Celiakia - manifestacja ze strony układu ruchu

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Celiakia - manifestacja ze strony układu ruchu

Post autor: krystna »

"Analiza przypadków 60 pacjentów chorych na celiakię wykazała istotnie większą częstość zmian o charakterze entezopatii, w porównaniu do grupy kontrolnej, którą stanowiły osoby zdrowe (40% vs 10%)"

eReumatologia.pl - link do artykułu
Ostatnio zmieniony pn 06 maja, 2013 16:01 przez krystna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Marigold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 15:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Celiakia - manifestacja ze strony układu ruchu

Post autor: Marigold »

krystna pisze:"Analiza przypadków 60 pacjentów chorych na celiakię wykazała istotnie większą częstość zmian o charakterze entezopatii, w porównaniu do grupy kontrolnej, którą stanowiły osoby zdrowe (40% vs 10%)"

eReumatologia.pl - link do artykułu

Dziękuję za link do artykułu. Bardzo się przyda w dalszej diagnozie.
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Czyki mam z tego wywnioskować, że celiakia nie niszczy stawów tylko powoduje ich zapalenie?? Aurat ja się zmagam z dolegliwościami bioder i kolan;/ ahhhh
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

pentlik pisze:Czyki mam z tego wywnioskować, że celiakia nie niszczy stawów tylko powoduje ich zapalenie?? Aurat ja się zmagam z dolegliwościami bioder i kolan;/ ahhhh
Powoduje zapalenie, które niszczy stawy. W końcu jakimiś metodami do zniszczenia musi doprowadzić.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

pentlik, ja też
Obrazek
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

A czy ktoś zna jakieś specjalne leki na takie dolegliwości?? Czy komuś coś pomaga na te bole? Chodzi mi np. o kąpiel w ciepłej lub zimnej wodzie, masaże, leki, maści... Pytam gdyż bóle bioder i kolan przeszkadzają mi w pracy, są tak uciążliwe, że mogę pracować;/ Wolę sie zapytac doswiadczonych ludzi, ktorzy mają podobne problemy, niż pytać niekompetentnych lekarzy
Awatar użytkownika
Marigold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 15:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Marigold »

Niestety ja też borykam się z tym problemem. Leki przeciwbólowe nie pomagają, zresztą i tak nie mogę przez dłuższy czas brać jakichkolwiek leków, bo źle się po nich czuję. Lekarz zalecił leki zawierające chondroitynę i kolagen, ale póki co odstawiłam wszelkie farmaceutyki.
Aktualnie moim sposobem leczenia jest kinezotaping, ale zobaczymy czy w jakiś sposób pomoże.
Jestem w trakcie diagnozy i muszę przyznać, że nie jest łatwo (zresztą jak z większością dolegliwości związanych z celiakią). Najgorszy problem jest z samymi lekarzami, którzy nie dość, że nie są świadomi, to naprawdę mało wiedzą, są niekompetentni (często pojawiający się wątek na forum). Skutkiem czego działają schematycznie, nie chcą zlecać badań. Jakiekolwiek badania (czasem nawet podstawowe) trzeba ostro egzekwować, bo inaczej się po prostu nie da. Często słyszę, że nie ma wskazań do takiego czy innego badania, a najlepszy tekst to, że jestem "za młoda, żeby chorować". Czasami naprawdę brak mi sił, żeby walczyć, a to dopiero początek drogi... :(
Jeśli ktoś robił badania w kierunku zapalenia stawów, entezopatii itp. to proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Marigold,

"za młoda, żeby chorować" love it.
ODPOWIEDZ