Dieta bezglutenowa - rady !

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Almette prawie na pewno jest niewskazany, nie pamiętam już dlaczego, ale pamiętam, żeby go nie kupować, jak już mam ochotę sponiewierać się serkiem.
I to, że jej dieta jest ograniczona pod względem nabiału, to akurat wcale nie jest źle. Może to właśnie on jej szkodzi?
A jeśli nawet nie sam nabiał, to Almette na pewno jest niedozwolone na diecie b/g.

A kaszę gryczaną jak najbardziej należy dawać, tylko ją najpierw trzeba przejrzeć i przebrać, czy nie ma w niej "obcych" ziaren - a potem przesiać, żeby odsiać ewentualne resztki.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

nie opieraj dziecka diety na zamiennikach bezglutenowych (chleby, mieszanki mąk), a na diecie naturalnie bezglutenowej.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Frezja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Wiśniowa Góra

Post autor: Frezja »

kerima_82 pisze:Czy to mleko dla alergikow?Jaki ma smak?
Dosyć dawno karmiłam swojego syna tym mlekiem więc dokładnie nie pamiętam wszystkiego.Wiem że w smaku było podobne do kleiku ryżowego można dodawać do niego zblęderowane owoce. Myślę że gdybyś wybrała się do apteki i tam zapytała to otrzymasz pełną informację.Wiem że było ono na receptę.
Mam chorego syna na celiakię
Obrazek
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Je to co zwykle tylko są inne zamienniki mąk no i pieczywo czasami upiekę jej bułeczki lubi ten chleb jest smaczny ,ale próbuję tez nowych produktów nie zaopatrzyłam się jeszcze w gofrownicę i automat do chleba ale mam zamiar to zrobić.Je to co zwykle tylko bez glutenu.
A,co myślicie o danonkach?
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

danonki to pic na wodę. poza tym produkt mleczny.

ogólnie danone w Polsce jest dużo gorszy niż na zachodzie..
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Leeloo pisze:danonki to pic na wodę
a ja myślę o wiele gorzej.... że to świństwo, które mądrzy lekarze słusznie odradzają.
Poza tym - czy wykluczyłaś u córki nietolerancję mleka i przetworów? Bo jeśli ją ma, to nawet "najzdrowszy" nabiał będzie jej szkodził.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Ola_la,

oczywista sprawa, że to ZUO :D ale nie chciałam tak od razu z grubej rury.

kerima_82,

czy córka miała pokarmowe testy alergiczne?
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Nie testów nie miała tylko diagnoza celiakii.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

ja bym od razu zrobiła, dla świętego spokoju.

chyba lepsze są testy skórne. białko jaja, mleko krowie.. podstawowe pokarmy. może nic nie wyjdzie, ale nie ma co gdybać. warto raz sprawdzić i mieć czyste sumienie.

powodzenia i daj znać jak sie sprawy mają! :)
Ostatnio zmieniony wt 14 maja, 2013 23:48 przez Leeloo, łącznie zmieniany 1 raz.
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Chciałam jej zrobić panel pokarmowy testy skórne też ale lekarz powiedział że u tak małych dzieci raczej się nie robi testów skórnych 3 latka tak.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Ma 2,5 lat,nie byłam u Alergologa testów nie miała ,zorientuje się jeszcze może warto?
Po mleku nie wymiotuje nie ma wysypki skórnej, nie przeziębia się a przy alergii często łapie się infekcje.Dlatego nie robiłam testow.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

ah być może, nie doczytałam ile ma lat.
w takim razie odstawiłabym mleko i wszystko co je zawiera. to bardzo częste podczas przechodzenia na diete bg, szczególnie gdy ktoś ma bardzo wyniszczone jelita.

mleko krowie..no cóż, nie będę tutaj tworzyć eposów, ale nie polecam.
Zastąp je mlekiem ryżowym (można juz kupic w kartonach w dużych marketach), migdałowym (można zrobić samemu), sojowym - ale niesłodzonym.

tu masz prościutki przepis:

http://weganie.blogspot.com/2011/09/dom ... daowe.html
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kerima_82 pisze:Ma 2,5 lat,nie byłam u Alergologa testów nie miała ,zorientuje się jeszcze może warto?
Po mleku nie wymiotuje nie ma wysypki skórnej, nie przeziębia się a przy alergii często łapie się infekcje.Dlatego nie robiłam testow.

nie musi mieć wysypek czy chorować, po prostu może mieć nietolerancję laktozy, stąd bóle i meksyk w brzuchu/jelitach. poza tym to również może być inny alergen np: jajko. nigdy niewiadomo, nie ma co strzelać :)
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Tak mleko nie jest wskazane może brzuszek jest zmęczony no i nowe jedzenie to przecież szok dla organizmu.Jest na diecie od 2,5 tygodni .
Zastąpie je mlekiem ryżowym lub sojowym ,jesli chodzi o przetworzone produkty to są delikatniejsze dla zołądka.
Mleka krowiego nigdy dziecku nie podalam tylko modyfikowane.
dzięki sprawdzę...
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Skonsultuję to jeszcze z dietetykiem .
kerima_28
ODPOWIEDZ