Sok z pokrzywy

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pausze46348
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 13 sie, 2015 20:47
Lokalizacja: ełk

Sok z pokrzywy

Post autor: Pausze46348 »

Od niedawna stwierdzono u mnie celiakię i anemie zaczęłam brać sok z pokrzywy succus urticae phytopharm z etanolem i nie wiem czy może zawierać gluten :|
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Anika78 »

Pausze46348,napisałam do nich,bo przed dietą stosowałam np.sok z dziurawca tej firmy i bardzo mi pomagał na kłopoty z brzuchem.
Mają ciekawe preparaty,bardzo dobrej jakości,więc warto Ich sprawdzić
A oto odpowiedź:

Szanowna Pani,
etanol używany do produkcji naszych płynnych preparatów jest pozyskiwany z kukurydzy oraz ze zbóż. Na tę chwilę nie mogę na 100% potwierdzić, iż etanol pozyskiwany ze zbóż nie zawiera glutenu. Zwróciliśmy się do dostawcy o stosowne dokumenty odnośnie zawartości bądź nieobecności glutenu. Za ok. dwa tygodnie przekażę pełną informację na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Danuta Stanisławska-Frąckowiak
Specjalista ds. informacji naukowej

Phytopharm Klęka S.A.
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Anika78 »

Kiedy przyślą mi pełną odpowiedź,zaraz ją wkleję.
Inną sprawą jest,czy my celiacy,możemy pić alkohol(mam na myśli czystą wódkę,spirytus) pozyskiwany ze zbóż.
Pamiętam,że na jednej z pierwszych wizyt,gastrolog wspominał mi,że w niewielkich ilościach(chyba 250ml tygodniowo), mogę sobie pozwolić na wódkę,ale niewiele mnie to wtedy obchodziło,bo nie przepadam za alkoholem.
Gastrolog chyba wiedział,co mówi,bo dobrze zna się na celiakii,przestrzegał mnie przed glutenem ukrytym w różnych produktach,przed jego śladowymi ilościami itd.Polecił Stowarzyszenie i to forum,chwalił się,że jeździ po konferencjach poświęconych celiakii...
Jak jest z tym ,czy rzeczywiście możemy,czy nie, tego nie wiem,może ktoś więcej się wypowie,bo kiedy mamy do czynienia np.z preparatami ziołowymi na etanolu,robi się zagadka :galy:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Sheep »

@Anika, nie ma problemu z czystymi wódkami, spirytusem i octem, nawet zbożowymi. Proces destylacji eliminuje ewentualne białka, czyli gluten.
Natomiast trzeba uważać (znaczy najlepiej nie pić) na wódki smakowe, bo niestety nigdy nie wiadomo, jakich aromatów i barwników użyto, i tam potencjalnie może się kryć gluten (jako nośnik aromatów).
Obrazek
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Anika78 »

Sheep dziękuję za odpowiedź :)
Pausze jak przyślą mi pełną odpowiedź,co do czystości ich produktów,to dam znać,ale wygląda na to,że preparaty tej firmy są ok,skoro w składzie np. tylko sok z pokrzywy i etanol,i możesz pić ten sok.
Pausze46348
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 13 sie, 2015 20:47
Lokalizacja: ełk

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Pausze46348 »

Mam taką nadzięję :p
Dziękuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Sok z pokrzywy

Post autor: Anika78 »

Do tej pory cisza,nic nie przysłali :/
Chyba muszę im się przypomnieć <:>>
ODPOWIEDZ