Lubelski Dzień Celiakii?

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Lubelski Dzień Celiakii?

Postprzez ianua » Śr 01 kwi, 2009 00:52

Witajcie =)

Studenci medycyny nie pozostają obojętni na problemy osób stosujących dietę bezglutenową. Chcą działać między innymi w Lublinie. Planują zorganizować tam konferencję. Mają problem ze znalezieniem wykładowców. Tu prośba do Was, drodzy Forumowicze leczący się (lub swoich bliskich) w Lublinie - czy możecie polecić jakiegoś kompetentnego lekarza z Lublina? Pediatrę, gastroenterologa? Może trafiliście na dobrego dietetyka bądź psychologa? Jeśli ktoś taki przychodzi Wam do głowy, bardzo proszę o info (chyba najlepiej na priva). Dziękuję z góry :)))
ianua
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kinga » Śr 01 kwi, 2009 08:49

Ianua-proponuję zgłoś się z tym pytaniem do Małgorzaty(naszej prezesowej Stowarzyszenia),ona zna wielu lekarzy i ma duże doświadcznie w organizacji.

działaj,powodzenia :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kabran » Śr 01 kwi, 2009 11:23

Lublin to trudna działka... Może spróbuj, @ianua, u pani prof. Słomki z Jaczewskiego. Jest szefem tamtejszej gastroenterologii, pewnie to wiesz... ;) Nie wiem, czy jest fachowcem, ale pojęcie celiakii u dorosłych nie jest jej obce, a to już coś.
Ja ze swojej strony mogę oferować pomoc w miarę moich skromnych możliwości czasoprzestrzennych.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Joaśka » N 08 kwi, 2012 17:43

ale tu dawno ktoś był...i widzę że nic w Lublinie nie wypaliło?
Na diecie 5 lat a chora od urodzenia:)
Joaśka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Kasinka » Pt 13 kwi, 2012 22:39

właśnie, kto chętny na spotkanie w Lublinie? może bym się wybrała ;))
Obrazek
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Re: Lubelski Dzień Celiakii?

Postprzez Joaśka » Śr 01 sty, 2014 20:30

Hejka, w lubelskim widzę kiepsko...cicho sza:) W sumie to wschód sam człowiek musi sobie radzić. Przydałoby się oświeci tutejsze rejony...Pozdrawiam
Joaśka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez jusiag » Wt 21 sty, 2014 15:09

Zgadzam się, wizyta w lubelskim (tu np Biała Podlaska) u lekarza choćby internisty to jakaś droga przez mękę, idę przeziębiona z prośbą o radę jakie leki mogę wziąć - nic nie wiedzą :( , a pojęcie że "jestem bezglutenowcem" mylone jest z pojęciem "nie jem glutamianu sodu". Całe leczenie kończy się niestety w Warszawie. O wschodzie wszyscy zapomnieli, choć produktów z pólek z jedzeniem bezglutenowym ubywa, wiedza jest znikoma.
jusia
jusiag
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Wt 21 sty, 2014 20:22

zbierzcie się w kupę i działajacie! myślicie, ze jak jest w innych miastach? jak było kilka lat temu? mejlujcie, dzwońcie, umawiajcie spotkania
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Joaśka » Wt 21 sty, 2014 22:43

Fakt, coś trzeba robić..my sami lepiej wiemy od lekarzy. Pani dr która wykryła mi celiakię nie zna żadnego gastrologa czy dietetyka od tej choroby, co dalej poczyniać. Rodzinni na własną prośbę kierują na badania (dobrze, że i tacy są:)) aby sprawdzić poziom żelaza czy hmg a co z cholesterolem czy trójglicerydami? Hmmm, ja np. sporo przytyłam a jem mało i kto jest mi w stanie pomóc? Pozdrawiam serdecznie...
Joaśka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Wt 21 sty, 2014 23:44

im będzie głośniej, tym szybsza będzie reakcja ze strony właścicieli sklepów i optymistycznie zakładając lekarzy. nie ma innej opcji, trzeba wyjść z ukrycia, wchodzić oknami. tak zaczynali wszyscy.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez jusiag » Śr 22 sty, 2014 13:30

Właściwie tak, ale od czego zacząć? W innych miastach choćby Warszawa organizowane są warsztaty spotkania ma kto to zrobić. Tu działa stowarzyszenie więc można pójść pogadać. W sklepach towaru nie brakuje nie trzeba robić zapasów. Ostatnio byłam w sanatorium w Dusznikach zdrój i nawet tam dietetyk nie wiedziała co mogę jeść a po zakupy wysłali mnie aż do Kudowy Zdrój co koniec końcu skończyło się w Czechach bo tam też nikt nie mógł mi pomóc gdzie co znaleść. Ciężko jest wyjść w pojedynkę przed szereg. Współczuję ludziom z małych miejscowości bo zamawianie wszystkiego przez internet jest też kosztowne a zakupy jakieś trzeba zrobić. Częstsze spotkania choćby w Warszawie myślę że z ściany wschodniej przyciagnęło by niejednego. Diagnoza to nie wszystko trzeba jeszcze umieć z tym żyć. Pozdrawiam.
jusia
jusiag
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez danka.heniek@wp.pl » Śr 22 sty, 2014 15:13

A dlaczego nie działa oddział w Lublinie, który kiedyś był, może by jakoś wznowić działalność . Podobno był oddział przy klinice .Wiem, że Pani Basia tam zapoczątkowała, współpracowała z lek. gastrologiem ,który pracuje w Instytucie Medycyny Wsi. . Może ktoś z Lublina wie więcej na ten temat.
danka.heniek@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Joaśka » Śr 22 sty, 2014 22:58

Działa jedynie punkt konsultacyjny w Sanitasie na Hempla ale jeszcze tam nie dotarłam;) Radzę sobie ale myślę, że dzięki stronie stowarzyszenia i mojej pasji kulinarnej gdzie coś zawsze zdziałam...Jak ktoś coś wie to odzywać się!!!
jusiag ciężko się z tym żyje;/ Pozdrawiam:)
Joaśka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez jusiag » Śr 22 sty, 2014 23:22

Jak dla mnie to BARDZO. Zaraz będzie rok odkąd mi zdiagnozowano chorobę a ja nadal stoję w tym samym miejscu jeśli chodzi o wiedzę. Stowarzyszenie faktycznie pomaga odnaleźć się w tej rzeczywistości dziękuję im za to. Pozdrawim wszystkich musimy się sami wspierać.
jusia
jusiag
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Śr 22 sty, 2014 23:28

jusiag, na forum znajdziesz odpowiedź na wszystko. jeśli nie, to dojdziemy wspólnymi siłami :)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Następna strona

Powrót do Konferencje