BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Proponuję produkty firmy Janex. Kupuję ich kaszę jaglaną, ale teraz to już zwątpiłam.. Po mące kukurydzianej Kupca niby narzeczonemu nic nie było, ale już sama nie wiem... Mąki i kasze kukurydziane ma jeszcze Vitacorn.
Wolałabym nie musieć kupować wszystkiego z certyfikatami bio itp.
Czy sprawdzacie produkty polskie czy zagraniczne też? Ciekawi mnie jak by wypadła skrobia z tapioki, wszędzie jest dostępna ta sama, z Tajlandii.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Goplana.... PISZE na kazdej czekoladzie , ptasim mleczku ... Produkt Bezglutenowy .... i smialo pozwalam corce jesc ich wyroby.... sprawdzcie prosze....
Doro.ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 13 kwie, 2011 20:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Doro.ta »

Ja marzę o przebadaniu Krówek z Milanówka :) ..bardzo trudno mi się im opierać
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Mnie się w głowie kotłuje z kilkanaście produktów, które wymagałyby przebadania. A one wydają się jakieś takie podejrzane.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

III tura badań

Post autor: Małgorzata »

III tura badań na zawartość glutenu

Oby kolejne badania były równie optymistyczne ;) . Po zebraniu funduszy przymierzymy się do następnej tury. Przypominam, że jednostkowe badanie produktu jest bardzo drogie (ponad 400 zł).

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują 1% na rzecz naszego Stowarzyszenia. Kwoty te dotrą do nas z urzędów skarbowych w lipcu i sierpniu. To dzięki tym wpłatom mogliśmy rozpocząć kosztowną akcję społeczną badania produktów. Do tej pory NIKT nie podawał do publicznej wiadomości wyników podobnych kontroli produktów, które powinny być bezglutenowe, choć badania takie były wykonywane.

Stowarzyszenie podjęło się tego trudnego i budzącego opór firm zadania jako pierwsza organizacja - wszystko dla naszego wspólnego dobra i ochrony bezglutenowych konsumentów.

Prosimy - wspierajcie wysiłki Stowarzyszenia, zapisujcie się - im więcej nas będzie tym bardziej realną siłą (także materialnie, finansowo) będziemy dysponować w walce o prawa bezglutenowców.

Jest nas już prawie 800 (osiemset!!!) osób z całej Polski - zapraszamy wszystkich korzystających z tego forum :) Składka to tylko 30 zł na rok. Wartość dodana z należenia do Stowarzyszenia - bezcenna! :D
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

Dor.ota
Przecież o krówkach z Milanówka pisałam na forum ze 4 miesiące temu.
Ponieważ sama jestem ich wielbicielką, napisałam do producenta. Otrzymałam odpowiedź technologa, że ich króweczki są dla nas BEZPIECZNE.
Marzenia się spełniają (czasami). Jedz króweczki bez obaw!
pozdrawiam parówka :043:
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Ciekawi mnie czy fakt, że kasza Kupca uzyskała teraz dobry wynik to dzieło przypadku czy rzeczywiście firma poprawiła produkcję... A jak to jest z mąką nie wiadomo..?
Kamil'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob 24 lip, 2010 20:32
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: Kamil'90 »

Witam. Choć od prawie roku przeglądam te forum, dopiero teraz postanowiłem się trochę udzielić. Nieśmiało proponuje przebadać jakiś rodzaj piwa, bardzo dużo osób ( patrząc na długość tematu o alkoholach ) pewnie chciałoby się przekonać co tam może wyjść. Wiem, że nie jest to artykuł pierwszej potrzeby, jednak przynajmniej mi ciężko jest oglądać znajomych pijących piwko przy meczu, grilowaniu itp
Załączam link do tematu, viewtopic.php?t=147&postdays=0&postorder=asc&start=75 biorąc pod uwagę druga wypowiedź ''Rafal_tata'' proponuje wybrać jakieś piwo, którego nazwa jest tam wymieniona, gdyż są one chyba powszechnie spotykane ( niech mnie ktoś poprawi, jeśli już nie ma ich w sprzedaży, jednak od czasu diety nie orientuje sie w tym temacie).
Pozdrawiam
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Może jakieś kostki rosołowe, warzywka. Chyba że jest już coś pewnego i niedoczytałam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Beata76 pisze:Może jakieś kostki rosołowe, warzywka. Chyba że jest już coś pewnego i niedoczytałam
Jest: http://www.celiakia.pl/index.php?option ... Itemid=151
Ale Vegetę można by przebadać...
Kamil'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob 24 lip, 2010 20:32
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: Kamil'90 »

Proponowałbym jakiś gotowy sos do makaronów ( np pudliszki), to znacznie ułatwi nam pracę w kuchni
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Ja proponuję jakiś popularny serek homogenizowany, np.Rolmlecz albo Danio.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Kamil'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob 24 lip, 2010 20:32
Lokalizacja: Śmigiel

Post autor: Kamil'90 »

Myślałem ostatnio nad badaniami i doszedłem do wniosku, że skoro stowarzyszenie działa w 100% legalnie itd, to można by napisać do różnych producentów, czy nie chcieliby, aby ich produkty zostały przebadane za pośrednictwem stowarzyszenia (ale koszty ponosiliby oni). Można argumentować to bym, że jeśli produkt okaże się bezglutenowy, to z pewnością w krótkim czasie pieniądze, które wydadzą na badanie szybką się zwrócą oraz mogę szanse otrzymać możliwość posiadania certyfikatu( znaczka przekreślonego kłosa). Jednak to tego potrzebny jest prezes stowarzyszenia, który potwierdzi działalność, bo wątpie, żeby producenci ot tak wierzyli z prawdziwość naszych działań.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Kamil'90: Zapoznaj się zgrubnie z działaniem Stowarzyszenia. W sprawie, o której piszesz:

http://www.celiakia.pl/index.php?option ... Itemid=111
Ostatnio zmieniony pn 06 cze, 2011 19:16 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Kamil'90 pisze:Myślałem ostatnio nad badaniami i doszedłem do wniosku, że skoro stowarzyszenie działa w 100% legalnie itd, to można by napisać do różnych producentów, czy nie chcieliby, aby ich produkty zostały przebadane za pośrednictwem stowarzyszenia (ale koszty ponosiliby oni). Można argumentować to bym, że jeśli produkt okaże się bezglutenowy, to z pewnością w krótkim czasie pieniądze, które wydadzą na badanie szybką się zwrócą oraz mogę szanse otrzymać możliwość posiadania certyfikatu( znaczka przekreślonego kłosa). Jednak to tego potrzebny jest prezes stowarzyszenia, który potwierdzi działalność, bo wątpie, żeby producenci ot tak wierzyli z prawdziwość naszych działań.
Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem o co Ci w tym poście chodzi :D
W bardzo wielu miejscach piszemy o licencji, kłosie, badaniach, opisujemy jak namawiamy producentów żeby się badali i znakowali. Nie za bardzo też rozumiem, jak mam "potwierdzić działalność" :D Wydaje mi się, że przez te parę lat już jako tako ją potwierdziliśmy :)
Prezes Stowarzyszenia
Obrazek
ODPOWIEDZ