Przed badaniami - dieta czy nie?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
flops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 16 gru, 2016 09:28

Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: flops »

mam niebawem po wygaszeniu paskudztw na skórze iść robić sobie testy alergiczne. jeść normalnie? tzn ciasta, pizza, makarony i reszta z glutenem? doczytałam w którymś wątku żeby na diecie przed badaniami nie być bo to fałśzuje obraz. pęcherze i rany mam łagodzić lekami, nie wiem czy również dieta tu potrzebna... :mikolaj:
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: pleomorfa »

Lepiej na dietę nie przechodzić przed koniec diagnostyki ;)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: ryska »

jeśli jestem na diecie bg od 3 lat, to czy jest sens robić badania na oznaczenie przeciwciał przeciw gliadynie?
Jaki jest związek gliadyny z glutenem?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: pleomorfa »

Gliadyna to frakcja glutenu.

I tak, i nie. Czy były wcześniej wykonywane te badania? W tym momencie i tak wykonuje się badanie deamidowanej gliadyny. Natomiast przy byciu na diecie powtarza się przeciwciała, które wyszły pozytywnie. Uważa się, że badanie deamidowanej gliadyny jest lepsze do monitorowania diety, bo jest ściśle zależna od występowania glutenu w diecie. Transglutaminaza tkankowa jest zależna od trochę większej ilości rzeczy.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: ryska »

Miałam robione takie badania:
P/c. p. endomysium (EmA) w kl. IgG i IgA (ICD-9: N79)
P/c. p. endomysium (EmA) IgA
P/c. p. endomysium (EmA) IgG
P/c. p. transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) (ICD-9: N79)
P/c. anty-yTG IgA
P/c. anty-yTG IgG

wszystko negatywne. Jedyny wynik pozytywny to:
Immunoglobuliny kl. A (IgA) (ICD-9: L85) -> 5,48 g/l (przy normie, którą wyznaczyli w laboratorium 0,7-4,0)

oraz badania genetyczne:
HLA-DQ2.2 pozytywny
HLA-DQ2.5 negatywny
HLA-DQ8 negatywny

Akurat gliadyny, z tego co rozumiem, nie miałam badanej i pewnie u mnie nie ma to w takim razie sensu. Dalszych badań nie miałam. Dopiero po dwóch latach od przejścia na dietę zrobili mi gastroskopię z pobraniem wycinków i kosmki jelitowe mam w porządku. Nie wiadomo jak było przed przejściem na dietę. I na tej podstawie mam postawioną diagnozę - nieceliakalna nietolerancja glutenu.
Odstawienie glutenu znacząco mi pomogło, ale nadal w niektórych sytuacjach, po niektórych pokarmach jest źle, więc szukam dalej sama na ślepo. Moja gastrolog nie współpracuje, bo twierdzi, że nic więcej mi nie dolega.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: pleomorfa »

Tak, z tych wyników nie wychodzi w żadnym razie celiakia. Tyle, że coś się w obrębie jelit dzieje (podwyższone IgA).
Raczej nie kopałabym dalej w problemach "odglutenowych" skoro jesteś na diecie tylko szukała gdzie indziej.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Przed badaniami - dieta czy nie?

Post autor: ryska »

tak też zamierzam, ale to może być wszystko i nic. "Na chłopski rozum", to moim zdaniem to podwyższone IgA mogło być spowodowane podrażnieniem przez gluten. No bo "na pewno" mam na niego jakąś nadwrażliwość, skoro dieta bg pomogła. Będę robiła badania po omacku.
ODPOWIEDZ