Skazany chory na celiakię sam musiał kupować sobie chleb

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Skazany chory na celiakię sam musiał kupować sobie chleb

Post autor: Ola_la »

Chory na celiakię skazany przygotowuje pozew przeciwko więzieniu w Wojkowicach. Ma pretensje o to, że sam musiał kupować sobie pieczywo bezglutenowe.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,126565,13537686,Sk ... z2NEE5ZPXw
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Więzienie to raj dla bandziorów a my na nich z.... a woda i ryż
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

tak trzeba będzie też robić po wyjściu ze szpitala :)
michałt

Post autor: michałt »

To paranoja!!!! Zapewne jeszcze wygra! Jak powiedziała justynapawlowska155, woda i ryż!
Nie dość że narozrabiał i zaszkodził społeczeństwu to jeszcze chce mieć luksusy za nasze podatki... takie rzeczy tylko w Polsce...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jeśli to prawda, co piszą w artykule, to faceta faktycznie skrzywdzili. Owszem więzienie ma być dolegliwością, ale głodzenie więźniów to już jednak nie ta epoka ;-)
Zastanawiam się tylko, czemu na śniadania i kolacje nie dostarczyli mu po prostu więcej kasz czy ryżu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

No, ale bez przesady - kto je 8 bochenków chleba tygodniowo? Mając jeszcze inne posiłki? Argument (jego) z zadka wyciągnięty. Fakt, że najwyraźniej dietetyczka nie za bardzo sobie poradziła z problemem tego gościa, bo nie trzeba wszak samym chlebem się napychać, ale ten ma niezły tupet.
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 09:17 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Nie wygra sprawy. Skazany za jazę po pijaku - to się dowie, że mu alkohol zaszkodził a nie brak diety:)
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ojojoj, bez przesady, sama chleba bg nie jem, zamiast tego wybieram wafle ryżowe i jakoś mój stan zdrowia jest od tego niezależny.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

wieczorynka pisze:Nie wygra sprawy
wygra dziad, nie dawno koleś wygrał kupe kasy bo cela była zamała .Bandziory mają więcej praw niż ludzie uczciwi .Chory w szpitalu nie dostanie bo zbirowi trzeba .Taki na okres odbywania kary powinnien być pozbawiwny praw bo nie idzie tam w nagrode
hejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 21 sty, 2009 19:14
Lokalizacja: suwalki

Post autor: hejka »

No może nie trafił tam za niewinność ,ale beż możliwości odpowiedniej diety to raczej jest zwyczajnie podtruwany glutenem.I sam problem chleba nie jest tu jedyny jak sądzę ,bo dodatki na ten chleb napewno tam nie sa bezglutynowe.
A mimo ,że tam trafił nie zostal pozbawiony chyba praw człowieka .Jestem za tym,że skoro jest tu taki problem to powinien mić zapewniony odpowiedni posiłek jak kazdy inny tylko dla niego odpowiedni.
Nie oceniajmy ludzi pochopnie .
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

hejka pisze:Jestem za tym,że skoro jest tu taki problem to powinien mić zapewniony odpowiedni posiłek jak kazdy inny tylko dla niego odpowiedni.
Nie oceniajmy ludzi pochopnie .
No właśnie - jakoś nie spotkałam się, żeby np. chorzy na cukrzycę byli odsądzani od czci i wiary za to, że oczekują w więzieniu diety odpowiedniej dla swojej choroby... Albo sercowcy, czy chorzy na nadciśnienie.
Ciekawe jest też dla mnie, że to właśnie na TYM forum tyle osób jest oburzonych faktem, że celiak ma pretensje, że w instytucji bądź co bądź publicznej, gdzie nie ma sam wpływu na to, co je, nie zapewniono mu właściwej diety.
To dość interesująca - i zaskakująca dla mnie - obserwacja socjologiczna - czy jak ją tam nazwać...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

ale on miał diete po potwierdzeniu choroby wafle ryżowe kukurydziane itd . tyle że jemu chodzi o ten chleb co mu być powinien bo waga wafli nie zgadzała się z wagą chleba śmieszne .A denerwuje mnie dlatego że ja musze z... na niego a no ma obiadek z 2 dań i deserek .Tyle że to nie na niego nerwy tylko na tych naszych polityków
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

po waszych wypowiedziach można sądzić, że więźniom to powinno się dawać chleb i wodę, a najlepiej to nic i jeszcze lepiej by się zaharowali w kamieniołomie. ZSRR upadło i (dla mnie na szczęście) taki system więziennictwa razem z nim. dla mnie przesadą jednak jest, ze oczekiwał zbędnego zamiennika chleba bg, a nie odpowiedniej wagi posiłków.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

ja miałam na myśli ogólne żywienie więżniów nie wiem czy ktoś się orientuje .moim zdaniem nie ma kasy na wiele żeczy a więzień ma takie żarcie i całą reszte że wiele ludzi na to nie stać nie mówiąc o diecie pacjętów dzieci w domu dziecka itd no ludzi to nie wczasy tylko kara [a te kameniołomy to niezły pomysł ]
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

A ja jakiś czas temu widziałam w telewizji program na temat więzień w Polsce i okazuje się, że diet to przestrzegają bardzo skrupulatnie.Nie wiadomo o co chodzi facetowi tak dokładnie bo dieta bg to nie tylko chleb. Jemu chodzi o ten chleb właśnie. Fakt faktem, mają zapewnione jedzenie, odpowiednią opiekę medyczną (bez kolejek ) ale nikt go nie głodził.Ciekawa jestem finału :) bo może ten alkohol mu bardziej zaszkodził niż szm brak chleba. :564:
ODPOWIEDZ