bezglutenowe produkty BEZ licencji

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wieczorynka.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 paź, 2015 13:30

bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: wieczorynka. »

Po otrzymaniu książeczki z wykazem produktów licencjonowanych zorientowałam się, że bywały firmy wcześniej posiadające licencję a które teraz tej licencji nie mają. Na przykład "bezgluten" - kilka dobrych lat robiłam zakupy internetowe od nich i nie mam bladego pojęcia kiedy przestali posiadać licencję. Czy Stowarzyszenie w jakiś sposób informuje swoich członków - chorych na celiakię o tym, że dana firma już nie ma licencji? Uważam, ze jest to niezmiernie ważne , ja osobiście wolałabym wiedzieć gdyż nie zamierzam kupować produktów bez licencji. Ile jest takich firm co po rezygnowały nie wiadomo kiedy, albo zwyczajnie nie otrzymały licencji na kolejny rok?
Jak to jest.

Kolejne pytanie. Czy firma Żywiec Dobija z wędlinami posiadała licencję czy też nie? bo byłam pewna, że tak. Być może się mylę.
pozdrawiam
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: marta_g »

Czy coś się zmieniło w kwestii producenta "Bezgluten"? Akurat mam ich produkty.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: pleomorfa »

Nie, nie mają dalej licencji ;)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: salsamichal »

Mi przynajmniej nic się nie dzieje po ich produktach
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: marta_g »

A orientujecie się, czy można samodzielnie sprawdzić obecność glutenu w wybranych produktach? Gdzieś czytałam o specjalnym płynie z apteki, ale on ponoć wykrywa coś innego, a nie stricte gluten.
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bezglutenowe produkty BEZ licencji

Post autor: marta_g »

Pisałam do "Bezglutenu" w sprawie jednego z mixów naleśnikowych. Generalnie pisali, że mają systematycznie wykonywane badania zarówno u siebie (bez akredytacji) i tu wyników nie mogą udostępnić, jak i przez zewnętrzne akredytowane firmy. Dla mixu naleśnikowo-makaronowo-pierogowego badania zewnętrznej firmy wykazały wynik 2,1 ppm. Zapewniają, że u siebie badają każdy wypuszczany na rynek produkt.

Czekam jeszcze na szczegóły odnośnie licencji Przekreślonego Kłosa, a konkretnie jego braku. Jeszcze w 2015 r. ich produkty znajdowały się w wykazie na stronie.
ODPOWIEDZ