Dzień Celiakii we Wrocławiu - Konferencja 08.05.2010r.

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Dzień Celiakii we Wrocławiu - Konferencja 08.05.2010r.

Post autor: GosiaM »

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej wspólnie z Międzynarodowym Zrzeszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland zaprasza na konferencję poświęconą celiakii i diecie bezglutenowej, która odbędzie się 08.05.2010 roku w Szpitalu II Katedry I Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii przy ul. Dyrekcyjnej 5/7 we Wrocławiu (II piętro).

Tematy konferencji:

Część pierwsza - 10.00 -11.30

1. Choroba trzewna – mechanizm choroby, objawy, obraz jelita oraz diagnostyka -dr med. Krzysztof Matusiewicz

2. Co chory i jego rodzina powinni wiedzieć o celiakii- dr med. Ewa Waszczuk, dr Małgorzata Manelska

Przerwa kawowa - 11.30 – 12.00
Część druga - 12.00 – 14.00.

3. Zmiany w jamie ustnej towarzyszące chorobie trzewnej - prof. dr hab. Urszula Kaczmarek

4. Program wykrywania celiakii wśród dzieci - opracowywanie nowych metod
diagnostycznych
– mgr inż. Patryk Matuszek

5. Zalecenia dietetyczne w celiakii - dr hab.n.farm. Bożena Regulska-Ilow

Zapewniamy bezglutenowy poczęstunek.
Zapraszamy - wstęp wolny!

Kontakt na pw -GosiaM
Ostatnio zmieniony pn 26 kwie, 2010 20:39 przez GosiaM, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

a ze śląska się wybiera ktoś na to?? pojechałabym , nawet termin mi pasuje , ale już pytałam znajomych i każdemu coś wypada , a nie chce sama jechać
ola_wet
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 19:13
Lokalizacja: Zabrze/Wrocław

Post autor: ola_wet »

Ja chce jechac z Zabrza, ale jeszcze nie wiem czy autem czy pociągiem
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj byli zaangażowani w większym lub mniejszym stopniu i pomagali na konferencji z okazji Dnia Celiakii we Wrocławiu.
Przede wszystkim dziękuję Konradowi z IFMSA, który zadbał o sprzęt dla zrobienia prezentacji przez wykładowców, dziewczynom, które były przy naszym stowarzyszeniowym stoliku udzielając wszelkich informacji, pani Ninie i dziewczynom, które pomagały przy rozkładaniu produktów od firm: Ultraeuropa i Sonko. Dziękuję firmom Balviten, Bezgluten i Glutenex za obecność i pyszne słodkości, które przywiozły ze sobą do degustacji dla uczestników konferencji.
Powinnam tez podziękować mojemu mężowi i córce.
Ostatnio zmieniony ndz 09 maja, 2010 17:18 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kluska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 19:48
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kluska »

Małgosiu, podziękowania należą się przede wszystkim Tobie! Naprawdę, kawał dobrej roboty!
Przyszło dużo ludzi, mam nadzieję, że sporo skorzystali, zwłaszcza, że można było zadawać pytania i po wykładach osobiście skonsultować się z lekarzami :) a dla mnie najfajniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać wreszcie w większym gronie i pogadać o bezglutkowych problemach :)

PS. dodam jeszcze, że nasze Stowarzyszenie powiększyło się :D
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Małgosiu chciałam podziękować Tobie i wszystkim zaangażowanym w organizację tej konferencji we Wrocławiu :> było na prawdę super. Bardzo się cieszę, że mogłam się zapisać do Stowarzyszenia i otrzymać pierwszy numer czasopisma(przeczytałam od deski do deski), które bardzo mi się podoba: wspaniała szata graficzna, wartościowe artykuły, rozrywka i przepisy :043:
Chciałam jednak podzielić się też refleksją po tym jak poszliśmy z mężem do tej restauracji z bezglutenowym jedzeniem we Wrocławiu no i kelnerka zrobiła wielkie oczy ze zdziwienia jak chciałam coś takiego zamówić( w menu też nie było takich potraw) :galy: Nie wiem jak to rozumieć?
Owszem dostałam jakąś ugotowaną rybę z warzywami, ale muszę przyznać, że porcja nie wypełniła zbyt mojego żołądka, ale za to bardzo bardzo uszczupliła zasoby w portfelu.. :|
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Na naszej stronie jest już relacja z Wrocławia:

Wrocławski Dzień Celiakii 8 maja 2010
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Szczególną uwagę chcę zwrócić na wykład pani prof. Urszuli Kaczmarek i Program Urzędu Miasta, który przedstawiła: „Profilaktyka próchnicy zębów u uczniów wrocławskich szkół”.
Program jest realizowany w okresie od 15.02. do 15.12.2010 i obejmuje dzieci w wieku szkolnym. Badania wykonywane są w Akademickiej Poliklinice Stomatologicznej NZOZ Stomatologiczne Centrum Transferu Technologii przy ul Krakowskiej 26, 50-425 Wrocław. Dzieci z celiakią w ramach Programu zapraszane są na badania we wtorki i piątki w godz. 8.00 - 13.00. Badaniami na hasło: „celiakia” zajmuje się pani doktor Agata Matuszewska, tel. kom. 603 394 855. Badania wykonywane są bezpłatnie.
ODPOWIEDZ