Co na czczo ? - pomoc.

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Co na czczo ? - pomoc.

Post autor: kuyt »

Witam,
tak jak w temacie, poszukuje od was, jakichś informacji co na czczo jest dobre ? czy łyżka oliwy z oliwek a może siemię lniane ( firmy sante zawiera gluten-tak podaje producent) lub może coś innego np. farmaceutycznie w postaci controloc ? chciałbym lepiej chronić swój żołądek ...

pomocy, pomocy ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

cierpisz na jakieś schorzenia żołądka? jeśli nie, to oczywiście branie leków bez potrzeby jest zbędne.
ewentualne zgagi rzeczywiście łagodzi picie siemienia lnianego, na pewno picie naparu z tych nasion nie zaszkodzi. jeśli jesteś zdrowy to moim zdaniem przyjmowanie czegokolwiek na czczo jest zbędne, wystarczy szanować żołądek profilaktycznie, tzn nie pić alkoholu, napojów gazowanych, unikać spożywania pikantnych i ciężkostrawnych potraw, a także zbędnych leków (np. środków przeciwbólowych).
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

:)

Post autor: Monisiaczka »

Polecam pić mielone siemię lniane.Wystarczy dwie łyżeczki rozpuścić w gorącej wodzie i dodać łyżkę miodu.Pomaga, sprawdziłam na sobie.
Ostatnio zmieniony śr 19 gru, 2012 18:34 przez Monisiaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

a po co ten miód?
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Miód dodaje po to żeby było lepsze w smaku.Zamiast łyżki miodu dodaje łyżeczkę takie drobne przejęzyczenie.
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

mam żołądek podrażniony niestety, chcę go jakoś wyleczyć z tego podrażnienia ... właśnie nie piję alkoholu ani nie jem potraw pikantnych, może czasem jakieś, ale śladowa ilość ... myślałem, właśnie o Siemieniu ale on posiada gluten, znaczy niektóre siemienia ... myślałem o Controloc ? ale sam nie wiem ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

najlepsze są ziarna siemienia bo najmniej przetworzone
i napewno pomogą
a miodu nie polecam dodawać bo cukry za dobrze na chory żółądek nei działają ;)
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

kuyt pisze:... myślałem o Controloc
to napewno ci nie pomoże na żołądek a co do śiemienia to owszem i jeszcze jeden sposób naturalny tyle że efekty po długim czasie widoczne wieczorem gotowana woda sok z cytryny +miód pijemy to na czczo rano no i oprócz tego dobry probiotyk . a czym podrażniłeś żołądek
Ostatnio zmieniony sob 16 lut, 2013 22:30 przez justynapawlowska155, łącznie zmieniany 1 raz.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

controloc nie pomoże na żołądek? kiepskie masz źródło wiedzy. controloc to chyba najczęściej przypisywany lek na tzw. "objawy żołądkowe"- zgaga, pieczenie itd. w zależności od dawki łagodzi objawy refluksu, albo leczy wrzody. jednak nie warto brać takich leków bez uprzednich badań (gastroskopia czy pasaż przewodu pokarmowego).
kuyt- co to znaczy, że masz "podrażniony" żołądek?
nie ma sensu leczyć samemu uporczywej zgagi i podobnych objawów, bo nieumiejętne leczenie chociażby refluksu prowadzi m. in do stanów zapalnych i nadżerek.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

a może warto zastanowić się od czego to podrażnienie żołądka ?
może zamiast leczyć skutek warto zastanowić się nad przyczyną ?
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Niezależnie od przyczyny siemię nie jest złe, szczególnie jeśli chodzi nam o łagodzenie objawów, a nie leczenie, chociaż lniany film pozwala wygoić się drobnym uszkodzeniom śluzówki...

Controloc control też nie leczy, w dodatku nie wolno go łykać długoterminowo, chociaż faktycznie wielu lekarzy zamiast leczyć przyczynę, rutynowo zaleca IPP i dzięki temu ma pacjenta z głowy. A pacjent po roku łykania IPP musi lecieć już nie do internisty, tylko do gastrologa, hematologa, czy innego ...loga i paru innych specjalistów, bo po długotrwałej zmianie ph w układzie pokarmowym ma anemię, objawy różnych niedoborów i nadal niewyleczone to, co miało być wyleczone przez samo IPP...

IPP łyka się wspomagająco, a nie jako panaceum...

Wracając do łagodzenia, sprawdź preparat o nazwie Gastrotuss :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
lamdre
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 09 lut, 2013 14:09
Lokalizacja: Poznan

Post autor: lamdre »

A ja polecam Smecte - zawsze mi pomagała http://www.smecta.pl/
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Smecta tylko dorażnie na dłuższą mete nie polecam bo ,,zabija też te dobre bakterie ''po niej zawsze musi być wzięty probiotyk
Kopernikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013 09:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kopernikus »

Byłam jakiś czas temu u lekarza, to mi też tak powiedzieli. na dłuższa metę nie powinno się stosować.
papaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 12:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: papaja »

Gastrotuss jest skuteczny, ja też polecam, mi pomógł
ODPOWIEDZ