Co na czczo ? - pomoc.

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

IdolkaWasza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 13 mar, 2014 18:12

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: IdolkaWasza »

Ja od dziecka miałam podawane siemie lniane, mam nadzieje ze ci tez pomoze.
Maja Ł.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt 22 lis, 2013 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Maja Ł. »

Najważniejsze pytanie jakie zrodziło się po przeczytaniu postów jest: Jakiego rodzaju jest to podrażnienie żołądka? Jest mnóstwo sposobów radzenia sobie z problemami żołądkowymi, niektóre z nich już padły w trakcie Państwa rozmowy na forum (bardzo mnie to cieszy gdyż świadczy to o coraz większej wiedzy żywieniowej na naszym forum), jednakże trzeba je dostosować do konkretnej jednostki chorobowej.
Pozdrawiam
Dietetyk Kliniczny
Maja Łowińska
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Ninka_90 »

Mam przewlekłe zapalenie żołądka i z rana na czczo piję kit pszczeli.
Pół szklanki przegotowanej wody + łyżeczka kitu (rozrobionego uprzednio w spirytusie) + do smaku łyżeczka soku malinowego/miodu/cukru, co kto może.
Taki sposób pomógł mi wyleczyć nadżerki (oczywiście leki też były).

Siemię piję zawsze przed ciężkim posiłkiem, głównie obiadem.
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Maja Ł.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt 22 lis, 2013 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Maja Ł. »

Jeżeli pomaga Pani spożywanie nasion lnu to jak najbardziej proszę sporządzać sobie taką "miksturkę":). Siemię lniane dzięki swoim właściwością przyspiesza perystaltykę jelit (szybciej się wypróżniamy) i wydziela ochronny śluź, więc łagodzi dolegliwości przewodu pokarmowego. Ponadto jest dobrym źródłem lignanów (związków o działanie preciwnowotworowym) i kwasów omega-3 (mi. in. zmniejszającym stany zapalne).
W skrócie: Odnośnie przewlekłego zapalenia żołądka podstawową zasadą jest wprowadzenie diety lekkostrawnej, wykluczenie smażenia i ostrych przypraw, które mogą podrażniać ścianę żołądka.
Warto również skonsultować się z lekarzem jaki rodzaj probiotyków byłby najodpowiedniejszy w Pani przypadku. Probiotyki wykazują pozytywne działanie w walce z przewlekłym zapaleniem żołądka wywołanym Helicobacter pylori.
Dietetyk Kliniczny
Maja Łowińska
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: alva_alva »

Ninka_90 pisze:łyżeczka kitu (rozrobionego uprzednio w spirytusie) + do smaku łyżeczka soku malinowego/miodu/cukru, co kto może.
.
Nika, spirytus i sok malinowy, to jest bardzo zły pomysł. Na dziale "chorób i objawów" piszesz , że masz dolegliwości cały czas i nie ma co się dziwić. Spirytus ( alkohol) to tragedia na żołądek, a sok malinowy ma salicylany- także tragedia na żołądek i zjechane jelita.
Maja Ł.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt 22 lis, 2013 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Maja Ł. »

Zgadza się alkohol należy wykluczyć w Pani przypadku. Pisząc "miksturka" oczywiście myślałam o poprzednich postach gdzie siemię lniane zalewa się wrzątkiem i później wypija.
Dietetyk Kliniczny
Maja Łowińska
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Ninka_90 »

pijąc kit wyleczyłam sobie nadżerki, z którymi walczyłam ponad rok
ok, odstawię kit i będę pić samo siemię lniane, ale czym je doprawić do smaku? sok malinowy, miód, cukier odpada...
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: Leeloo »

może roztarty banan? mleko ryżowe/sojowe o smaku waniliowym?
ODPOWIEDZ