WYKAZ produktów bezglutenowych

Moderator: Moderatorzy

WYKAZ produktów bezglutenowych

Postprzez Małgorzata » Pt 07 paź, 2011 18:12

Na stronie głównej zamieściliśmy efekt wielu tygodni naszej pracy - WYKAZ PRODUKTÓW BEZGLUTENOWYCH dostępnych na rynku polskim. Zapraszam do zapoznania się z nim (a wcześniej z wstępem, to ważne).

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia z nami WYKAZU. Jeśli dotrzecie do produktów, których tam nie ma (a mają na opakowaniu adnotację o bezglutenowości) - piszcie do nas: g.koninska@celiakia.pl
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Re: WYKAZ produktów bezglutenowych

Postprzez Prawda » Wt 25 paź, 2011 22:39

Małgorzata napisał(a):Na stronie głównej zamieściliśmy efekt wielu tygodni naszej pracy - WYKAZ PRODUKTÓW BEZGLUTENOWYCH"

Ależ się ucieszyłem, że znalazłem taką informacje o wykazie produktów bezglutenowych. Wchodzę na stronę główną i z wyczekiwaniem ściągam broszurkę z wykazem. Cały szczęśliwy.....czekam. Patrze ooooooooo ponad 40 stron. SZOK !!! Myślałem, że już witam się z gąską, że już jestem w ogródku... ale niestety, 50% wykazu to produkty firmy:

BEZGLUTEN
GLUTENEX

Chyba każdy chociaż troszeczkę myślący, wie, że te produkty są bezglutenowe. Wystarczyło napisać wszystkie produkty dostępne na rynku aktualnie i pojawiające się na bieżąco firm BEZGLUTEN I GLUTENEX są bezglutenowe.

Ale i tak bardzo dziękuje za te 50% i włożoną w to pracę bo jest to bardzo przydatne.
To miał być wykaz więc wykaz jest, a że głównie te produkty są bezglutenowe nic nie poradzimy. Ważne, że wykaz coś nowego wniósł i pojawiły się również inne firmy.
Pozdrawiam i dziękuje
Ostatnio edytowano Śr 26 paź, 2011 00:13 przez Prawda, łącznie edytowano 3 razy
Prawda
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Małgorzata » Śr 26 paź, 2011 11:04

Prawda napisał(a):
Chyba każdy chociaż troszeczkę myślący, wie, że te produkty są bezglutenowe. Wystarczyło napisać wszystkie produkty dostępne na rynku aktualnie i pojawiające się na bieżąco firm BEZGLUTEN I GLUTENEX są bezglutenowe.

Ale i tak bardzo dziękuje za te 50% i włożoną w to pracę bo jest to bardzo przydatne.
To miał być wykaz więc wykaz jest, a że głównie te produkty są bezglutenowe nic nie poradzimy. Ważne, że wykaz coś nowego wniósł i pojawiły się również inne firmy.
Pozdrawiam i dziękuje

Jak to miło, że docenia się naszą pracę ;) :036:

Nie, nie wystarczy podać, że firmy Bezgluten czy Glutenex są bezglutenowe. Może dla starych wyjadaczy i tych jak ich nazywasz "troszeczkę myślących" to wydaje się bez sensu, ale ludzie, którzy po raz pierwszy stykają się z dietą często nie mają pojęcia, że taka a taka firma robi dokładnie to i to, bo w ich sklepie jest tylko jedna i nie mają pojęcia o ofercie innych. I są wdzięczni za zebranie tego wszystkiego razem.

Zauważ też @Prawda, że podajemy produkty zebrane w kategoriach tematycznych, a jako pierwsze są produkty LICENCJONOWANE, czyli tych firm polskich i zagranicznych, które są pod kontrolą naszego lub innych europejskich stowarzyszeń celiaków czyli konsumentów. Mamy wgląd w badania produktów i audytujemy takie firmy. I dotyczy to także producentów stricte bezglutenowych. Czy to nie jest ważne dla konsumentów?

Szkoda, że Cię rozczarował nasz wykaz, mamy nadzieję, że innym się przyda w całości:)
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez wieczorynka » Śr 26 paź, 2011 21:22

A ja baaardzo żałuję, że dopiero teraz. Kiedy przechodziłam na dietę nie było tak łatwo a to jest niesamowita pomoc dla początkujących. Też pomyślałam przez chwilkę, że wymienianie produktów z firm jak bezgluten czy glutenex nie jest potrzebne ale pamiętam, że miałam problem bo tam też są produkty PKU itd. Bardzo fajny pomysł.
Ja robię też coś tak od siebie. Prowadzę zeszyt w którym dokładnie zapisuję co i gdzie można kupić w moim rejonie bez szukania. Biorę pod uwagę tylko produkty z przekreślonym kłosem. Chodzi mi tu o podanie konkretnego sklepu, stoiska. Ja na początku długo szukałam i to było dość kłopotliwe. Myślę że może komuś kiedyś też pomogę, to zawsze coś.
pozdrawiam :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Grażyna » Pt 04 lis, 2011 17:10

Prawda napisał(a):
Małgorzata napisał(a): Myślałem, że już witam się z gąską, że już jestem w ogródku... ale niestety, 50% wykazu to produkty firmy:
BEZGLUTEN
GLUTENEX

Przede wszystkim, wykaz jest przeznaczony głównie dla nowych osób, które zachodzą do sklepu i widzą na półce 4 rodzaje chleba, 3 makarony, parę ciastek. A tutaj widać, że wybór jest o wiele większy, że jest w czym wybierać. Przyznam, że ja na przykład nie wiedziałam, że firmy mają tak dużo produktów w swojej ofercie. O niektórych produktach w ogóle nie słyszałam.
Druga sprawa, to cukrzycy (obie choroby bardzo się lubią). W wykazie zaznaczamy produkty dla diabetyków.
No i trzecia sprawa - w wykazie zaznaczone zostały produkty bezglutenowe PKU. Są osoby, które potrzebują takich produktów (korzystają z nich np. uczuleni na mleko - wiele z nich jest bezmlecznych). W jednym miejscu mogą sprawdzić, na co mogą liczyć u poszczególnych producentów.

Można popatrzeć na poszczególne asortymenty - np. ciasta świeże - czy wiedziałeś, że jest ich tak dużo? Bo ja nie. W moich sklepach nigdy ich nie widziałam. Tak samo drożdżówki.
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kinga » N 06 lis, 2011 16:25

Wspaniałą i cenną rzecz zrobiłyście dziewczyny-wielkie brawa dla Was <brawo>

A dla tych co jęczą i krytykują to może sami/same weźmiecie sprawy w swoje ręce i też coś zrobicie!!!
Najłatwiej krytykować-wstyd mi za takie wasze słowa :(

Jeszcze raz gratuluję cudownego pomysłu w tym wykazem <brawo>
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez nula » N 06 lis, 2011 17:46

Kinga nie tak ostro :) Ja sama też się zastawiałam czy w ogóle jest sens podawać cały asortyment firm specjalistycznych i rozumiem stanowisko Prawdy.
Poza tym na tym polega forum, że ludzie wyrażają swoją opinię i nie można od razu pisać o jęczeniu i krytykanctwie. Zwłaszcza, że dalej bylo chwalenie projektu.

Dodatkowo wprowadzenie całej oferty tych firm spowodowało, że dojście do nowych producentów i nowych produktów znacznie się wydłużyło :/

Może należałoby zrobić dwie wersje? Dla początkujących i weteranów diety bg. Lub dla mniej lub bardziej dociekliwych...
Obrazek
nula
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez nula » Pn 02 kwi, 2012 22:33

Właśnie została wprowadzona kolejna wersja, po aktualizacji.
Jest co poczytać :D

Jakby ktoś miał pomysł jak to przerobić by łatwiej się było poruszać i szybciej coś znaleźć prosimy o kontakt!
Plik jest przygotowywany pod excelem i najlepiej gdyby się udało bez przepisywania.
Grażyna dzielnie przygotowała i wpisała nowe produkty ale to jest straszna praca, nie ma chętnych do powtarzania :)
Ostatnio edytowano Pn 02 kwi, 2012 22:41 przez nula, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
nula
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez maska » Pn 07 maja, 2012 20:25

Bardzo dziękuję za wykaz!!!!! Jest bezcenny !!!!!! Dopiero zaczynam życie na diecie bg, myślałam, że czeka mnie głód, byłam totalnie zdezorientowana. Teraz już jestem spokojna, wiem coraz więcej. Oj, jak dobrze, że jesteście...... :053:
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez anikam » Pt 18 maja, 2012 17:05

ja też baaaardzo dziękuję za wykaz, gdyby nie on po diagnozie załamała bym się! a tak wydrukowałam, wsadziłam do skoroszytu i chodzę z nim po sklepach,no i czuje się bezpiecznie. jeszcze raz dzięki ( na diecie jestem od 21 kwietnia )
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Małgorzata » Pt 18 maja, 2012 19:36

maska i anikam - zapraszamy do Stowarzyszenia! :)
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Margarida » N 01 gru, 2013 10:29

Witajcie w tym wątku!
Dziękuję bardzo za wpisy) :)
Margarida
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez rodziceuli » Pn 16 gru, 2013 09:29

Mam propozycję nowego działu do rozwinięcia wykazu - produkty dla niemowląt i małych dzieci. Momentami idzie spędzić w sklepie kilka - kilkanaście ładnych minut przebierając np. słoiki w poszukiwaniu informacji o bezglutenowości, szczególnie, że wszystkie firmy (gerber, bobovita itp) mają w innym miejscu na etykiecie takie adnotacje. A są jeszcze inne produkty jak kaszki czy pierwsze słodkości itp. Sam mogę trochę podać produktów z tych, które my kupujemy, ale wiadomo, nie jestem w stanie podać wszystkiego. Stąd może wspólnymi siłami dalibyśmy radę, a rodzicom małych dzieci by to pomogło.
rodziceuli
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Reah » Pn 16 gru, 2013 13:10

Sama jeszcze nie potrzebuję, ale myślę że dla rodziców taki dział byłby bezcenny :)
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez dorkub » Śr 19 lut, 2014 18:38

padam na kolana i dziękuję bardzo!
celiakia od lutego 1996 ;)
dorkub
Forumowicz
Forumowicz

Następna strona

Powrót do Nasze wydawnictwa