Artykuł z Facebook'a

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: arti »

Prawda bywa zatajana.
Ja polecam książkę Patricka Holforda "Smak zdrowia" , okazuje się że dużo przyczyn , zależności , pochodzenia chorób była już kiedyś znana.


Nacisnęło mi się dwa razy , proszę moderatora o usunięcie tego posta :)
Pozdrawiam:)
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: kofi »

Nie bardzo wiem, o jaki artykuł z "Newsweeka" chodzi, dość ostro napisane, ale myślę, że sporo prawdy dot. koncernów farmaceutyczno-spożywczych.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: kofi »

Ha, moi rodzice uznają, że oprócz Agaty Młynarskiej (jest mi obojętna) małpuję również Beatę Tyszkiewicz (raczej lubię).
Dobra, idę czytać ten drugi artykuł, zdjęcia genialne, można oblizywać monitor normalnie.
Maciejowi Nowakowi jestem wdzięczna za analizę stanu mojej świadomości, nie pierwszą zresztą, już po wegetarianach jeździł, nie mam pretensji, przynajmniej się nie szczypie. :diabelek:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MajaWN
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 03 lut, 2015 11:31

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: MajaWN »

Mnie trochę zdziwiło to stwierdzenie: "w zasadzie wystarczy przestrzegać diety bezglutenowej, czyli eliminującej szkodliwe białka zbóż . . . by cieszyć się pełnią zdrowia." Bo z jednej strony -owszem różnica zazwyczaj bywa kolosalna po przejściu na dietę BG, ale z drugiej to jak czytam tutaj na forum i na FB, to wiele osób zmaga się dalej z wieloma problemami, mimo tego e są na diecie od wielu lat.

Co o tym sądzicie? Mam złe wrażenie?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Jeżeli ktoś choruje wyłącznie na celiakię, to faktycznie wystarczy przestrzegać diety.
Niestety, z reguły droga do diagnozy jest długa i okazuje się, że celiakia nie jest jedyną chorobą, bo po drodze się człowiek dorobił też innych. W tym takich, które wystąpiły z powodu nieleczonej celiakii.
Tak mi się wydaje.
U mnie na przykład tak jest - po przejściu na dietę bg samopoczucie się poprawiło znacznie, ale nadal mam kupę innych dolegliwości i nie mogę ich zdiagnozować, to znaczy lekarze nie mogą :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: qrzysztof »

Kartele spożywcze zalewają się łzami, że już nie kupujesz chlebka po 2,20 i makaronu po 5 zł za kilogram. Zamiast tego pędzisz do sklepu po 250-gramowy bochenek za 12 zł i makaron w cenie 32zł/kg :)

Zauważyłem, że ilekroć ktoś próbuje komuś wmówić nieprawdę, przekonuje o istnieniu jakiegoś "lobby". Mamy przecież lobby farmaceutyczne, spożywcze, homoseksualne, żydowskie, aborcyjne, bankowe, szczepionkowe, naukowe (sic!) itd. Niezmiernie mnie jednak dziwi, że w przypadku dyskusji o diecie bezglutenowej znajdują się tacy, którzy się na takie "argumenty" nabierają. W rzeczywistości jest przecież dokładnie na odwrót. Producenci żywności robią ogromne pieniądze właśnie na bezglutenowcach. Dla producenta nie ma większego znaczenia jaka będzie wartość odżywcza tego, co zasieje, ważne żeby był na to popyt. A im wyższa cena tym lepiej. W tej chwili nie ma nic tańszego niż pszenica. Tak więc jeśli producenci mieliby już coś sponsorować, to właśnie Davisa i innych guru medycyny ludowej.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

qrzysztof pisze:Kartele spożywcze zalewają się łzami, że już nie kupujesz chlebka po 2,20 i makaronu po 5 zł za kilogram. Zamiast tego pędzisz do sklepu po 250-gramowy bochenek za 12 zł i makaron w cenie 32zł/kg :)
Nic Ci do tego, co robię ze swoim życiem i pieniędzmi. I nie pędzę do sklepu, bo sama piekę, a makarony kupuję Sam Mills w cenie podobnej do glutenowych.
Nic o mnie nie wiesz i nie życzę sobie takich komentarzy.
A że Ty usilnie próbujesz udowodnić nam wszystkim, że dieta bg jest szkodliwa i niepotrzebna, to mam to gdzieś. Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, potrafisz się tylko czepiać słówek, a konkretów, a tym bardziej wiarygodnych badań na poparcie Twoich poglądów brak.
Tyle na ten temat.
Oczywiście odpiszesz mi równie jadowicie, nawet tego nie zamierzam przeczytać.
Śmiało komputer przyjmie wszystko
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anika78 »

Brawo Anula :564:
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: qrzysztof »

Anula80 pisze: Nic Ci do tego, co robię ze swoim życiem i pieniędzmi. I nie pędzę do sklepu, bo sama piekę, a makarony kupuję Sam Mills w cenie podobnej do glutenowych.
Nic o mnie nie wiesz i nie życzę sobie takich komentarzy.
A że Ty usilnie próbujesz udowodnić nam wszystkim, że dieta bg jest szkodliwa i niepotrzebna, to mam to gdzieś. Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, potrafisz się tylko czepiać słówek, a konkretów, a tym bardziej wiarygodnych badań na poparcie Twoich poglądów brak.
Tyle na ten temat.
Oczywiście odpiszesz mi równie jadowicie, nawet tego nie zamierzam przeczytać.
Śmiało komputer przyjmie wszystko
Nie kierowałem tego do Ciebie, więc niepotrzebnie się unosisz. Oczywiście, że nic mi do tego kto i jak wydaje swoje pieniądze. Wyraziłem tylko zdziwienie, że ktoś (tak na wszelki wypadek: znowu odnoszę się do artykułu, nie do Ciebie) wierzy, że "kartele spożywcze" biednieją, jeśli on płaci im kilka razy więcej.

Nie bój się, nie odpiszę Ci równie jadowicie, nie mam tego w zwyczaju. Mam tylko jedną radę: nie traktuj krytyki mody na dietę bezglutenową, jako ataku na siebie. Jeśli brakuje Ci merytorycznej dyskusji, to na pewno nie tędy droga. Ja rozumiem, że agresja rodzi agresję. Ale ani moje posty, ani krytyczne artykuły w prasie czy w internecie to nie jest agresja w Twoją stronę. Postaraj się zaakceptować fakt, że ktoś ma na jakiś temat inne zdanie niż Ty. A jeśli się z czymś nie zgadzasz, przedstaw swój punkt widzenia.
Ostatnio zmieniony wt 17 mar, 2015 14:31 przez qrzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Artykuł z Facebook'a

Post autor: Anula80 »

Niepotrzebne mi są Twoje rady.
Dyskusję uważam za skończoną.
Miłego dnia :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ