dieta bg- jak ja wprowadzic?

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katarynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 15:30

dieta bg- jak ja wprowadzic?

Post autor: katarynka »

Witam, musze wprowadzic diete bg u siebie i 18 miesiecznej coreczki. Obie jestesmy juz na diecie bezmlecznej ale nie mam pojecia jak zabrac sie za gluten. Licze na wskazowki i z gory dziekuje
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: dieta bg- jak ja wprowadzic?

Post autor: basiag »

katarynka pisze:Witam, musze wprowadzic diete bg u siebie i 18 miesiecznej coreczki. Obie jestesmy juz na diecie bezmlecznej ale nie mam pojecia jak zabrac sie za gluten. Licze na wskazowki i z gory dziekuje
Dieta bezglutenowa, czyli unikać zbóż pszenica,żyto, jęczmień i wszelkich pochodnych od tych zbóż, jesz to co nie zawiera glutenu np, ryż, kasza jaglana, gryczana, czytasz skład na wszystkich produktach przed kupnem a więcej do czytania i zgłebiania forum, także miłej lekturki ;)
Aha polecam zapisać się do Stowarzyszenia, składka członkowska to tylko 30zł na rok a dowiesz się wszystkiego na temat diety bg, otrzymasz poradnik, magazyn bez glutenu i różne potrzebne informacje ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: dieta bg- jak ja wprowadzic?

Post autor: Anula80 »

Poradnik Stowarzyszenia jest świetny do początkowej nauki. Poza tym dużo czytać np na forum. A czytanie etykiet po prostu musi wejść w krew
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: dieta bg- jak ja wprowadzic?

Post autor: Leeloo »

tu znajdziesz wszystkie informacje dot. członkostwa, ja również polecam:

http://www.celiakia.pl/jak-nam-pomoc/
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: dieta bg- jak ja wprowadzic?

Post autor: lomuri »

na początku będzie ciężko ale konieczne jest czytanie etykiet i forum. No i oczywiście nie popadać w przesadę - rentgenu w oczach się nie ma, trzeba przyjąć to co jest napisane w dobrej wierze ;)
ODPOWIEDZ