Suplementacja aloesem

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Suplementacja aloesem

Post autor: agatonek »

Witajcie,
szukałam na forum tematu poświęconego stricte aloesowi, ale nie znalazłam dlatego zakładam temat:)
Chodzi mi o aloes taki do picia, czy próbowaliście kiedyś? Pomógł Wam na jelita na przykład?
Pytam, bo od około dwóch tygodni stosuję aloes i jestem w szoku że tak działa. Wypróżnianie regularne, brzuch się spłaszcza, cera jakaś lepsza, choć na plecach mnie wyrzuciło (ale przy pozbywaniu się toksyn to ponoć normalne). Nie znam się dokładnie czy aloes musi być z całych liści czy tylko miąższ, bo ja kupiłam z firmy herbalife. Jego cena jest niestety przerażająca i dlatego poszukuję znacznie tańszego odpowiednika;) Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie w tym temacie.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: michal_mg »

"eko medika" - jest w szklanym opakowaniu, 0,5l ok 20pln.
Aloes działa na flore bakteryjną, przeciwgrzybicznie - może coś jeszcze, ale ja z tego powodu się zwróciłem w jego kierunku. Jeszcze go nie używałem.
Za jakiś czas wspomóż się jakimiś probiotykami aby to co się "wytłukło" aloesem nie powstało znowu, a miejsce "zatkać" tym co jest pożądane.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: agatonek »

Dzięki bardzo, a próbowałeś go już? Cena nie wysoka, na internetach piszą różnie, jedni że super, drudzy że w ogóle nie działa i szybko się psuje:/
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: michal_mg »

w smaku ok, lekko kwaskowa woda. Podobno lepszy jest z miąższem, a czy działa - od dwóch dni biore, jednak ja mam na celu "wyprasować" równowage flory bakteryjnej, a nie jako tłuczek na grzybice.
Lepsza cena jest za litrową butelke.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: agatonek »

a ten z miąższem to który?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: Leeloo »

nie miałam przyjemności wypróbować na reprezentatywny okres czasu, ale słyszałam, że firma Forever Living produkuje znakomite wyroby z aloesu, nie tylko do konsumpcji, również kosmetyki.
galleana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 19 maja, 2015 12:38

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: galleana »

Ja niestety kupiłam aloes Forever Living i w składzie sporo dodatków z benzoesanem sodu. Choruję na kandydozę ogólnoustrojową i trzeci tydzień piję miąższ z aloesu (2 x dziennie po 50 ml na 50 ml wody) oraz kropelki z oregano i probiotyki, od dwóch tygodni nie używam już leków typu IPP, ranigast, nospa. Warto wspomnieć, że przy okazji zaordynowano mi dietę bezglutenową, stąd moja obecność na forum.
Oficjalny opis składu, mnie nie do końca przekonuje, wolę miąższ z aloesu EkaMedica na przykład.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: michal_mg »

trzeba patrzeć niestety na skład, jak i na to czy był obrabiany jakoś - np pasteryzacja.
Można podawać firme, ale to się zmienia bardzo szybko. Część produktów kiedy ja mogłem z diety jeść teraz nie mogę - tu mam konkretnie na myśli jedną czekoladę, bo bym ją wziął już z przyzwyczajenia, ale żonka jest czujna i zauważyła zmiane. Ale nie chodzi o glutenowe rzeczy.

Na candide można i citrosept stosować - wyciąg z grejpfruta.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
agatonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw 16 paź, 2014 11:32

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: agatonek »

Przymierzam się do zakupu tego: https://www.laboratorianatury.pl/sklep/ ... bio_2.html
przejrzałam już setki forów, przeczytałam miliony porad i ten cenowo i składowo wypada ok.
Jak tylko go trochę potestuje dam Was znać:)

albo ten też z tej samej firmy co poprzedni:
https://www.laboratorianatury.pl/sklep/ ... 00_ml.html
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Suplementacja aloesem

Post autor: Anula80 »

Na targach była jakaś firma, która miała aloes. Jak się dokopię, to zapodam stronę
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ