BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sia pisze:badają każdą partię swoich wyrobów i chyba wszystkie składniki.
skąd je brać?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Jestem zła i wściekła :042: Płacimy więcej kasy, aby mieć pewność, że to co kupujemy jest w 100% bezglutenowe a tu taka niespodzianka. Kasa jak kasa, ale tu chodzi o zdrowie. Córka od 2 miesięcy ciągle narzeka na bóle brzucha. Diety pilnuję i wiem, że nie podjada. Jest naprawdę pod tym względem odpowiedzialna. Teraz idąc do sklepu będę się ciągle zastanawiała, czy przypadkiem dane artykuły są w 100% bezglutenowe!!!! Brak mi poprostu słów. Mam nadzieję, że jakieś konsekwencje ponoszą firmy za swoją niefrasobliwość.
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Ola_la pisze:
sia pisze:badają każdą partię swoich wyrobów i chyba wszystkie składniki.
skąd je brać?
na ich stronie jest jakiś e-sklep, tylko pewnie przez fracht droga ta mąka będzie ;)
pozdrawiam, Magda
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

M pisze:Jestem zła i wściekła :042: Płacimy więcej kasy, aby mieć pewność, że to co kupujemy jest w 100% bezglutenowe a tu taka niespodzianka. Kasa jak kasa, ale tu chodzi o zdrowie. Córka od 2 miesięcy ciągle narzeka na bóle brzucha. Diety pilnuję i wiem, że nie podjada. Jest naprawdę pod tym względem odpowiedzialna. Teraz idąc do sklepu będę się ciągle zastanawiała, czy przypadkiem dane artykuły są w 100% bezglutenowe!!!! Brak mi poprostu słów. Mam nadzieję, że jakieś konsekwencje ponoszą firmy za swoją niefrasobliwość.
Pozostaje testowanie jak przy niemowlaku. Jeden nowy produkt i kilka dni obserwacji. W razie czego wyjdzie i gluten i ewentualne inne świństwa. Mi tak te nieszczęsne galaretki wyszły.
W świetle badań, dopuszczalnych stężeń i dużego zagrożenia kumulacji glutenu z bezglutenowych produktów, najbezpieczniej byłoby ograniczyć "odglutowaną" żywność do niezbędnego minimum. Utopia :(

Wydaje mi się, że kolejne badania obejmą w większości produkty "czyste" :/
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

normalnie ręce mi opadły... jestem wściekła... kupuję głównie w glutenexie bo mam go blisko, po drodze na zakupy, ale wielokrotnie denerwowała mnie niefrasobliwość i luz pracowników firmy..... teraz zastanawiam się czy się ponownie nie przerzucić na Bezgluten... do Glutenexu tracę całe zaufanie.... smutne to bardzo...
Asia
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Wściekłam się, bo mąki kukurydzianej używam mało,ale płatki kukurydziane bardzo często-a to przecież z niej robią te płatki :(
Normalnie firma powinna zapłacić za takie zachowanie,przecież nie można ludzi truć bezkarnie
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

Do sia:
Testować możesz, jak masz do czynienia z celiakią jawną, z objawami. Ale przecież jest wiele osób, które mają celiakię niemą, bezobjawową, gdzie w żaden sposób na bieżąco nie stwierdzisz, czy to co jesz zawiera coś szkodliwego (dopiero po kontroli przeciwciał za jakiś czas pewnie coś wyjdzie).
W ten sposób można sobie szkodzić przez długi, długi czas.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mama Mateusza pisze:Testować możesz, jak masz do czynienia z celiakią jawną, z objawami. Ale przecież jest wiele osób, które mają celiakię niemą, bezobjawową
...albo parę innych spraw i nietolerancji, które także powodują problemy w brzuchu - i wtedy nie wiesz, czy już nie możesz jeść kukurydzy, czy nie dość dokładnie przebrałaś kaszę gryczaną i któryś ze złamanych okruszków był właśnie tym glutenowym, czy jeszcze co innego.
Bo przecież nie podejrzewasz produktu z certyfikowanej firmy bezglutenowej.

Ja się tylko jeszcze zastanawiam, skąd wziął się pomysł na zbadanie właśnie mąki z Gluteneksu - czy były już wcześniej jakieś podejrzenia i "przecieki", czy po prostu ślepy traf i tak się akurat złożyło?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Mnie moja teściowa raz zatruła mąką kukurydzianą w zasadzie ja ją podejżewałam (mąkę nie teściową) była jeszcze marmolada na świeczniku wtedy ale tą marmoladę kiedyś jadłam i nie było akcji a po tej mące ... męża wzywałam aby po mnie przyjechał bo bym do domu nie doszła ;) Wtedy mi nikt nie wierzył i wmawiali, ze na pewno zjadłam coś nieświeżego tylko i syna wtedy przeczyściło równo no to wiem czemu. Ja kupuję mąkę kukurydziana z balwitenu i nic się nie dzieje.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Przyznam się szczerze, że mi też wydawało się bez sensu sprawdzanie produktów z przekreślonym kłosem, cieszę się więc, że jednak sprawdzono właśnie te produkty.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

sia pisze:
Pozostaje testowanie jak przy niemowlaku. Jeden nowy produkt i kilka dni obserwacji. W razie czego wyjdzie i gluten i ewentualne inne świństwa. Mi tak te nieszczęsne galaretki wyszły.
ale wielu z celiaków nie ma żadnych objawów po spożyciu glutenu, kupuują produkty firm bg bo wiedzą że te produkty są dla nich bezpieczne

jestem za tym, żeby co jakiś czas jednak kontrolować bezglutenowość produktów sprzedawanych jak bg
Asia
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Ale ja wcale nie chciałam Wam wszystkim nadokuczać i podsunąć jakieś świństwo do jedzenia ;)
Odpowiadałam na wpis M, której dziecko - jak moje - miało objawy po glutenie. Z resztą niektórzy z Was piszą o swoich nietolerancjach i ich objawach - w takich sytuacjach obserwacja i eliminacja jest chyba najskuteczniejszą metodą kształtowania prawidłowej diety.
Oczywiście sama również jestem zła, bo nie chcę testować na mojej córci uczciwości producentów; decyzje u nas zapadły - wszystko, co w domu jest Glutenexowe, czyli słodycze - przejął mąż ;)
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Ale masakra z tymi wynikami....jestem załamana....nie mozna byc pewnym nawet firmy która robi typowe produkty bezglutenowe...ktora ma licencje.....Straszne!!!!!
Moje Małe Niebo:-)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

GUTEK pisze:Przyznam się szczerze, że mi też wydawało się bez sensu sprawdzanie produktów z przekreślonym kłosem, cieszę się więc, że jednak sprawdzono właśnie te produkty.
A ja się jeszcze nad jedną kwestią zastanawiam - czy takie firmy "certyfikowane" nie mają z założenia przeprowadzanych jakichś badań i kontroli? Czy wcale nie są "certyfikowane", tylko po prostu deklarują, że robią produkty bezglutenowe - i już?
Bo teoretycznie bez sensu było branie pod lupę produktu z firmy bezglutenowej - a praktycznie miało to największy sens w całej puli tego badania.

Oczywiście w głowie rodzi się teraz milion pytań i wątpliwości - m.in. co z resztą firm i produktów...?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Glutenex nie ma licencji na kłos Stowarzyszenia. Certyfikuje się sam :). Przypuszczam, że do innych produktów Glutenex sypie tę samą "bezglutenową" mąkę kukurydzianą, więc ich jakość jest podejrzana.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ