Pomysł na SNAKI

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Pomysł na SNAKI

Post autor: Mazona »

Mam problem z umiejętnością wyszukania czegoś do przegryzienia na słono. Nie mam pomysłu. Jak nie ma FLIPSÓW to najczęściej wychodzę z niczym.

Szukam więc pomysłu na SŁONE CO NIECO dostępne w zwykłym spożywczaku.

Chciałabym podkreślić że chodzi mi o sklepy małe, w których decyzja jest szybka bo znajomi czekają. Żadne Almy i Reale w których zawsze coś dla nas jest.

Ktoś ma jakiś pomysł?

--------------------------------------------
Ja póki co zaliczam do takich:
- Chrupki kukurydziane typu FLIPSY
- Orzeszki słone bez żadnych przypraw poza solą
- Kukurydza do prażenia (o ile później idę do domu, bo gotowego Popcornu nie kupię - wiem że dodają aromaty)
- Henryk Kania - Polskie Snaki - chodzi mi o te suche kabanosy
- Cheetos - tylko serowe nie mają napisu że nie ma glutenu, ale ostatnio nie można ich dostać i zostały tylko ketchupowe i pizza które gluten mają:/

- Postanowiłam się nie dać i nie kupić słodkiego - ile można żreć Goplany, czy Akuku kiedy inni chrupią paluszki - i kupiłam sobie oliwki. Uwielbiam je, są słone, można jeść od razu. Trzeba tylko zajrzeć czy aromatu nie ma.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Ela5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 lip, 2011 20:17
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Ela5 »

Znalazłam przepis na ciekawą i zdrową zarazem ,pikantną przekaskę.Nie można jej kupić gotowej,ale efekt i...samo zdrowie.
Chrupki z ciecierzycy:
150g ciecierzycy
3-4 łyżki oliwy
sól morska
papryka,zioła prowansalskie.czosnek mielony itp(według uznania)
Ciecierzycę namaczamy na noc.Rano gotujemy aż bedzie miękka.Studzimy i suszymy na ściereczce.Do miseczki wlewamy olej i dajemy przyprawy.Mieszamy z cieciorką.Wykładamy na blachę z papierem do pieczenia i pieczemy w 180 stopniach około 40 min-do zarumienienia.Można jeść na ciepło i zimno.Jeśli nie zjemy od razu(w co nie wierzę),przechowujemy w zamkniętym pojemniku.Życzę smacznego! :)
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Ela, pomysł fajny, muszę wypróbować. A dodam opcję którą wczoraj znalazłam na półkach Żabki - prażony, solony słonecznik. Niestety w łuskach, ale zawsze coś.

Miałam nadzieję że będzie takich snaków więcej, ale chyba ogólnie ciężko z tym jeśli chodzi o standardowe sklepy.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Jeszcze są banany, nawet myć nie trzeba, tylko obierasz i jesz :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ