Książka "The Gluten Lie: And Other Myths About What You Eat"

Moderator: Moderatorzy

Książka "The Gluten Lie: And Other Myths About What You Eat"

Postprzez qrzysztof » Cz 21 maja, 2015 10:36

Alan Levinovitz racjonalnie o diecie bezglutenowej i innych modnych dietach. Warto się nią zainteresować, szczególnie jeśli ktoś uważa Davisa i Perlmuttera za autorytety.

Fajnie by było, gdyby wyszła po polsku. Postaram się umieścić tu swoją recenzję w ciągu kilku miesięcy.

http://www.amazon.com/The-Gluten-Lie-Ot ... 1941393063
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 175
Dołączył(a): Pt 14 lis, 2014 21:20

Re: Książka "The Gluten Lie: And Other Myths About What You

Postprzez qrzysztof » Pn 10 sie, 2015 10:38

Alan Levinovitz jest religioznawcą. Czy możemy go traktować jako autorytet w sprawach żywienia? A jeżeli tak, to dlaczego mielibyśmy go obdarzać większym zaufaniem niż kardiologa (William Davis) czy neurologa (David Perlmutter)? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ w przeciwieństwie do tych ostatnich, oparł książkę na opiniach ekspertów (np. Petera Gibsona). Wbrew temu, co sugeruje tytuł w książce omówione są różne diety. Te z aktualnej listy przebojów i te, które lata świetności mają już za sobą. Czy diety i religie mają coś wspólnego? Czy NCGS istnieje? Jak kiedyś leczono celiakię? The Gluten Lie dostarczy bezstronnych odpowiedzi na te i na wiele innych pytań. Książka kończy się zaskakująco - opisem bardzo ciekawej autorskiej... diety.

Taka książka była potrzebna zwłaszcza teraz, w czasach demokratyzacji informacji, kiedy sprzedawcy marzeń żerują na naiwności konsumentów szczególnie intensywnie. Zdecydowanie polecam. Mam nadzieję, że doczeka się polskiego tłumaczenia.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 175
Dołączył(a): Pt 14 lis, 2014 21:20


Powrót do O nas w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron