FODMAP

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: FODMAP

Post autor: gronkowiec »

Mają zadzwonić, wtedy też konsultacja.
Tak, zapalenie jelit to jedna z pierwszych reakcji lekarki. Mój mąż śmiał się, że czuł się jak na przesłuchaniu :)
do badania kału dostał próbki z płynami - małe lab w domu...

Lekarka jest młoda i z tych, które nie chcą nic przeoczyć, na wszystko zwracają uwagę, wszystko sprawdzają i wszystko może być ważne. A skoro juz toczymy krew to zrobimy i te badania...
Tak, bardzo lubię tutejsze podejście do pacjenta. Moja rodzinna robi mi mnóstwo podstawowych badań, do specjalistów chodzę tylko kiedy trzeba.

Dzisiaj pierwszy FODMAP obiad :) nawet smaczny :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: Leeloo »

laby w domu są fajne :D od razu docenia się normalne życie, bez medycznych atrakcji ;)

naprawdę super, że trafiliście na taką lekarkę. jestem bardzo mile zaskoczona, dużo kosztuje taka opieka? (nie pytam oczywiście o konkretne wartości, tylko czy tak po ludzku)

hej, a może - jeśli oczywiście masz czas i ochotę- zamieszczać tu co jakiś zdjęcia jadła, menu i odczucia związane z poszczególnymi daniami?
qrzysztofie, jako że również praktykujesz dietę, co Ty na to?
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: FODMAP

Post autor: gronkowiec »

Szczerze mówiąc - nie wiem. Dlatego, że wizyta kosztuje nas zawsze od $15-$25. Resztę pokrywa ubezpieczenie. Co do badań - ubezpieczenie pokrywa to, co uznaje za niezbędne, ja za MRI musiałam dopłacić $700. ale już prześwietlenia (np. tomograf) ubezpieczenie pokrywa w całości, za EEG płaciłam $60.
Za morfologię bardzo różnie. Jak dostaniemy rozpiskę tych badań to wrzucę - jak dalej będziecie zainteresowani, o ile będziemy musieli coś dopłacic, bo nie zawsze musimy. Nie wiem ile płaci za nas firma, ale my dopłacamy około $200 miesięcznie +za każdą wizytę. Podobnie było w Polsce.
Mamy najdroższe ubezpieczenie,(z oferowanych przez firmę) z racji naszych dzieci - zawsze coś wymyśla, trzeba jechać na pogotowie, poza tym starszy jest alergikiem i astmatykiem, więc często mamy wizyty u lekarzy. Na badania czekamy najdłużej tydzień.
Tutaj większość lekarzy jest taka. Moja rodzinna to Rosjanka - otwarta, ciepła, zadaje mnóstwo pytań, słucha. Synów lekarka też, alergolog też. Ale znam z opowiadań takich, których lepiej unikać ;)

Otworzę nowy wątek, chociaż u nas dzisiaj skromnie, możliwe, że z błędami. Gotowałam z notatkami i blogiem dietetyczki.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: Leeloo »

wow.
cena za MRI mnie zmiażdżyła :galy:
ale co do reszty to mniej więcej faktycznie podobnie jak w Polsce, nie przeliczając oczywiście na złotówki.
z racji naszych dzieci - zawsze coś wymyśla, trzeba jechać na pogotowie
rzeczywiście dobra wyobraźnia :P

bardzo jestem ciekawa Waszych potraw, choćby to miało być dwuskładnikowe papu. FODMAP bg to wyzwanie i najważniejsze, żeby było smaczne i wystarczające dla organizmu. estetyka, oryginalność, róźnorodność itd. w tym wypadku jest poza podium ;)
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: FODMAP

Post autor: qrzysztof »

Leeloo pisze: hej, a może - jeśli oczywiście masz czas i ochotę- zamieszczać tu co jakiś zdjęcia jadła, menu i odczucia związane z poszczególnymi daniami?
qrzysztofie, jako że również praktykujesz dietę, co Ty na to?
Ja na razie szukam substytutów dla cebuli i czosnku. Cebulę zastąpiłem asafetydą. Jest dosyć intensywna, trochę podobna w smaku, ale jednak nadaje potrawie inny charakter. A zamiast czosnku używam oliwy czosnkowej (fruktany rozpuszczają się w wodzie, ale nie w tłuszczu).
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: pleomorfa »

Małymi kroczkami do mistrzostwa :)

Qrzysztofie musiałam wyguglać asafetydę :D

Ja też czekam na wszelkie Wasze kulinarne zmagania :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: Leeloo »

Qrzysztofie musiałam wyguglać asafetydę :D
:D
ja natomiast nie wiem gdzie można ją u nas dostać.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: FODMAP

Post autor: qrzysztof »

Leeloo pisze:
Qrzysztofie musiałam wyguglać asafetydę :D
:D
ja natomiast nie wiem gdzie można ją u nas dostać.
Myślę, że w wielu sklepach z kategorii "zdrowa żywność" czy "kuchnie świata" powinna być. Ja szukałem w dwóch sklepach i w obu znalazłem.

I jeszcze na wszelki wypadek słowo przestrogi :) O ile w smaku asafetyda jest niczego sobie, to zapach który wydziela w trakcie przygotowania posiłku nie każdemu będzie odpowiadał.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: Leeloo »

z teorii 'wiem', że zapach faktycznie kijowy, przypomina stare zapocone skarpety. ale z praktyki jeszcze nie potwierdzę ;)
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: FODMAP

Post autor: gronkowiec »

Znalazłeś bezglutenową? Jeszcze parę lat temu widziałam tylko z glutenem.Tutaj nawet nie szukałam, bo w głowie siedział mi ten gluten ze składu.
Hindusi dodają ją do wszystkiego, więc nie może być taka zła...
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: FODMAP

Post autor: qrzysztof »

gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: FODMAP

Post autor: gronkowiec »

Tutaj niestety pustki w magazynach, mają wzięcie, zostały tylko w płynie, ale jakoś nie mam do niej przekonania...
qrzysztof, jak szybko poczułeś się lepiej? u nas niestety w kratkę. Mamy podejrzenia IBS -D, lekarka podtrzymuje nasze podejrzenia. Niestety, tabelki i jej notatki niewiele nam dają, bo to co dozwolone w low FODMAP niekoniecznie można przy IBS- D... wychodzi w praniu dopiero :(
Całe szczęście, że mąż może pracować z domu, ma nienormowany czas pracy, wyrozumiałego szefa i współpracowników.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: FODMAP

Post autor: qrzysztof »

U mnie też w kratkę. Na pewno jest poprawa, ale nie typu "jak ręką odjął". Po prostu okresy dobrego samopoczucia są dłuższe i częstsze. Na razie nie wyciągam jednak daleko idących wniosków. U mnie dieta trwa dopiero 18 dni, przy czym raz ją złamałem na zasadzie "odrobina nie zaszkodzi" (i chyba zaszkodziła).

Masz rację, że lekki chaos informacyjny panuje w kwestii FODMAP/IBS. Część rzeczy trzeba niestety przetestować "na własnej skórze". Na przykład banany, dopuszczalne w FODMAP, a podobno szkodliwe przy IBS (choć też nie wiem czy wszyscy się z tym zgadzają).
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: FODMAP

Post autor: gronkowiec »

My na razie wcale nie wprowadzamy owoców, z warzyw tylko minimum. U nas odpada wszystko co, to ma dużo nierozpuszczalnego błonnika, staram się go neutralizować rozpuszczalnym, ale widać, że wiele produktów odpada - konopie (nawet mleko), chia i słonecznik (dodane w niewielkich ilościach do chleba), ziemniaki. Nawet ogórki ze skórką.
Mamy swój żelazny zestaw i niego się trzymamy - pizza, chleb i pomidorowa...
Z tego co wiem jest parę przyczyn IBS i pare jego rodzajów, mój mąż ma IBS -D, u niego też najpewniej jest problem z florą bakteryjną, bo zaczęło się to po grypie jelitowej. Wcześniej po przyjmowaniu leków objawy były podobne, ale nie tak silne i wracały do normy po probiotykach. Tylko mądry lekarz (nie tylko w Polsce mamy takich) określił to jako zatrucie weganskim jedzeniem i olal sprawe ;)
My też podejrzewamy filtr Brita, bo większość ciężkich objawów zaczęła się po nim. Niestety, opinie w sieci potwierdzają nasze przypuszczenia.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: FODMAP

Post autor: Leeloo »

zatrucie weganskim jedzeniem
:hahaha:
no tak, chcą nas zabić warzywami, sekciarze :kosci:


filtr Brity? :galy: możesz rozwinąć?
ODPOWIEDZ