Dieta bezglutenowe - Gazeta Wyborcza

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Dieta bezglutenowe - Gazeta Wyborcza

Post autor: ganika »

W dzisiejszej gazecie wyborczej (a raczej na portalu gazeta.pl) po kliknięciu w link Chudnij zdrowo.Czy dieta bezglutenowa się sprawdzi znajduje się artykuł, w którym po krótce są wyjaśnione podstawowe kwestie związane z dietą bezglutenową (m.in. kwestie związane z zawartością glutenu w produktach postrzeganych jako bezglutenowe).

Szkoda tylko, że słowo dieta z automatu jest powiązane z odchudzaniem. Czy tylko mnie się wydaje, że za granicą "dieta" częściej rozumiana jest jako sposób odżywiania, a u nas funkcjonuje ten nieszczęsny ciąg skojarzeń: dieta - odchudzanie - 0% tłuszczu - wyrzeczenia?

Więcej tutaj:
http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... _nie_.html
Ostatnio zmieniony śr 18 lip, 2012 19:15 przez ganika, łącznie zmieniany 1 raz.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

niestety świadomość na temat odżywiania i w ogóle zdrowego trybu życia jest w Polsce wciąż na bardzo niskim poziomie. niby wszędzie się o tym trąbi, ale wiele osób chłonie tę wiedzę bardzo pobieżnie.
najbardziej boli mnie gdy widzę matki i ojców fatalnie karmiących dzieci. rodzice chyba zapominają, że maluchy najłatwiej jest nauczyć dobrych nawyków, ale niestety również tych destrukcyjnych.
popijanie posiłków słodzonymi napojami, często gazowanymi, drugie śniadanie w formie pączka, drożdżówki i batonika, nadmierna ilość białka wciąż uważane jest za normę w żywieniu dzieci. a to rodzice dzieci, które między posiłkami chrupie marchewkę i pragnienie gasi wodą, są uważani za dziwaków.
to temat rzeka, można by pisać i pisać, ale dodam, że podejście do aktywności fizycznej jest również fatalne. ubolewam też nad przekonaniem, że jak nie ma się tendencji do tycia, to można jeść byle co i całkowicie zrezygnować ze sportu.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Barbieri z ust mi to wyjełaś! byłam ostatnio u koleżanki która ma 13 miesięczną córeczkę mała jadła: paluszki cukrowe- z biedronki - sam cukier i czekolada + coś lejącego w środku,
cukierki krówki, czekoladę i dziwić się że warzy grubo ponad 15 kg a zapomniałam o czipsach - totalny śmietnik!!!
Obrazek
ODPOWIEDZ