Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Benzoesan sodu nie ma nic wspólnego z glutenem, to konserwant. Można unikać dla ogólnego zdrowia, ale nie z innych powodów.
Obrazek
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

tak tak wiem to pytam czy ktoś ma oprócz tego jakieś doświadczenia zwiazane z tym soczkiem-cudem
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

drożdże Oetkera - chyba najczęściej przez nas używane
Obrazek
cukieros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012 15:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: cukieros »

czytajac to pograzam sie coraz to abrdziej w smutku... ser zolty z glutenem?? nie no wariacja:/ wychodzi na to ze nic nam nie mozna... chyba nie bede tego czytal, bo pije wode smakowa, jem duzo sera, szynki, ketchup mam bezglutenowy, pije soki (duzo), batonow nie jadam, chleb piecze swoj ... do tego glutenex.. tez niby glutenowy? aaaaaaaaaa:D

piwa nie pije. wodke pije. najczesciej Palace i Luksusowa...

ale kakao chetnie bym sprawdzil:) i żelki bo brakuje w organiźmie:P:P
Ostatnio zmieniony czw 09 sie, 2012 17:11 przez cukieros, łącznie zmieniany 1 raz.
ahh ten GLUTEN!:D
Awatar użytkownika
Bartek1555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 19 sie, 2012 12:30
Lokalizacja: Kostrzy nad Odrą

Post autor: Bartek1555 »

Nestle Sinlac - kaszka bezglutenowa
Vódka Luksusowa
Hortex - Vitaminka - Marchewka

W sumie to wszystko :D
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Uwaga - kolejna tura badań jest właśnie w toku. Już teraz wiemy, że kilka próbek wyszło źle... Będą potrzebne dodatkowe badania, żeby potwierdzić ostateczną liczbę ppm w tych konkretnych produktach. Wyniki w przyszłym tygodniu.

Dodam, że to niestety nas bardzo martwi, bo chodzi o produkty, które powinny być z natury bezglutenowe... :<
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

i pewnie takie które każdy z Nas używa często?
mam pytanie jakie konsekwencje może ponieść producent który deklaruje, że produkt jest bezglutenowy a w wyniku Naszych badań okaże się, że jest to nieprawda?
pytam bo zastanawiam się czy da się im mocno uświadomić, że robią żle
Obrazek
oriana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 19 cze, 2009 23:07
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: oriana »

w sensie pociągnąć ich do odpowiedzialności, karnej np ?
może gdyby ponieśli jakąś karę finansową nałożoną przez sąd , zastanowiliby się kilka chwil następnym razem :okulary2:
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

o tym właśnie myślałam, tylko nie wiem czy kara finansowa była by wystarczająca - są firmy które wolą zapłacić karę i dalej robić swoje bo im się to bardziej opłaca,
myślałam może- wiem idealistka wciąż ze mnie, o np. przymusowym szkoleniu przez nas pracowników tej firmy aby im uzmysłowić na żywych przykładach że robią nam krzywdę- wiem pewnie też wielu osób to nie ruszy ale może akurat do kogoś dotrze
albo najlepsza kara - zły piar ( nie wiem jak to się pisze) w postaci podania do publicznej wiadomości- np w jakiś dzienniku informacyjnych czy choćby na pasku, że taka i taka firma zrobiłą to i to
poprostu zastanawiam się co by było gdyby np ktoś zatrół trucizna - jaką kolwiek zwykła mąkę - wyobrarzacie to sobie, jaka by była afera?
a że się truje kilkset tysięcy osób w polsce- no cóż - przecież nic (wielkiego) sie nie stało
stało się, bo my nie kupujemy leków w aptece tylko w sklepach ze zdrową żywnością ! ( swoją drogą drażni mnie to określenie w stosunku do naszego jedzonka- zdrowa żywność - przecież ona jest zdrowa zaledwie dla 1% bądz niewiele więcej ludzi, dla reszty jest zupełnie obojętna
ale się rozpisałam, mam nadzieję że ten tekst nie jest zbyt negatywny- docelowo nie miał być "trujący",
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja widzę wiele takich produktów. Czasem myślę, że już coś mam z głową, ale jak widać nie do końca.Najpewniej to jeść tylko owoce, warzywa, przebrane kasze, mięso, nabiał. Ja już omijam wafle, gotowe mąki, makarony itp. , bo w nich jest najczęściej zanieczyszczenie.

Dobre pytanie o tę karę, ile ona faktycznie wynosi, dla tych co deklarują bezglutenowość, a jej nie ma?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja bym jeszcze proponowała produkty dr Oetkera, bo ta firma budzi wśród nas wiele niepewności.
Gagata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 24 paź, 2012 23:44
Lokalizacja: katowice

Post autor: Gagata »

Witam
Napisałam do Melvity produkują otręby gryczane z napisem gluten free, ale czy one są faktycznie bez glutenu? Mnie osobiście posmakowały, skutków ubocznych nie było, ale słyszałam że ktoś coś znalazł tzn ziarna zboża. Czekam na odpowiedź-ciekawe co napiszą, dam znać
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Proponuję do przebadania Gumę do żucia firmy Orbit :!:
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Gagata, jak chcesz odpowiedz od malvitv w tej sprawie moge Ci skopiowac, pisalam do nich jakis m?c temu, sa czysci, a maila z ich odp. Wyslalam Pani Kosinskiej ze stowazyszenia
Obrazek
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Czy wiadomo już coś w sprawie wyników ?? jestem bardzo ciekawa, jak to się przedstawia ...
ODPOWIEDZ