d vitum forte czy jest bez glutenu

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 13:43

d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: Joanna71 »

Składniki: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), żelatyna (składnik otoczki), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).
Czy mozecie napisac czy jest tu ukryty gluten
Joanna
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: Anula80 »

Może być w żelatynie. Niedawno przez 2 tygodnie prawie w ogóle nie sypiałam właśnie przez witaminę D. Odstawiałam po kolei wszystkie nowsze leki i na sam koniec wpadłam na tę witaminę i po odstawieniu się skończyło
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Joanna71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 13:43

Re: d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: Joanna71 »

Dzieki Anula, to ja chyba tez zle sie czuje po tej witaminie.
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Re: d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: dzuzka86 »

D-Vitum Forte ja stosuję 1000 j.m. Jak do tej pory nie miałam problemu po przyjmowaniu tego specyfiku. Jednak nie dawno z ciekawości napisałam do producenta i oto odpowiedź:
" Dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem.
Gluten jest białkiem występującym w ziarnach zbóż. Osoby chore na celiakię lub z innych powodów stosujących dietę bezglutenową powinny unikać tego składnika.
Skład preparatu D-Vitum Forte 1000 j.m. stanowi: witamina D (cholekalcyferol), olej MCT, żelatyna (składnik otoczki), glicerol ( składnik otoczki) oraz emulgator. Jak widać nie ma tu surowców pochodzenia zbożowego, więc skład nie powinien budzić obawy.
Oleofarm nie oznacza produktów znakiem przekreślonego kłosa, więc nie zapewniamy żywności bezglutenowej. Stąd nie mamy obowiązku monitoringu obecności glutenu, a tym samym nie dysponujemy wynikami badań analitycznych, które moglibyśmy przedstawić, jako dowód potwierdzający status gluten-free naszych produktów. W istocie powodem pojawienia się glutenu czy innych alergenów w surowcu pierwotnie go niezawierającym mogą być zakażenia krzyżowe, jednak na naszej linii produkcyjnej nie wytwarzamy produktów zawierających gluten oraz system czyszczenia maszyn w Oleofarm jest tak opracowany, by wykluczyć możliwość styku odmiennych surowców.
Anna Piechota
Specjalista ds. produktu" - wiadomość otrzymałam dziś rano ;).
Także można to rozumieć jako bezpieczny produkt??
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: Anula80 »

Skoro nie wytwarzają produktów z glutenem to powinno być ok. Mnie mimo wszystko ta żelatyna zastanawia, czy ona jest na pewno bezpieczna :/ Nie zamierzam się czepiać, tylko ja się boję leków z tym składnikiem po ostatniej akcji
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Re: d vitum forte czy jest bez glutenu

Post autor: dzuzka86 »

Anula80 rozumiem twe obawy.
Ale jakby nie interpretować tych słów z e-maila to produkt jest oki.
ODPOWIEDZ