produkty mogące zawierać śladowe ilości glutenu

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

produkty mogące zawierać śladowe ilości glutenu

Post autor: aaggaa »

niedawno wróciłam do diety BG, jakiś czas lekarz zlecił jedzenie ''wszystkiego'' ponieważ chciał powtórzyć kilka badań i jeszcze ''dorobić'' inne

znajduje sporo produktów (np. kotleciki sojowe), chleb kukurydziany itp, na których jest napisany skład nie budzący podejrzeń ale jest dopisek : produkt może zawierać śladowe ilości glutenu i orzechów

w jednej z piekarń gdzie taki chlebek znalazłam powiedziano mi, że do produkcji używa się tylko mąki kukurydzianej, ale na zakładzie jest też mąka pszenna, żytnia itp dlatego została dodana informacja o śladowych ilościach

czy można spożywać takie produkty, nie mam w 100% stwierdzonej celiaki (zdania lekarzy skrajnie podzielone:/), przeciwciała aTTG :

9,5 gdzie za wynik ujemny uznano <8 natomiast za pewnie dodatni >15

przeciwciała przeciw endomyzjum mam ujemne, kosmki spłaszczone i naciek limfocytów jest

forumowicze oraz pani z fundacji zgodnie orzekli, że jednak jest celiakia, więc zdecydowałam się na dietę BG

z góry dziękuję za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 15:26 przez aaggaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nawet jeśli nie masz w pełni rozbuchanej celiakii, nic straconego. Będziesz jeść gluten, Twój stan może się pogorszyć - nic nie stoi na przeszkodzie.

Dieta bezglutenowa w takim przypadku jest słuszna. Co do potencjalnej zawartości glutenu w produktach musisz sama uznać, czy się boisz i nie ryzykujesz, czy jednak będziesz ryzykować. Wiadomo w każdym razie, że produkt, który może zawierać śladowe ilości glutenu jest lepszy od np. makaronu pszennego.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

dzięki za odpowiedź :)
Nawet jeśli nie masz w pełni rozbuchanej celiakii, nic straconego. Będziesz jeść gluten, Twój stan może się pogorszyć - nic nie stoi na przeszkodzie.
właściwie dieta BG to dla mnie żaden problem, troszkę kłopot ponieważ mieszkając w małym miasteczku czasem ciężko znaleźć odpowiednie produkty, a właśnie takich, które mogą zawierać śladowe ilości jest sporo :)
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Możesz zamawiać żywność bezglutenową bezpośrednio od producentów z ich sklepów internetowych.Szczególnie sporo asortymentu ma Balviten i Bezgluten.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
ODPOWIEDZ