Jak sobie poradzić z dietą?

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mama Michała
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 paź, 2009 16:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mama Michała »

Dzięki za podpowiedź z tym odrobaczeniem, jakoś o tym nie pomyślałam.
mama Marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:13
Lokalizacja: lubuskie

odrobaczanie

Post autor: mama Marta »

Okalina pisze:Mój Krzyś też jest w trzeciej klasie :) . Syn zawsze był niejadkiem, okropnym, po zdiagnozowaniu w marcu było jeszcze gorzej, bo wszystko co bezglutenowe uchodziło w jego oczach za niejadalne. Schudł jeszcze bardziej. W końcu pogodził się z chorobą, a właściwie to postanowił, ze wynajdzie na nią lek :) , a do tego czasu będzie na diecie. Zaczęło mi wychodzić gotowanie, a Krzyś zaczął więcej jeść.
I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie bóle brzucha. Test na nietolerancję laktozy wyszedł ujemnie. Zrobiliśmy testy alergiczne, wyszło uczulenie na seler. Wyeliminowaliśmy, ale nic to nie pomogło:(.
Mnie również martwi ukryty gluten, bo oprócz ew.niego glutenu u nas w domu niet. Wszyscy na diecie, a mały na pewno nie podjada.
A lekarze na Działdowskiej nie wiedzą, nic nie proponują, o wszystko proszę sama. Kolejna umówiona wizyta za 2 m-ce, prawie 4 m-ce po ostatniej.
Moja Pani prof opiekująca się dzieckiem na pierwszej wizycie zapisała małej bg i reszcie pyrantelum. Zanim podałam zrobiłam jeszcze rozmaz krwi manualnie i miała podwyższone kwasochłonne "cośtam" co świadczy o alergii lub pasożytach. No i miała podwyższone tj. 10 (norma do 5). Po podaniu leków spadło po 3 tyg do 4. A zaznaczam, że wielokrotnie wcześniej robiłam Badania: kał na pasożyty i przeciwciała na lamblie i zawsze były ujemne. I jeszcze jedno moja mała (3 lata) jest strasznym niejadkiem, Jadłowstręt zaawansowany i też ma niesamowite problemy z zębami. Szare szkliwo, ukruszone i powoli zajęte próchnicą, choć nigdy nie miała słodyczy w ustach i w ogóle nie je sacharozy (nietolerancja). Czy podajecie coś dzieciakom na wzmocnienie szkliwa np rexorubia???
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

rexo rubia ma w składzie sacharozę.
mama Marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:13
Lokalizacja: lubuskie

dzięki

Post autor: mama Marta »

No to szkoda, a może coś innego znacie?
mama Marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:13
Lokalizacja: lubuskie

problem z etykietami

Post autor: mama Marta »

Ponieważ jestem nowa (6 m-cy) w temacie to wciąż nurtuje mnie problem dotyczący etykiet. Jeżeli w składzie przykładowo kabanosów jednej z wiodących firm w składzie nie ma nic glutenowego, ale poniżej jest uwaga, że na terenie zakładu używa się gluten to jak to traktujecie. Jecie czy nie? I drugi produkt: kasza gryczana producenci piszą: naturalnie bezglutenowa, to mogę wierzyć że jest z upraw izolowanych od innych gatunków zbóż i nie ma w niej niedozwolonych samosiejek.
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

ja jeżeli pisze że w firmie używają glutenu nie ryzykuje i nie kupuję:)
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Wędliny kupuję jedynie z firm, które badają swoje wyroby w kierunku bezglutenowości.
Jeżeli akurat nie mogę nic kupić sama staram się coś przygotować.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z etykietami

Post autor: Magdalaena »

mama Marta pisze:Jeżeli w składzie przykładowo kabanosów jednej z wiodących firm w składzie nie ma nic glutenowego, ale poniżej jest uwaga, że na terenie zakładu używa się gluten to jak to traktujecie. Jecie czy nie?
Jem. Producent ma obowiązek napisać o ewentualnej zawartości alergenów w tym glutenu, a nie o tym co się dzieje w fabryce. Nie pisze - znaczy jego zdaniem glutenu nie ma.
mama Marta pisze: I drugi produkt: kasza gryczana producenci piszą: naturalnie bezglutenowa, to mogę wierzyć że jest z upraw izolowanych od innych gatunków zbóż i nie ma w niej niedozwolonych samosiejek.
Nie. Jeśli piszą naturalnie bezglutenowa, to oznacza, że z zasady kasza gryczana jest bg a oni nic glutenowego nie dodają. Jem zwykłą kaszę zazwyczaj firmy Kupiec.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 lis, 2010 15:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Adam1987 »

Nie jestem pewien czy to pytanie już było ale.. Czy ktoś robi bądź pomaga w zrobieniu diety? Jestem nowy i nie wiem co dokładnie mogę a czego nie mogę jeść.. Podchodzę bardzo poważnie do diety :)
:)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Adam1987 pisze:Nie jestem pewien czy to pytanie już było ale.. Czy ktoś robi bądź pomaga w zrobieniu diety? Jestem nowy i nie wiem co dokładnie mogę a czego nie mogę jeść.. Podchodzę bardzo poważnie do diety :)
No to niestety czeka Cię sporo pracy. IMHO żaden lekarz ani dietetyk nie ułoży Ci porządnej diety bezglutenowej, bo albo się pomyli albo wyjdzie z tego coś jak jadłospis w szpitalu. Ty sam musisz stać się ekspertem od diety bezglutenowej i możesz liczyć głównie na wsparcie od innych chorych.

Na początek dobrze jest wprowadzić dietę lekkostrawną przyjazną dla żołądka, ale generalnie - dieta bezglutenowa to dieta eliminacyjna, można jeść wszystko, co nie zawiera glutenu.

Bierzesz więc pod lupę zawartość swojej lodówki i oceniasz na zasadzie:
- jajka +
- chleb - zamieniamy na bezglutenowy
- wędlina ??? sprawdzamy skład
- masło niby + , ale sprawdzamy, czy rodzina nie zostawiła glutenowych okruszków.
Jak masz wątpliwości - używasz funkcji szukaj na forum.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Adam1987 pisze:Czy ktoś robi bądź pomaga w zrobieniu diety?
Forum:)
:564:
Awatar użytkownika
Adam1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 lis, 2010 15:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Adam1987 »

Magdalaena pisze:
Adam1987 pisze:Nie jestem pewien czy to pytanie już było ale.. Czy ktoś robi bądź pomaga w zrobieniu diety? Jestem nowy i nie wiem co dokładnie mogę a czego nie mogę jeść.. Podchodzę bardzo poważnie do diety :)
No to niestety czeka Cię sporo pracy. IMHO żaden lekarz ani dietetyk nie ułoży Ci porządnej diety bezglutenowej, bo albo się pomyli albo wyjdzie z tego coś jak jadłospis w szpitalu. Ty sam musisz stać się ekspertem od diety bezglutenowej i możesz liczyć głównie na wsparcie od innych chorych.

Na początek dobrze jest wprowadzić dietę lekkostrawną przyjazną dla żołądka, ale generalnie - dieta bezglutenowa to dieta eliminacyjna, można jeść wszystko, co nie zawiera glutenu.

Bierzesz więc pod lupę zawartość swojej lodówki i oceniasz na zasadzie:
- jajka +
- chleb - zamieniamy na bezglutenowy
- wędlina ??? sprawdzamy skład
- masło niby + , ale sprawdzamy, czy rodzina nie zostawiła glutenowych okruszków.
Jak masz wątpliwości - używasz funkcji szukaj na forum.
Zakupiłem :

Chleb bezglutenowy, makaron bezglutenowy, wedliny firmy Konspol i Żywiec bezglutenowe, jogurty Olma bezglutenowe, wafle ryżowe firmy Sonko i ryż + kasza no i to co zawsze jadłem czyli jajka,warzywa(pomidor,ogorki,papryka,cebula)+owoce(banany,winogrono) a na koncu moj ukochany ser żółty :) ale mam pewne obawy :/ pakowany(plastry hochland) moze zawierac szkodliwe substancje?..dokupiłem jeszcze kilka kartonow mleka(chociaz doszły mnie słuchy,że nie każde mleko jest dobre?! prawda czy falsz?),platki sniadaniowe bezglutenowe.

Odstawiłem :

Oliwe z oliwek,jogurty gorszych firm,chleb zwykły,wypieki cukiernicze,gume do rzucia,piwo,wiekszosc szynek,mąke,bułke tartą,płatki sniadaniowe nesquik.

To chyba na tyle :D nie wiem czy wszystko dobrze kupiłem i czy wszystko dobrze odstawiłem ale mam nadzieje,że jak jutro wróce z pracy to ktoś mi pomoże co dalej :D hmm? :564:
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Czemu odstawiłeś oliwę z oliwek?
Ser żółty zawiera podejrzane substancje niezależnie od tego, czy się jest bg, czy nie:) Hochland twierdzi, że jest "odpowiedni dla wegetarian', czyli na jakiejś sztucznej podpuszczce, jakiś parszywy granulat;)
Jest takie zalecenie, żeby odstawić mleko na początku nowej diety, bo to pomaga w regeneracji kosmków - poczytaj opinie na ten temat na forum.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Adam1987 pisze:Chleb bezglutenowy, makaron bezglutenowy, wedliny firmy Konspol i Żywiec bezglutenowe, jogurty Olma bezglutenowe, wafle ryżowe firmy Sonko i ryż + kasza no i to co zawsze jadłem czyli jajka,warzywa(pomidor,ogorki,papryka,cebula)+owoce(banany,winogrono)
wszystko ok.
Adam1987 pisze:a na koncu moj ukochany ser żółty :) ale mam pewne obawy :/ pakowany(plastry hochland) moze zawierac szkodliwe substancje?..
Dlaczego ? chyba nie widziałam sera żółtego, który zawierałby gluten. Kupuję tylko takie paczkowane, żeby nie zostały zanieczyszczone glutenem w sklepie.
Adam1987 pisze:dokupiłem jeszcze kilka kartonow mleka(chociaz doszły mnie słuchy,że nie każde mleko jest dobre?! prawda czy falsz?),
Co Ty czytasz ? skąd pomysł, że jest jakieś mleko zawierające gluten ? mleko jest ok.
Adam1987 pisze:Odstawiłem : Oliwe z oliwek
dlaczego ? oliwa jest bg.
Adam1987 pisze:,jogurty gorszych firm,
IMHO spora część jogurtów na rynku jest bezglutenowa trzeba tylko czytać etykiety. Ja kupuję produkty Zotta i np. jogurt bałkański.
Adam1987 pisze:chleb zwykły,wypieki cukiernicze,gume do rzucia,piwo,wiekszosc szynek,mąke,bułke tartą,płatki sniadaniowe nesquik.
Z tego tylko guma do żucia wydaje mi się bezpieczna.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Adam1987 pisze:ser żółty ale mam pewne obawy pakowany(plastry hochland) moze zawierac szkodliwe substancje?..
ze składu który jest na opakowaniu to wynika że jest okey, ja też go bardzo lubię i kupuję , oczywiście ten czysty gouda, masdamer, ementaler , tych z dodatkiem szynki, czy papryki - nie .
Obrazek
ODPOWIEDZ