BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grooba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 13 lip, 2009 21:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grooba »

Świetna inicjatywa! Proponuję zbadanie przypraw jednorodnych (ziół, pieprzu) jakiejś popularnej firmy. Producenci asekurują się obecnością glutenu w zakładzie, ale czy rzeczywiście dostaje się on do tych produktów?
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

A ja czekam na zbadanie kasz gryczanych i ryżu.
:>
krakowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt 03 lip, 2009 23:56
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: krakowska »

Proponuję zbadanie jakiegoś innego produktu firmy Sante, skoro tak ładnie wyszło z kaszą jaglaną :) bardzo się cieszę :).
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

czy można poprosić jeszcze raz jakiś odnośnik do wyników I TURY? na stronie stowarzyszenia znajduję tylko wyniki II TURY.

będę zobowiązana
A.M.
Ostatnio zmieniony śr 01 gru, 2010 11:19 przez olku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

olku, przesuń stronę niżej :)
Konsumencka akcja badania produktów bezglutenowych - I partia zbadana
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... nowe-zycie
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

Dziękuję Rafale Tato, klikałam na odnośnik, który podała pani Małgosia - niby do pierwszej a jednak do drugiej tury

jeśli jeszcze można wnioskowac jakieś produkty to ja proponuję ptasie mleczko wedla
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Jeśli mozna jeszcze poddać propozycję zbadania czekolad niebezglutenowych np. milka mleczna, wedel, czekoladki Merci ... i ptasie mleczko wedla też jestem za :)
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

prpozycje

Post autor: aniadyrek »

ja proponuje przebadac ketchup heinz, pudliszki dla maluchów oraz m&msy czekoladowe
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

wpisałam w szukaj kawa naturalna mielona, owszem wiemy o kawach rozpuszczalnych , a kupowanie kawy naturalnej mielonej coś wiemy ?
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Ja mam pytanie czy na badania nie można uzyskać funduszy od producentów, na których zawiedliśmy się? W USA płaciliby spore odszkodowania za takie "przypadki". Myślę, że to dobry pomysł, ale nie wiem jak to wygląda prawnie. Jestem na diecie od miesiąca, i już mnie oczy bolą od czytania wszystkich etykiet! Nie wiem jak często należy takie badania robić, dziś wynik jest Ok a jutro zmienią procedurę i kaszana!!! A może należało by pomyśleć nad zmianą prawa - jeśli w badaniach wyjdzie, że produkt bezglutenowy - dać mu znaczek i jeśli zmieni recepturę, musi sam zrobić badania...
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

Ja mieszkam w Anglii. Tu jest "niebo" jeśli chodzi o dietę. Wszystko podpisane i nie ma żadnych wątpliwości. W każdym Supermarkecie dział bezglutenowy.
Ale suchajcie w mojej kuchni znalazła się kaszka kukurydziana firmy Kupiec
Kupiłam ją niedawno w polskim sklepie.
Te firmy powinny zapłacić spore odszkodowanie na rzecz stoważyszenia!!!!
To by ich wszystkich nauczyło!!!
Ostatnio zmieniony ndz 23 sty, 2011 00:24 przez Kuna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

Super Akcja tak trzymać. Proponuje zbadać chleb Dietusek od Pani Iwanow z Poznania, któa twierdzi, że wszystko jest złe tylko jej produkty sa dobre. Ciekawe czy ma rację:)

A najgorsze jest to że lubię Chabra i zrobiłem wielkie zapasy....

Macie ode mnie 1%,

a propo kasy próbowaliście pozyskać coś z UE?

To co napiszę, to nie jest krytyka, robicie wiele dobrego, ale wydaje mi się, że stowarzyszenie nigdy nie będzie w stanie zbadać wszystkiego. Niesamowicie się zdziwiłem gdy dowiedziałem się, że żadna instytucja nie kontroluje pozuiomu glutenu. Czy prowadzicie jakąś walkę o stworzenie takiej instytucji? Wiem, że walka małego stwoarzyszenia z państwem jest bardzo trudna, ale musimy spróbować. Państwu to też powinno się opłacić. Profilaktyka bezglutenowa na pewno jest tańsza niż leczenie spustoszonego organizmu.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

BeataS pisze:Ja mam pytanie czy na badania nie można uzyskać funduszy od producentów, na których zawiedliśmy się? W USA płaciliby spore odszkodowania za takie "przypadkii"

Z pewnością, ale po długich i kosztownych procesach, nas na to nie stać. Chcemy pobudzić świadomość producentów, pokazać im, że muszą być odpowiedzialni za to co produkują, mimo, że państwo ich nie kontroluje. Zgadza się, nie przebadanych wszystkiego, ale będziemy się starać w miarę możliwości badać różne produkty różnych firm i z każdą rozmawiać.
O fundusze na badania nie jest łatwo, ale staramy się. Wielką pomocą będzie Wasz 1 procent, pamiętajcie o Stowarzyszeniu.
Ostatnio zmieniony wt 25 sty, 2011 19:41 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

A próbowaliście to zgłosić do jakichś instytucji np, UOKiK? albo może nawet prokuratury? zastanawiam się czy to nie jest przestępstwo, albo przynajmniej wykroczenie. Myślę że warto spróbować. Nawet jeśli się nie uda zawsze warto narobić szumu. MOże media się zainteresują? Problem z celiakią jest taki, że nikt o niej nie słyszał (oprócz chorych i ich rodzin). Dopóki nikt nie słyszał o dopalaczach nikomu nie przeszkadzały, ale jak zrobił się szum to rząd od razu podjął działania. Jesli macie jakichś znajmomych dziennikarzy, albo sami pracujecie w tym zawodzie, rozgłaszajcie to wszędzie :)
lara

Post autor: lara »

Glut pisze:A próbowaliście to zgłosić do jakichś instytucji np, UOKiK? albo może nawet prokuratury? zastanawiam się czy to nie jest przestępstwo, albo przynajmniej wykroczenie. Myślę że warto spróbować. Nawet jeśli się nie uda zawsze warto narobić szumu. MOże media się zainteresują? Problem z celiakią jest taki, że nikt o niej nie słyszał (oprócz chorych i ich rodzin). Dopóki nikt nie słyszał o dopalaczach nikomu nie przeszkadzały, ale jak zrobił się szum to rząd od razu podjął działania. Jesli macie jakichś znajmomych dziennikarzy, albo sami pracujecie w tym zawodzie, rozgłaszajcie to wszędzie :)

dokładnie! Nie można tego tak zostawić.. od czegoś jest chociażby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale fakt najlepszym rozwiązaniem będzie podanie tej infomacji do mediów, jak będziemy cicho to nic nie wskóramy.... może jakiś protest?
ODPOWIEDZ