Palce lizać (GW) BEZ GLUTENU

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Palce lizać (GW) BEZ GLUTENU

Post autor: Ola_la »

No tak - szefowa aż mnie zawołała, jak znalazła w dzisiejszej Wyborczej dodatek "Palce lizać" pod hasłem "Bez glutenu". Super!
Ale nie do końca... Bo nie wiem za bardzo, dla kogo miałby być ten dodatek...
Dla początkujących - zbyt wiele niedomówień, brak wyraźnych ostrzeżeń o możliwych zanieczyszczeniach (niby są wzmianki o tym, ale nie dość jednoznaczne i oczywiste, zwłaszcza w przepisach (jest np. mowa o "bezglutenowym makaronie gryczanym" - widzieliście gdzieś taki? Jest dostępna japońska soba, ale ona nie jest czysto bezglutenowa).

Więc może miało być to skierowane do bezglutenowych wyjadaczy? Ale z kolei przepisy nie powalają w ogóle.

Moim zdaniem to kolejny przejaw mody na zdrową dietę bezglutenową. Ale nie dla tych, którzy MUSZĄ unikać śladowych ilości glutenu.

A największy zgrzyt na koniec - w pisemku niby poświęconym daniom bez glutenu - bez żadnej "osobnej zapowiedzi" - rubryka GOTUJ Z DZIEĆMI - a w niej... pizza, spaghetti i krewetki w panko... NO LUDZIE!!!

Szkoda, że nie poprosili o współpracę i patronat kogoś, kto się zna. Wspominają jedynie o www.menubezglutenu.pl - choć tyle...

Więc ogólne wrażenie - trochę dobrze, ale bardziej szkoda.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Palce lizać (GW) BEZ GLUTENU

Post autor: Anula80 »

W dzisiejszym wydaniu GW w dodatku Palce lizać jest przepis na pizzę bg na zakwasie :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ