BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

A ja poproszę o jakiś konkretny ser żółty, tylko żeby był ogólnodostępny.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Makrele wędzone z Biedronki. Ser żółty też mógłby być z Biedronki. Te są dość ogólnodostępne w całej Polsce? A może prościej i wygodniej byłoby zapytać Biedronki? Tylko czy tak samo pewnie?

Jestem za to bardzo ciekawy wyniku dla którejś z powszechnych czekolad gorzkich (Wawel, Wedel, Milka itp.), które mogą zawierać gluten. Tych, na których opakowaniu o zawieraniu glutenu nic nie jest napisane, a nie są reklamowane jako bezglutenowe. Ew. produkty z syropem skrobiowym, jak jakieś sezamki.
Ostatnio zmieniony ndz 31 paź, 2010 11:36 przez titrant, łącznie zmieniany 3 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
gatta18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 11 sie, 2010 21:55
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: gatta18 »

To może np. Heinekena czy Carlsberga, bo niby są bezglutenowe, ale nigdy nic nie wiadomo.

A z produktów ogólnodostępnych to może jeszcze rybki (w puszkach czy wędzone), jakieś produkty Konspola.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Brawo za akcję, cieszę się, że należę do stowarzyszenia i jeśli potrzebne sa dodatkowe fundusze na badania, to czy można jakies kwoty wpłacać na konto stowarzyszenia - z jakąś adnotacją, że to konkretnie na te badania?

Z produktów do przebadania - bardzo proszę o zbadanie kasz gryczanych - Kupiec, Sonko przede wszystkim.
Zwlaszcza, że jedna z firm podaje informację, że produkt jest właśnie naturalnie bezglutenowy....
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Badania na produkty bezglutenowe.

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Świetny pomysł.Napewno nie łatwy.Gratuluje podięcia się takiego wyzwania.Jesteśmy napewno wszyscy zainteresowani tym tematem, bo zawsze napotyka sie na wątpliwości.Bardzo mnie zaciekawiłoi zadowoliła wiadomość, że majonez dekoracyjny Winiary i ketchup Pudliszki można nam jesc.Ciekawa jestem też musztardy ,sera zółtego.
Ostatnio kupiłam Płatki owsiane ze śliwkami, opisane produkt bezglutenowy -Provena.Są one w saszetkach.Myślę że jak napisane że produkt bezglutenowy to pewnie tak, chociaż przekreślonego kłosu /znaku/ nie ma.Kraj pochodzenia Finlandia.Kupione w Realu w Warszawie.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Badania na produkty bezglutenowe.

Post autor: titrant »

Danuta Wojciechowska pisze:Ostatnio kupiłam Płatki owsiane ze śliwkami, opisane produkt bezglutenowy -Provena.Są one w saszetkach.Myślę że jak napisane że produkt bezglutenowy to pewnie tak, chociaż przekreślonego kłosu /znaku/ nie ma.
http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=55
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja też popieram ten projekt. W sumie dopiero raczkuję w temacie. Jak byłam dzieckiem to inaczej się na to zagadnienie patrzyło. Mama nie czytała czy na przykład w jogurcie może być gluten - nikt jej o tym nie poinformował. Stąd ja dopiero uczę się na nowo. Już myślałam o tym, że będzie mi płatków na śniadanie brakować a tu taj taka miła informacja o tych płatkach owsianych. Muszę sobie o nich poczytać i poszukać u mnie w sklepach.
Więcej takich badań poprosimy. :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Magdalaena pisze:No właśnie ja też zajadam się brązowym Smaku Życia i zaczęłam mieć wątpliwości. Czy kontaktowaliście się z Ultraeuropą - co oni na to ? może ten jeden był felerny, a na inne mają lepsze badania ?
Właśnie taką mamy nadzieję, czekamy na inne wyniki badań tych chlebów. Przypominam, że wynik wciąż jest poniżej 20 ppm (czyli że produkt bezglutenowy)
Ostatnio zmieniony śr 10 lis, 2010 14:22 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Jesteście Wielcy,dobrze że zapisałam się do Was,tyle mi pomagacie,tyle mogę znaleść dobrych rzeczy,tyle się uczę i nauczyłam to dzięki takim ludziom jak Wy wszyscy ,to My tworzymy to wszystko i tzrymajmy,wspierajmy i walczmy o swoje bo zdrowei jest jedno.
Akcja z badaniem produktów jest szczytna ale i po badaniu produktów zaskakująca,w sensie pozytywnym,choć z tą kaszanką to nie wesoło;-{

Zastanawiam się czy bedą badane produkty Shara,choć jeden?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przebadać można oczywiście bardzo wiele artykułów, ale każde badanie kosztuje, i to nie mało. Budżet mamy ograniczony. Jak pewnie wszyscy wiecie, Stowarzyszenie to NASZA WSPÓLNA inicjatywa - inicjatywa ludzi, którzy muszą borykać się z problemami diety bezglutenowej. Nie jesteśmy holdingiem, ani dobrze prosperującą firmą. Dlatego proszę o dwie rzeczy: bardzo ważny jest dla nas jeden procent - przekazanie go w formularzu PIT przy rozliczeniu rocznym. Namawiajcie do tego kogo się da! Proszę też, nie miejcie pretensji, że jakiegoś produktu nie przebadaliśmy, choć był proponowany - niestety, musimy wybierać, co zostanie przebadane :(
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Nasza wspólna sprawa

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Tak, oczywiście popieram, jest to wspólna sprawa zadbać o rozwiazywanie problemów związanych z dietą bezglutenowa.A wiedomo ze każde przedsięwzięcie kosztuje.Zastanówmy się, może podwyższyć składkę członkowską roczną, bo uważam ,że jest naprawdę mała, a robi sie tak duzo dla dobra naszego.Wielkie dzięki dla zaangażowanych.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Rafale miały być propozycje produktów do przebadania, więc je podaliśmy. Uważam, że cokolwiek będzie sprawdzone ucieszy każdego z nas i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie miał pretensji, że np. taki tam serek topiony nie będzie przebadany.
Cała akcja jest wspaniała i dzięki niej wiem już jakiej śmietany mogę używać itd.
W przyszłym roku jak zawsze przyłączę się do akcji 1%.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Moja córka bardzo, bardzo dziękuje za ketchup Pudliszki :)
Zobaczyć ją w momencie gdy się dowiedziała, że ketchup Pudliszki jest ok - bezcenne :D
gosia.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gosia.p »

A ja sie zastanawiam po o badać produkty, które są już z przekreślonym kłosem typu chlep bezglutenowy, czy wafle ryżowe bezglutenowe ? jestem troszkę zawiedziona bo liczyłam na produkty takie zwyczajne jak właśnie jogurty itd
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Produkty BG bardzo często zawierają skrobię pszenną - i choć teoretycznie nie powinna ona zawierać glutenu, wiemy, że często teoria mija się z praktyką.
Poza tym skupiamy się jednak na wyrobach "zwykłych".
Ostatnio zmieniony ndz 07 lis, 2010 20:48 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ