Niemowlę odstawione od piersi protestuje!!!

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Niemowlę odstawione od piersi protestuje!!!

Post autor: BeataS »

Witam! Musiałam ze względów zdrowotnych ( padła mi wątroba!!!) odstawić z dnia na dzień synka od piersi! Je bardzo źle znoszę to psychicznie, ale nie to jest najważniejsze - synek nie chce pić mleka, herbatki, czy soku z butelki! Próbowałam smoczek i ustnik, ale wszystko jest wypluwane! Martwię się, ze się odwodni! W ciągu dnia zjada obiadek ze słoiczka, pół jabłka, troszkę kaszki mleczno-ryżowej i tyle odrobinę mleka czyli 4x po 10 ml! Proszę o radę jak mu pomóc. Nie płacze, nie domaga się jedzenia tylko bardzo przytula się do piersi, w bluzce oczywiście! Trwa to od 25 września. Proszę pomocy!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
szajajaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 10:07
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szajajaba »

Ile synek ma?
Jaką butelkę próbowałaś? Spróbowałabym z inną (do skutku) albo - ale to właśnie zależy od wieku dziecka - z niekapkami. Być może będzie tak, że przejdzie u was doidy cup, taki specjalny kubeczek dla maluszków? Albo inny, byleby był rozszerzony na górze ;) No i rada brutalna, ale czasem po prostu nie ma innej opcji - zwijasz się z domu na 2-3 dni, zostawwiając maluszka z kimś innym - niestety, póki czuje twoje ciepło, piersi, twoje jeszcze mleko - tak może być. On nie rozumie, dlaczego ma mamusię z jedzeniem pod nosem, a każą mu jakieś "świństwa" pić ;)
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Dzięki za sugestie! Synek ma 5,5 miesiąca. Niekapek też pluty, nawet soki są bee! Bardzo dużo śpi, przez sen tez nie chce butelki. Nie mogę wybyć bo umarłabym z tęsknoty :(. Mąż próbuje dawać na siłę. Kaszkę je ale bardzo niewiele, zupkę owszem.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
szajajaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 10:07
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szajajaba »

Absolutnie nie na siłę! zrobicie sobie problem, że hej. Dziecku zacznie się jedzenie z czymś przykrym kojarzyć i w efekcie przestanie jeść całkiem. Ot, taki prosty mechanizm.

Teraz pomyśl, co ważniejsze - by dziecko jadło czy twoja tęsknota? Trudno, matka czasem musi takich wyborów dokonywać, trzeba zacisnąć tyłek i już. W tym wieku mleko jest PODSTAWĄ, jeśli nie pierś, to modyfikowane i jak napisałam - póki będziesz blisko, póty będą prawdopodobnie cyrki.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

BeataS,

:)
Masz bardzo mądre dziecko:) wie że nie można i to rozumie:) więc chociaż przytulić do piersi , w zapobieganiu odwodnieniu zastosować medyczne sposoby ; nawilżanie ust gazikiem , po kilka kropli płynu często w ciągu dnia , przytulić i nawilżyć usteczka . Niemowlęcia nie oszukasz, jedyna droga porozmawiać z nim :) to od Twojego stanu psychicznego dużo zależy - bez użalania się , konkretnie i z miłością Będzie ok .
ODPOWIEDZ