Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

link do publikacji: http://www.scirp.org/Journal/PaperInfor ... xZIaBmgfCR

wynik badania:

Mleko krowie, czekolada mleczna, butyrofilina (glikoproteina mleczna), serwatka, kazeina, drożdże, owies, kukurydza, proso, ryż i kawa- te produkty mogą powodować brak poprawy zdrowia mimo diety bezglutenowej. co prawda uwzględniono tu możliwość zanieczyszczenia niektórych produktów, ale mimo wszystko daje do myślenia- znowu wrogiem nr okazuje się mleko krowie.
to nie jest jedyne takie badanie, juz nie raz czytałam, że mleko, ryż, kukurydza, kawa, kakao czy owies mogą szkodzić bezglutenowcom..
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Pajacynka »

Najbardziej mnie martwi ten ryż, proso i kukurydza, bo bez reszty mogę się obyć.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

ja mam alergię na kukurydzę - tragedia w bezglutenowym świecie..bez ryżu i prosa byłoby masakrycznie ciężko na dłuższą metę..
Luna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 03 cze, 2014 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Luna »

Co jeść w takim razie?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

Luna, a na co masz alergie?
Luna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 03 cze, 2014 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Luna »

Mam alergię na gluten i białko mleka krowiego. Nie czuję siedobrze też po mleku kozim. Generalnie wykluczyłam mleko krowie i mleko kozie.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

pewnie masz reakcję na wszystkie mleka zwierzęce, bo wbrew powszechnej opinii, mają podobny skład. Najbardziej alergizująca jest kazeina- białko znajdujące się w każdym mleku zwierzęcym. Następnie białka serwatkowe- główny gracz to beta laktoglubulina. Możesz mieć też nietolerancję laktozy. Laktoza- cukier mleczny, to również komponent każdego mleka pozyskiwanego od zwierząt.

Jeśli chodzi o reakcje krzyżowe związane z mlekiem:

Reakcje krzyżowe na mleko kozie obserwowano w 92% uczulonych na mleko krowie, reakcje krzyżowe dotyczyły także mleka owczego. Osoby z alergią na mleko krowie mogą źle tolerować wołowinę.

Zespoły związane z alergią krzyżową takie jak: zespół mleko krowie- sierść krowy (w przypadku uczulenia na mleko objawy wywoływał kontakt z sierścią krowy)
Nadwrażliwość na mięso wieprzowe objawia się reakcjami na mięso wołowe (77%), mleko krowie (58%) i sierści innych zwierząt: psa, krowy, chomika, konia.
Luna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 03 cze, 2014 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Luna »

Chyba tak jest jak napisałas. Zastanawia mnie ta wołowina bo jakoś odrzuca mnie od niej od pewnego czasu. Teraz już wiem dlaczego a myślałam, że to takie moje widzi mi się...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

tak jest z naszymi organizmami- reagujemy na coś co nam faktycznie szkodzi silnym "odrzuceniem" albo niepohamowanym "ciągotem" :)
Searcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 21:47

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Searcher »

Leeloo, poniekąd wprowadzasz w błąd pisząc, że kawa czy kakao może powodować reakcję krzyżową. W artykule, jak i całym eksperymencie wyraźnie wskazano, że chodzi wyłącznie o czekoladę mleczną - reakcja występuje najprawdopodobniej z powodu zawartości mleka oraz kawę rozpuszczalną - która to najprawdopodobniej zanieczyszczona jest glutenem. W przypadku kawy mielonej (Starbucks też:-) oraz kakao czy czekolady gorzkiej, reakcji nie zaobserwowano.

Często można spotkać na różnych blogach, że również ziemniaki, czy inne produkty powodują reakcję, bo ktoś po prostu przeczytał co było badane i przytoczył jak leci bez zrozumienia eksperymentu.

Dla jasności:

Badanie wskazuje że reakcja krzyżowa może zachodzić z: mleko krowie, mleczna czekolada, mleczna butyrofilina, białko serwatki (odżywki dla sportowców!), kazeina, drożdże, owies, kukurydza, proso, kawa rozpuszczalna i ryż.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

Searcher,

dla jasności cytuję to, co napisałam:
wynik badania:

Mleko krowie, czekolada mleczna, butyrofilina (glikoproteina mleczna), serwatka, kazeina, drożdże, owies, kukurydza, proso, ryż i kawa..."
czyli dokładnie to, co wymieniłeś.

i NIGDZIE nie napisałam, cytuję Ciebie:
poniekąd wprowadzasz w błąd pisząc, że kawa czy kakao może powodować reakcję krzyżową
moje słowa to:
nie raz czytałam, że mleko, ryż, kukurydza, kawa, kakao czy owies mogą szkodzić bezglutenowcom
co jest luźną myślą do dyskusji, a nie stwierdzeniem o reakcji krzyżowej.
Searcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 21:47

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Searcher »

Wymienianie dodatkowych produktów w tym kontekście mogło być tak odebrane, a przynajmniej ja tak to odebrałem i zacząłem szukać. Przyczepić się można tylko do kawy, że nie dodałaś "rozpuszczalna".

Ale nie chodzi mi o czepianie, bo znakomitą robotę wykonujesz... jedynie o jasną sytuację i potwierdzone informacje, bo takie bzdury można znaleźć w polskim internecie, że niczego już nie wolno jeść:)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Leeloo »

w końcu jesteś Searcher, to i zacząłeś szukać ;)

rozumiem Twój punkt jak najbardziej, i masz rację co do kawy- mój błąd, dziękuję za poprawienie, to ważne.

hehe, no niestety, internety dostępne dla wszystkich, więc i wszystko można w nich znaleźć :)
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: Julenka10 »

a propos reakcji krzyzowych i nie tylko... Zrobilam test POMIAR REAKCJI KRZYŻOWYCH i NADWRAŻLIWOŚCI POKARMOWYCH ZWIĄZANYCH Z GLUTENEM (na razie czekam na wynik). Jestem od niedawna zdiagnozowanym celiakiem (bez zadnych objawow w calym swoim zyciu - no chyba ze ogromny apetyt to tez objaw + Hashi). teraz juz na diecie (sama przeszlam po wykonaniu wszystkich badan), ale dopiero za miesiac mam wizyte u dieteczki aby przejsc na paleo (powiedziala mi ze bede na niej przez pol roku w celu wyciszenia stanu zapalnego w jelitach, ze jest to niezbedne przechodzac na diete bg).
Nie reklamuje testow, ale informuje ze gdyby ktos chcial zrobic bo sa ne nwoscia. Niestety drogą nowoscia :(
Pozdrawiam :)
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Reakcje krzyżowe, a produkty naturalnie bezglutenowcyh

Post autor: michal_mg »

co do diet - wszystkich diet to mam takie ostrzeżenie.
Organizm ze skłonnościami do alergii/nietolerancji może uczulić się na.... "monotonię" dietetyczną. Tzn, że jeśli przez długi czas, dzień w dzień będziemy jedli ryż to można się na niego uczulić nawet jeśli będziemy jedli go pod różnymi postaciami.
Należy urozmaicać sobie żarcie przemiennie, aby to wyeliminować. To dotyczy najbardziej diety eliminacyjnej o jakiej pisze np Julenka10 - mój test i jego wynik znajdziesz na mojej stronie - kiedy mamy wyłączoną większą ilość produktów. Właśnie sam myślałem, że życie bez chleba nie będzie takie złe, bo w sklepach są ryżowe chleby (ten styropian) i mogę sobie to do pracy zabierać, ale właśnie na szczęście tego nie robiłęm. Nie uczuli się każdy na 100%, ale wolę nie eksperymentować na sobie i pozbawiać się w razie czego kolejnego produktu.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ