cenne są sardynki ze względu na Ca) i orzechy to moje codzienne starania.
Podczytuję fora angielskojęzyczne (z googlowsikm tłumaczem) i tam spotykam taki artykuł:
http://www.livestrong.com/article/47089 ... liac-diet/ nie mam zdania
oraz: http://totalhealthmagazine.com/articles ... ivity.html. Może coś znajdę......
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

aaggaa pisze:Nalewko, orientujesz sie może czy preparat, który podałas w linku mozna zakupić w Polsce?
Nie wiem, możliwe, ale ja kupowałam w aptece internetowej iHerb i w dwa tygodnie miałam przesyłkę w domu.
uniaczek pisze:Zamówiłam Methylcobalaminę (wit.b12). Selen dostaje ponieważ Hashimoto stwierdzono 3 miesiące temu i takie zalecenie dała p. dr endokrynolog.
B12 dobrze jest uzupełniać też z kwasem foliowym, a przy celiakii najlepiej stosować formę podjęzykową, czyli tabletki rozpuszczane w ustach, albo w kroplach.

Selen na razie stosujcie w formie naturalnej, czyli dwa orzechy brazylijskie dobrze pogryzione :)
Selenu tyle samo, co w tabletkach, a wchłanianie o niebo lepsze i forma nie obciążająca wątroby (jak to z chemią bywa...).

Uniaczek, a czy/jak leczony jest syn? Łyka hormony tarczycowe? Masz swój wątek, w którym można by pisać na ten temat (bo tu rozmawiamy o regeneracji jelit...)? Też mam Hashimoto...
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Nutridrinki podawałam przez miesiąc po stwierdzeniu Hashimoto ze względu na b. niską wagę ciała, osłabienie, senność. Zresztą lekarz wskazał mi je nazywając syna niedożywionym. Zawsze unikał jedzenia, bo się po nim źle czuł.
Obecnie czekają. Mam zapas Nutridrinków, ale czekają do końca diety bezmlecznej. Jeszcze 4 miesiące. Większość ma długi termin ważności.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Droga Nalewko!
podaję Jaśkowi orzechy brazylijskie 3 szt. - tak gdzieś wyczytałam. I jednocześnie ten selen - masz rację trzeba by może odstawić sztuczny.Lekarz endokrynolog (dr n. med.) powiedziała,że przy Hashimitho na zawsze wprowadzić selen. Takie są obecne wyniki badań.
Syn dostaje Euthyrox N. Dziękuję za radę w kwestii kwasu foliowego , zakupię tylko w jakiej formie i jakiego producenta?
Methylcobalaminę zakupiłam na allegro właśnie tą pod język w dawce 1000. Pomóż proszę jeżeli znasz temat jak mu podawać. W miom mieście nie znam na razie żadnego lekarza ani celiaka.......
Nie prowadzę żadnej własnej strony - do głowy mi to nie przyszło.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Kochani a co myślicie o tym:http://www.celiact.com/blog/2012/07/17/ ... -glutamine. Brzmi to ciekawie i obiecująco, jednak to zdrowie mojego dziecka boję się eksperymentować, szczególnie że na razie tylko na anglojęz. stronach wyczytałam
Może ktoś spotkał się już z tematem L-glutaminy?
Acha! powyżej Wieczorynka wspomina Debridat. Mój syn miał robioną 5 lat temu gastroskopię ( wskazania : silne bóle brzucha) i nie pobrano wtedy wycinka w kierunku celiakii. Padła diagnoza problemy psychosomatyczne -dyspepsja czynnościowa i zalecono Debridat na 2 miesiące chyba. Problem się ustabilizował na jakiś czas.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Nie wiem jak u dzieci, natomiast u doroslych osobiscie polecilbym Debutir z Polfy Lódz.

Stosuje go czwarty miesiac (a stosowanie odkladalem ponad rok, bo zawsze cos ;) )
Czasem cos pobolewa, pokluje, ale szybko mija i generalnie czuje sie po nim bardzo dobrze.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

uniaczek pisze:Nie prowadzę żadnej własnej strony - do głowy mi to nie przyszło.
Raczej chodziło mi o Wasz własny wątek w innej części forum, czyli tu:
- viewforum.php?f=8
Klikasz odnośnik "Nowy Temat " (na zielono w lewym górnym roku ekranu) i masz miejsce tylko dla Was :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

aaggaa napisał/a:
Nalewko, orientujesz sie może czy preparat, który podałas w linku mozna zakupić w Polsce?

Nie wiem, możliwe, ale ja kupowałam w aptece internetowej iHerb i w dwa tygodnie miałam przesyłkę w domu.
dzięki za odpowiedź zakupię więc w iHerb i mam nadzieję, że przesyłka dotrze bez problemu :)
ODPOWIEDZ