leki na regenerację jelit

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Aga, jeśli nie przekroczysz (o ile pamiętam) 1,8 kg i 80 usd, to koszt przesyłki = 4,- dolary :)
Przy okazji możesz kupić wit. B12 w kroplach albo pod język i tanią, a dobrą D3 w kroplach albo żelkach.

Nie wiem jak to się dzieje, ale "tam" (na końcu świata!) jest taniej, niż u nas :galy:
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

dzięki serdeczne za rady:)
Nie wiem jak to się dzieje, ale "tam" (na końcu świata!) jest taniej, niż u nas
a i zarobki wyższe mają ;)

pół mojej rodziny już wyjechało, tęsknią w prawdzie, ale nie zdecydują się raczej na powrót ;)

zapytam jeszcze od razu czy polecasz jeszcze jakieś preparaty ze strony iHERB oprócz witaminki D3 ?
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 16:08 przez aaggaa, łącznie zmieniany 2 razy.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

bardzo dziękuję :)
Awatar użytkownika
Bartek1555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 19 sie, 2012 12:30
Lokalizacja: Kostrzy nad Odrą

Post autor: Bartek1555 »

uniaczek pisze:Kochani a co myślicie o tym:http://www.celiact.com/blog/2012/07/17/ ... -glutamine. Brzmi to ciekawie i obiecująco, jednak to zdrowie mojego dziecka boję się eksperymentować, szczególnie że na razie tylko na anglojęz. stronach wyczytałam
Może ktoś spotkał się już z tematem L-glutaminy?
Wracając do tego postu, to ja się spotkałem, L-glutamin jest po prostu aminokwasem, który także wchodzi w budowę jelit. Przyjmowanie L-glutaminy przyczynia się do regeneracji jelit, zmniejszania stanu zapalnego lub jego całkowitej likwidacji, pomaga uszczelniać jelita w przypadku jeśli ktoś ma nieszczelne - syndrom przepuszczalnego jelita - leaky gut, pomaga w leczeniu choroby Crohna. Wpływa także na działania mózgu. Naturalnie znajduje się w mleku, drobiu, wieprzowinie, wołowinie, jogurtach, serze ricotta, serku wiejskim, szpinaku, pietruszce, kapuście. :) Można kupić L-glutamine najlepiej w sklepach kulturystycznych, gdyż mają bardzo dobrej jakości i o dość sporych dawkach. Niestety nie ma pewności czy w proszku czy tabletkach z L-glutamina znajduje się gluten, trzeba by było pytać producentów ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Debutir, Multilac, Sanprobi, Probiotyk LGO
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Tak...Multilac codziennie wieczorem jedna kapsuła na zdrowie :burger:
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: MadameEmma »

Sok z Aloesu. :)
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: Leeloo »

MadameEmma pisze:Sok z Aloesu. :)

ale 100%, najlepiej bez jakichkolwiek dodatków.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: michal_mg »

ja nie podam leku, ale książkę Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS.
Z opisu na stronie można odnieść wrażenie, że to reklama kolejnego złotego środka na wszystko rozprowadzanego w sposób amwayowski... jednak to "błąd" w sztuce prezentacji...
Książka ma na celu odbudowę jelita - ogólnie. Wszelkie środki podawane do osiągnięcia tego mają na celu odbudowanie jelita, a nie działać na konkretne schorzenie. Jeśli załapie się mechanizm jedzenie-jelita-substancje odżywcze-ukł nerwowy-mózg-ukł immunologiczny okaże się, że jest to warte zainteresowania. Niestety księga jest droga, a jej tłumaczeniem zajmowała się chyba osoba nie obyta z terminami medycznymi. Podejrzewam, że była to osoba, która na "własną rękę" się tego podjęła ponieważ sam nie jestem lekarzem, ale wyłapanie nieścisłości nie wymaga studiów medycznych. Nie jest to jednak przeszkodą w zrozumieniu całości.
Co-nieco można poczytać na stronie zespół GAPS

W naszym kraju nie można "leczyć" tą metodą. Nie jest to zatwierdzone przez WHO i lekarze nawet jeśli o tym wiedzą to nie mogą oficjalnie stosować metod niezatwierdzonych przez organizacje zdrowotną i mogą pozbawić się przez to uprawnień.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: Leeloo »

michal_mg, jeszcze będzie głośno o tej diecie. w Polsce wiedza o GAPS jest w powijakach, ale na szczęście można dostać publikacje w języku angielskim. GAPS jest coraz popularniejsza, bo skuteczna, wśród rodziców dzieci autystycznych.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: michal_mg »

Leeloo pisze: GAPS jest coraz popularniejsza, bo skuteczna, wśród rodziców dzieci autystycznych.
tak, ale zawężanie jej jako lek na autyzm jest błędem. Sama dieta jak wspomniałem nie leczy konkretnej choroby - bo to skutek uboczny, a ma uzdrowić jelito i jego flore bakteryjną. Tak samo suplementy jakimi można się tam wspomagać - nie trzeba - są wyśmiewane, że to środek na schizofrenię, czy inną chorobę.
Ciekaw jestem anglojęzycznej-pierwotnej wersji tej książki, bo niedociągłości tłumaczenia mogą wywołać uraz psychiczny :) - może jakiś fachowiec by ją przełożył...
Leeloo pisze:michal_mg, jeszcze będzie głośno o tej diecie
myślę, że lobby farmaceutyczne zadba o reputację tej diety i wszystkiego co oddalałoby ludzi od aptek/specjalistów - jak np czarne chmury wokół "ogłupiającej" niby dietę Dukana na której ludzie chudną.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: Leeloo »

michal_mg pisze: tak, ale zawężanie jej jako lek na autyzm jest błędem.
owszem!! ale to i tak dobrze, że w ogóle mówi się o niej na jakimkolwiek polu.. i to w superlatywach :)
michal_mg pisze: myślę, że lobby farmaceutyczne zadba o reputację tej diety i wszystkiego co oddalałoby ludzi od aptek/specjalistów - jak np czarne chmury wokół "ogłupiającej" niby dietę Dukana na której ludzie chudną.
zgadzam się, że zadba..jednak mam nadzieje, że coraz bardziej świadome, wykształcone, ostrożne ..i chore społeczeństwo zauważy różnicę między dietą, a "dietą".

było o GAPS, to ja podrzucę drugą opcję na podleczenie/wyleczenie zdegenerowanych jelit -> dieta SCD (Specific Carbohydrate Diet) czyli specyficzną dietę nisko-węglowodanową:


http://www.dobrametoda.com/SCD/SCD%20-% ... %20SCD.htm

http://dieta-scd-popolsku.blog.onet.pl/2011/01/

http://zdrowiejzscd.blog.pl/dieta-scd-s ... owodanowa/


nie jest łatwa (na początku!), ale wyniki są czasem nieprawdopodobne.
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: agatonek »

a co myślicie o preparacie firmy Solgar L-Glutamina?
http://www.solgar.pl/produkty/aminokwas ... ina-500-mg

Mój lekarz mi polecił, ale waham się czy kupić zarówno ze względu na cenę jak i na fakt, że zawsze to jakieś tabletki...
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Re: leki na regenerację jelit

Post autor: agatonek »

nikt nie jest w stanie pomóc?
ODPOWIEDZ