MAGAZYN "Bez glutenu"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Czasopismo

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Bardzo dziękuje ! Otrzymałam czasopismo, ktore zrobiło na mnie wrażenie.Z wielkim zainteresowaniem je czytałam. Serdeczne dzięki za życzeniaświąteczne.Gratuluję pomysłu.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Też dzisiaj je dostałam.
Czasopismo jest super-gratulacje dla wszystkich,którzy je stworzyli <brawo>
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

heh ... czasopismo jak narazie tylko dla członków stowarzyszenia - czuje ,że żyję w POLSCE...

więc ... jeżeli oddaje stowarzyszeniu 1% podatku (a jest to dużo więcej niż opłata roczna za członkostwo) to mi już nie przysługuje ...
a pisanie ,że jak nie jesteś członkiem stowarzyszenia ..., że jak się zapiszesz to dostaniesz ... to zaczynam żałować tego nawet 1% dla WAS !!!...

p.s
Wesołych Świąt i mokrego poniedziałku.... !
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Po pierwsze to nie oddajesz a przekazujesz swój 1% zważywszy, że masz dochody jesteś osobą dorosłą i nikt nie zmuszał Cię do podjęcia takiej decyzji więc o co pretensje, czujesz się gorszy??? Przemawia przez Ciebie egoizm, twierdzisz, że skoro coś dałeś to powinieneś otrzymać tyle samo a może nawet więcej? Postaraj się cieszyć z obdarowywania innych, to dużo lepsza cecha niż wytykanie, że dałem i nie nagrodzono mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Hmmm, nie bardzo rozumiem twoje podejście.
Widziałeś np. stronę brytyjskiego stowarzyszenia, jednego z najdłużej i najlepiej działających? Jeśli jesteś ich członkiem, czasopismo, przewodnik po produktach, dostęp do części serwisu internetowego i pewnie inne bonusy dostajesz w pakiecie członkowskim. Jeśli nie - czasopismo 4,25 funta, przewodnik 10 funtów itd. Takie są zasady, nie wiem czemu miałoby to być powszechnie dostępne.
Twój 1% jest dla nas bardzo cenny i ważny, ale w żadnej mierze nie jest równoważny z członkostwem, to zupełnie różne sprawy, a poza tym, tak jak napisała Cecylia, 1% to darowizna, dar, a nie roszczenie.
Ostatnio zmieniony pt 02 kwie, 2010 23:13 przez Sheep, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

widzialem_jeza_cien pisze:więc ... jeżeli oddaje stowarzyszeniu 1% podatku (a jest to dużo więcej niż opłata roczna za członkostwo
rozumiem w takiam razie że opłata członkowska nie jest dla Ciebie widzialem_jeza_cien, problemem , więc w takim razie co powstrzymuje Cię w zapisaniu się do Stowarzyszenia ?
Jak pisze Sheep, takie zasady są nie tylko u nas.
Więc zapraszamy :568:

i Wesołych Świąt :) :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

widzialem_jeza_cien pisze:heh ... czasopismo jak narazie tylko dla członków stowarzyszenia - czuje ,że żyję w POLSCE...
więc ... jeżeli oddaje stowarzyszeniu 1% podatku (a jest to dużo więcej niż opłata roczna za członkostwo) to mi już nie przysługuje ...
a pisanie ,że jak nie jesteś członkiem stowarzyszenia ..., że jak się zapiszesz to dostaniesz ... to zaczynam żałować tego nawet 1% dla WAS !!!...
Przykre to co piszesz...
W normalnych krajach każda zdiagnozowana osoba zapisuje się do swojego Stowarzyszenia, bo wie, że w związku z tym będzie miała przywileje, korzyści, że jej stowarzyszenie walczy o wspólne sprawy i że taka osoba ma w tym swój udział choćby z racji powiększenia tej grupy (nawet w małej Finlandii stowarzyszenie celiaków liczy 25 000 osób......).

A u nas - wszyscy potrafią tylko narzekać, że jest źle, tego nie ma, tamtego nie ma, tak jest najłatwiej, do tego nas przyzwyczaiły lata komunizmu. I koniecznie trzymać się z boku, niech inni się udzielają, a jak coś im się uda to niech oddadzą wszystkim, bo się należy.
To jest właśnie POLSKA kolego @ widzialem_jeza_cien...

Gdybyśmy wszyscy tak myśleli to dalej trwalibyśmy w marazmie.
Mamy świadomość, że jako Stowarzyszenie celiaków jesteśmy sami w walce o nasze prawa, nikt nam nie pomaga, bo NIKT w Polsce nie jest celiakią zainteresowany. Dlatego właśnie cenimy sobie decyzje tych kilkuset osób (na ponad 3500 na tym forum..) , które się do Stowarzyszenia zapisały i dlatego chcemy im za to podziękować wysyłając gazetę, której wydanie kosztowało kilkoro z nas mnóstwo wysiłku.

Bardzo dziękuję, że przekazałeś nam 1% podatku, dzięki temu możemy podejmować kolejne pożyteczne inicjatywy i mam nadzieję, że dalej będziesz widział w tym sens. Chyba widać, że myślimy o wszystkich celiakach, nie tylko o Stowarzyszonych - wywalczyliśmy dla wszystkich komunię bezglutenową, stworzyliśmy dostępny dla wszystkich Punkt Informacyjny itd itd, natomiast naszych Stowarzyszonych mamy prawo premiować tak jak chcemy i jak robią to inne organizacje względem swoich członków.
Tak jest we wszystkich normalnych krajach.

Każdy ma otwarte zaproszenie do Stowarzyszenia, do udziału w naszych konferencjach, imprezach i innych działaniach, których będzie coraz więcej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Nie rozumiem jak można żałować tego, że się komuś pomogło, a w pewnym sensie pomogło się samemu sobie.

Co do czasopisma to przeczytałam i wielkie brawa i pokłon dla autorów i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania. <brawo>
Obrazek
Anawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw 13 mar, 2008 15:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Anawa »

Do mnie również dotarło czasopismo dziękuję bardzo właśnie zabieram się za czytanie :)
Czas jest najlepszym nauczycielem,
ale nieczęsto ma dobrych uczniów.


Obrazek
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Czasopismo dobre, a nawet aż ZA ładne ;), piękne, lśniące, przyciąga wzrok. To też ważne, tym bardziej, że treść nie odbiega od szaty!
A Stowarzyszenie - nasze, inne, każde, pomaganie sobie i innym, to jest tzw. społeczeństwo obywatelskie. Krótko mówiąc - jeśli chcesz, człowieku mieć takie społeczeństwo - to DO ROBOTY! A nie stój z boku i miej pretensje.
A pismo, oczywiście powinno być do kupienia.
Obrazek
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Ja równiez dziękuję za czasopismo. Przyjechałam do rodziców i nie poszłam spać, póki nie przeczytałam. Ale najbardziej zadowolona i tak jest moja mama, bo z internetem jest trochę na bakier, a tu źródło wiedzy leży na biurku:)
Brawo! Czekam za następnym wydaniem!
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Do mnie też dotarło :) bardzo dziękuję :)

Czyta się z wielką przyjemnością i cekawością :) bardzo ładne i solidne wydanie :)
Podoba mi się to że jest w nim miejsce na poważny wywiad , informacje , przepisy kulinarne :P ale również i trochę rozrywki typu krzyżówka .

Wielkie ukłony dla osób które przyczyniły się do jego wydania <brawo>
Obrazek
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Gazetka super,artykuły ciekawe i wyczerpujące oraz są przepisy to ważne -dla mnie.
Tak trzymać :)
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Bardzo dziękuję za gazetkę, jest świetna merytorycznie i graficznie. Marzę o paru dodatkowych egzemplarzach, m. in. dla mojego gastrologa ...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dziękujemy bardzo za wszystkie recenzje naszej gazety "Bez glutenu". Przypominam, że wysyłamy ją bezpłatnie każdej osobie, która zapisuje się do Stowarzyszenia (wraz z naszą książeczką na temat celiakii).
Gazetę otrzymują również wszystkie osoby, które wpłacają dobrowolne, nawet najskromniejsze darowizny na rzecz działalności naszego Stowarzyszenia.

Gdyby ktoś chciał może wpłacić dowolną kwotę z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe".
Gazeta zostanie wysłana na adres podany w przelewie.

Konto:
Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
36 1020 1169 0000 8502 0105 5615

Serdecznie dziękujemy!
Obrazek
ODPOWIEDZ