Początek diety

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
evxix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 sty, 2016 14:24

Początek diety

Post autor: evxix »

Witam :) jestem Ewa, mam 18 lat i kilka dni temu zdiagnozowano u mnie celiakie. Dopiero rozpoczynam dietę bezglutenowa i jestem kompletnie zielona w tej sprawie. Wiem mniej więcej czego powinnam unikać, ale mimo wszystko pozostaje wiele znaków zapytania. Na przykład, słyszałam, że w niektórych pastach do zębów i kosmetykach także znajduje się gluten. Czy to prawda? Czy podczas diety bezglutenowej można pić mleko kozie i sojowe (mam nietolerancje laktozy i krowie odpada)? Bylabym wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Początek diety

Post autor: pleomorfa »

Witam na bezglutenowym pokładzie ;)
Polecam na początek wyszukiwarkę w prawym górnym rogu, na pewno będzie Ci dużo łatwiej znaleźć odpowiedzi na frapujące Cię pytania.
Tak to prawda. Z tego co pamiętam na forum powinna być lista składników, które warto wypatrywać w składzie.
Podczas diety bezglutenowej można pić mleko kozie i sojowe, natomiast co do koziego to spróbuj najpierw małe ilości, bo ono również zawiera laktozę i to w niewiele mniejszej ilości niż krowie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ