składniki

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gonzaga123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 22:55
Lokalizacja: Wrocław

składniki

Post autor: gonzaga123 »

hej wszystkim :) mam 18 lat i niedawno dowiedziałam sie o swojej chorobie. na diecie bezglutenowej jestem od 2 tyg i muszę przyznać, że jest mi dosyć ciężko i trochę się już gubię w tym wszystkim. dlatego też proszę o pomoc ;) byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał na co uważać, czytając etykiety produktów (no oprócz oczywiście napisów: może zawierać lub zawiera gluten)? baaardzo dziękuję z góry za pomoc ;)
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Hmm, trzeba usiąść i dokładnie przejrzeć forum, dział po dziale i post po poście :) nie ma "10 rad dla celiaka" dla nas to już lifestyle ;) aha, no i jeszcze zostaje stary dobry wujek google :) Powodzenia.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

mi bardzo pomogła broszura (taka niebieska) przysłana od Stowarzyszenia. (jeśli się dobrze orientuję to ona jest teraz - od jakiegoś czasu - zamieszczona na stronie www.celiakia.pl) ja dostałam gotową. zxserowałam dla mamy i teściowej i zamazałam żółtym markerem to co najważniejsze i szczerze - sama przeczytałam ją ze 100x a i tak za każdym razem wróciłam do jakiś nowości typu maltodekstryna, aromaty, barwniki, i błonnik spożywczy - które niestety mogą być z pszenicy albo z jakimś podejrzanym dodatkiem. ;/
Broszurkę szczerze polecam, noi czytać, czytać, czytać składy produktów i forum :) bo to skarbnica wiedzy :)
często Stowarzyszenie, ale także i ludzie są dość dociekliwii i piszą maile do producentów, dlatego forum spełnia tak ważną rolę bo Każdy z Nas dzieli się uzyskaną wiedzą od producentów.
życzę powodzenia :) i nie martw się ... za jakiś czas będzie Ci dużo łatwiej :) MK.
ODPOWIEDZ