BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

titrant pisze:W takim momencie bardzo się cieszę, że nie używam bezglutenowych imitacji glutenowego jedzenia :).
a co imituje mąka gryczana czy kukurydziana?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Sama mąka nic, ale gotowy wypiek imituje pieczywo z glutenowej mąki.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Przypominam, że zgłosiliśmy całą sprawę do państwowych inspekcji, wiemy że działają i że pobrali próbki do badań i czekamy na ich wyniki. W tym tygodniu na pewno już coś będziemy wiedzieć.

A wtedy oczywiście o wszystkim napiszemy.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

titrant pisze:Sama mąka nic, ale gotowy wypiek imituje pieczywo z glutenowej mąki.
a myślisz, że pieczywo żytnie czy orkiszowe imituje pszenne? :)
bliny robi się z mąki gryczanej, a tortille z kukurydzianej. to nie jest wymysł celiaków, żeby takie mąki robić.

tak jak soja - może udawać mięso, albo być używana jako soja, niczego nie udając. pewnie, że można nie jeść żadnych zbóż w ogóle, ale niekoniecznie chodzi od razu o zastępowanie.
nie mogę jeść pszenicy ani żyta, ale mogę kukurydzę i grykę - więc jem. nie tylko jako kasze.
pszenicę i żyto też mało kto je jako kasze.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

titrant,



"Sama mąka nic, ale gotowy wypiek imituje pieczywo z glutenowej mąki." sam chyba jesteś imitacja ze wypisujesz takie bzdury i szkodzisz innym na zasadzie psa ogrodnika
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie wydaje mi się, żeby np. chleb glutenowy powstał na podobieństwo chleba bezglutenowego. Za to na odwrót jak najbardziej mi się wydaje :).

Oczywiście, że jestem imitacją. Przy 7 mld. ludzi na Ziemi trudno nie być imitacją. Może nie jednej osoby, ale grupy osób jak najbardziej.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Bardzo proszę o powstrzymanie się zarówno od komentowania diety titranta (wiemy, że jego podejście do diety jest... niestandardowe), jak również od odchodzenia od wątku głównego tego tematu :) .
Ostatnio zmieniony pn 12 mar, 2012 14:56 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

tym tropem idąc w zasadzie niemal o wszystkim można powiedzieć, że powstało "na wzór i podobieństwo" :D
tylko po co?

aaa.... chyba wiem. żeby lepiej się poczuć nie spożywając "imitacji". o'rajt - w końcu o jak najlepsze samopoczucie nam tutaj chodzi :)


[edit] łups, za późno. już się nie odzywam w "tym temacie" .
Ostatnio zmieniony pn 12 mar, 2012 14:48 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

i ja rezygnuje z udziału w dyskusji uczmy producentów że jesteśmy imitacja , będzie nam lepiej , 3o zł na nowy numer i ok a mówić co się myśli wolno tym samym osobom , pozostali powinni się zgadzać na wszystko jako imitacja i wymieniać się przepisami na potrawy z Bezglutenu... no bo Glutenex na chwile jest bee . Mówię i pisze co myślę post Titranta powinien bycć wycięty i wówczas ja nie napisałbym tego co napisałam - ja nie imitacja ;)
Ostatnio zmieniony pn 12 mar, 2012 14:59 przez Jeli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Jeli pisze:i ja rezygnuje z udziału w dyskusji uczmy producentów że jesteśmy imitacja , będzie nam lepiej , 3o zł na nowy numer i ok a mówić co się myśli wolno tym samym osobom , pozostali powinni się zgadzać na wszystko jako imitacja i wymieniać się przepisami na potrawy z Bezglutenu... no bo Glutenex na chwile jest bee . Mówię i pisze co myślę post Titranta powinien bycć wycięty i wówczas ja nie napisałbym tego co napisałam - ja nie imitacja ;)
Jeli - masz pełne prawo wyrażać swoje zdanie i opinię, ale ten temat poświęcony jest nie diecie Titrant'a ale badaniom konsumenckim. Możecie śmiało założyć "swój" wątek odnośnie imitacji i nieużywania przez Titranta mąki kukurydzianej (bo on nie spożywa imitacji i z tego co rozumiem mąki kukurydzianej.... albo już się pogubiłam ;) ).

Co do Glutenexu to czekam z niecierpliwością na badania państwowych inspekcji oraz posunięcia samego Glutenexu.
Asia
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Jeli pisze:i ja rezygnuje z udziału w dyskusji uczmy producentów że jesteśmy imitacja , będzie nam lepiej , 3o zł na nowy numer i ok a mówić co się myśli wolno tym samym osobom , pozostali powinni się zgadzać na wszystko jako imitacja i wymieniać się przepisami na potrawy z Bezglutenu... no bo Glutenex na chwile jest bee . Mówię i pisze co myślę post Titranta powinien bycć wycięty i wówczas ja nie napisałbym tego co napisałam - ja nie imitacja ;)
Myślę, że warto dobrze przemyśleć to co się chce napisać, a potem dopiero pisać. Szczególnie jeśli odbiega się od tematu i obraża innych. Przykre są Twoje słowa Jeli... zwłaszcza, że zupełnie nie wiadomo o co ta Twoja złość, bo to bardzo chaotyczna wypowiedź...Jeśli masz coś komuś prywatnie do zarzucenia - napisz do mnie na pw.

APEL:
Tu nie rozmawiamy o tym kto się czuje bądź nie czuje jakąkolwiek imitacją i niczego sobie nie insynuujemy, tylko rozmawiamy o badaniach i ich wynikach. To miałam na myśli prosząc o nieodbieganie od tematu. Kto się czuje obrażony na cokolwiek innego niż zły wynik badań może założyć osobny wątek i się w nim wypowiedzieć, proszę bardzo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Katiou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 06 maja, 2004 23:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Katiou »

Ja proponuje zbadac jakas jarzynke (przyprawe). Sporo sie teraz pojawilo na rynku takich bez glutaminianu sodu i tym podobnych swinstw. Na wiekszosci pisze: skrobia modyfikowana lub widnieje cala litania dziwnych substancji chemicznych. Ale znalazlam np jarzynke z Cykorii w Auchan ktora w swoim skladzie nie zawiera nic podejrzanego i wymianiaja ze w skladzie jest skrobia kukurydziana. Nie odwazylam sie jej natomiast kupic. Po co kupowac przyprawe za 7 zl 300 g jak mozna za 2,50?

Wszystkie sody oczyszczone na opakowaniach maja tez teraz informacje, ze moga zawierac sladowe ilosci glutenu, nie znalazlam zadnej ktora nie zawieralaby takiej inf... ale to pewnie tak jak z przyprawami, ktore badaliscie, pisza to tylko dla swojego bezpieczenstwa a w rzeczywistosci sa bezpieczne.
celiakia + Hashimoto
+ nietolerancja 36 produktów żywnościowych :) yeah
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Małgorzata pisze:Przypominam, że zgłosiliśmy całą sprawę do państwowych inspekcji, wiemy że działają i że pobrali próbki do badań i czekamy na ich wyniki. W tym tygodniu na pewno już coś będziemy wiedzieć.

A wtedy oczywiście o wszystkim napiszemy.
coś już wiadomo?
Asia
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

owszem wiadomo :)
tu :
http://www.celiakia.pl/index.php?option ... Itemid=151

oraz tutaj:

https://www.facebook.com/celiakia/posts/267067903371760

Ja kiedyś też czytałam tylko forum, a czasem zanim z głównej na forum trafi... to może potrwać :) zachęcam do czytania głównej celiakia.pl oraz na profil na fb :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Kasinka pisze:owszem wiadomo :)
tu :
http://www.celiakia.pl/index.php?option ... Itemid=151

oraz tutaj:

https://www.facebook.com/celiakia/posts/267067903371760

Ja kiedyś też czytałam tylko forum, a czasem zanim z głównej na forum trafi... to może potrwać :) zachęcam do czytania głównej celiakia.pl oraz na profil na fb :)

ale treść tego oświadczenia została już dawno zamieszczona na forum, i doskonale znam jego treść, mnie interesuje co się dalej dzieje w tej sprawie - czy już są wyniki inspekcji sanitarnych, co robi Glutenex żeby odzyskać zaufanie Stworzyszenia?
Asia
ODPOWIEDZ